دکوراسیون داخلی کشور سوئد
20
آذر

دکوراسیون داخلی کشور سوئد

دکوراسیون داخلی کشور سوئد

در فصل زمستان خورشید زود غروب می کند و کمبود نور طبیعی یکی از عوامل خسته کننده در این فصل است که طراحان و معماران را بر آن داشته تا به نحوی دست به طراحی داخلی منازل بزنند که حتی الامکان نور کافی را برای فضای خانه تامین کنند.

دکوراسیون به سبک سوئدی انعکاس دهنده نور طبیعی است. رنگ های روشن و کم رنگی که در طیف رنگ های آبی، خاکستری، کرم و سفید می باشند عاملی موثر برای ایجاد فضایی روشن در طراحی داخلی به سبک سوئدی است.
دلیل استفاده از رنگ های روشن خصوصا رنگ سفید به عنوان رنگ غالب دکوراسیون داخلی، نورپردازی با نور طبیعی است. در کنار رنگ های روشن استفاده از رنگ های گرم و شاداب مانند قرمز یا نارنجی باعث زیباتر شدن دکوراسیون داخلی می شود.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

دکوراسیون داخلی کشور سوئد – نکات مهم در طراحی خانه به سبک سوئدی

طراحی پذیرایی به سبک سوئدی

بارزترین ویژگی دکوراسیون داخلی به سبک سوئدی استفاده از رنگ های روشن و خنثی است. از جمله مکان هایی که با رنگ خنثی رنگ آمیزی می شوند می توان به سقف، کف و دیوارها اشاره نمود.

علت استفاده از رنگ خنثی در این مکان ها بازتاب نور طبیعی و ایجاد یک نورپردازی ایده آل است. برخلاف رنگ های روشنی که برای مکان های نامبرده مورد استفاده قرار می گیرند، بهتر است در چیدمان مبلمان و سایر وسایل از رنگ های شاداب و سرزنده استفاده نمود.

 

دکوراسیون سوئدی با رنگ خنثی

برای طراحی به سبک سوئدی برای پوشش کف خانه می توان از کفپوش لمینت با رنگ روشن استفاده نمود. کفپوش های لمینت بسیار مقاوم بوده و قابل شستشو می باشند. این کفپوش ها هماهنگی زیادی به سبک سوئدی دارند و زیبایی بی نظیری به مکان مورد نظر می دهند. برای پوشش دیوارها نیز می توان از نقاشی یا چوب طبیعی با زمینه روشن استفاده نمود. انتخاب مبلمان، قفسه کتاب، فرش و… نیز باید بر اساس رنگ های روشن صورت گیرد.

 

اکسسوری در دکوراسیون سوئدی

استفاده از رنگ های غالب مانند قرمز و سبز در قالب وسایلی مانند کوسن، گلدان، آباژور، رومیزی و … می تواند گرمابخش محیط باشد و به فضای مورد نظر روح و جان ببخشد و آن را از یکنواختی خارج کند. به کار بردن رنگ های دیگر مانند رنگ سبز و آبی نیز در دکوراسیون سوئدی نمایی زیبا ایجاد می کند. مبلمان و اثاثیه در این سبک معمولا صاف و یکنواخت هستند و دارای پایه هایی ظریف و نازک می باشند.

 

نورپردازی در سبک دکوراسیون سوئدی

منبع روشنایی در دکوراسیون سوئدی می تواند با استفاده از لوستر کریستالی یا چراغ های فلزی تامین شود و چراغ های دیواری به عنوان المانی دکوراتیو در سالن پذیرایی مورد استفاده قرار گیرد. در این سبک طراحی، بیشتر لوازم دکوراتیو دارای اشکال بیضی، دایره ای، قلبی و لوزی می باشند.

 

فضای باز در دکوراسیون سوئدی

گاهی نیز از دسته گل و گلدان های گندم در این دکوراسیون استفاده می شود. فضای باز، شاخصه این سبک است، به همین دلیل هر چه تعداد مبلمان و وسایل کم تر و با فاصله از یکدیگر باشند، محیط دلبازتر و روشن تر می شود. در این سبک، نور را به عنوان عنصر شاخص و نقطه کانونی در خانه در نظر بگیرید.

 

طراحی اتاق خواب سوئدی

در این سبک طراحی بیشتر از تخت خواب های سایبان دار استفاده می شود. برای اتاق خواب هایی که از رنگ سفید یا خاکستری برای پوشش دیوار استفاده می شود، می توانید از روتختی و بالش هایی با ترکیب رنگ سفید و آبی استفاده نمایید. در اتاق خواب های سوئدی دو عنصر روتختی و ملحفه، در تعیین سبک و رنگ اتاق بیشترین تاثیر را دارند.

 

طراحی آشپزخانه سوئدی

در طراحی و دیزاین آشپزخانه به سبک پرطرفدار سوئدی، بهتر است از رنگ های روشن برای کابینت استفاده نمایید. استفاده از رنگ های روشن و خنثی مانند آبی و خاکستری در طراحی جداره ها و دیوارهای بین کابینت، می تواند جلوه ای بسیار زیبا و منحصربفرد را به نمایش بگذارد.

در دکوراسیون داخلی به این سبک، استفاده از گل و گیاهان سبز بسیار رواج دارد و می تواند چهره خانه را زیباتر نماید. برای پوشش پنجره ها در آشپزخانه بهتر است از پرده هایی نازک مانند حریر استفاده نمایید تا مانع از ورود نور به داخل آشپزخانه نشوند.

ترکیب رنگ های خنثی مانند رنگ سفید و خاکستری با سایر رنگ های غالب مانند سبز، آبی و قرمز می تواند به تعادل رنگی در فضا کمک کند و در نهایت محیطی زیبا را برای شما به وجود آورد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]