طراحی داخلی کشور یونان
12
دی

طراحی داخلی کشور یونان

طراحی داخلی کشور یونان

نام کشور یونان همه ما را به یاد تاریخ این کشور باستانی و احتمالا فیلم های تاریخی که در این رابطه دیدیم می اندازد. تاریخ قابل توجهی از یونان، به ویژه دوره ی باستانی آن و ثروت فرهنگی و هنرش در معماری بیان شده است، و هنوز هم میلیون ها نفر خواهان دارد. ویژگی های سبک یونانی به یک هدف برای کسب پیروی در بسیاری از افراد تبدیل شده است؛ از آنجا که ویژگی اصلی سبک یونان، عدم وجود عناصر لوکس، سادگی پایان ناپذیر، ظاهری تقریبا عملگرا و طبیعی است که افراد عملی و اقتصاددان این سبک را ستایش می کنند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی داخلی کشور یونان

مشخصات سبک یونانی به اختصار

 • سقف های بلند
 • ستون های گچ کاری شده
 • نقاشی های دیواری
 • طیف رنگی در سایه های طبیعی
 • عدم رنگ روشن
 • استفاده حداقلی از رنگ طلایی
 • اقلام دکوری مانند گلدان، آمفورها، مجسمه ها، فیگور ها
 • استفاده حداقلی از پارچه برای پنجره

 

سقف خانه به سبک یونانی

سقف ها باید بلند باشد، یک سقف بلند به شما احساس آزادی می دهد، فضای اتاق باز می شود و چشم را به سمت بالا جذب می کنند تا تأکیدی بر بزرگی همه چیز در اتاق باشد و فضا را بازتر نشان دهد. در طراحی داخلی به سبک یونانی سقف توسط ستون های برجسته با گچ کاری انجام می شود. گاهی اوقات الگو های رگه ای در سقف استفاده می شود و اغلب سقف با پایه های گچی هنری طراحی شده است. در صورت امکان پنجره ای به شکل یک مربع در سقف نصب شده است و روشنایی اتاق را تا حد زیادی بهبود می بخشد. در قلب سقف معمولا لوستر عظیمی روی زنجیر های طلایی آویزان است و لامپ های کوچکی در اطراف سقف برای تشخیص سقف کاذب وجود دارد. سقف با گچ کاری تمام می شود و تونالیته رنگی آن باید با رنگ دیوار هماهنگ باشد، اما اغلب رنگ سقف و دیوار ها یکسان است، سبک سقف یونانی سطوح مختلف را حذف نمی کند.

 

دیوار های سبک طراحی داخلی یونانی

در سبک طراحی داخلی کشور یونان، دیوار ها نیاز به یک رویکرد خاص دارند، چرا که همه چیز برای تزئین آن ها مناسب نیست. معماران و طراحان داخلی توصیه می‌ کنند که فقط گچ بری بافتی را اعمال کنید که سادگی اتاق را نشان می دهد. گاهی اوقات، امکان این وجود دارد که پانل های ساخته شده از چوب یا برخی از مواد دیگر (کاشی سرامیک، سنگ، و غیره) استفاده شود. سبک یونانی اجازه می دهد تا طاقچه هایی در دیوار ساخته شود؛ اغلب این کار برای بزرگ کردن فضای اتاق انجام می شود و حسی نوستالژیک دارد. گاهی اوقات، صاحبان خانه هایی که تمایل به نصب ستون دارند، نمی توانند به دلیل فضای کوچک انجامش دهند؛ در این مورد، سبک یونانی به شما اجازه می دهد تا نصب نوع پلی اورتان انجامش بدهید.

 

چه رنگی برای طراحی داخلی یونانی مناسب است؟

برای سبکی مانند طراحی داخلی یونانی، کارشناسان و متخصصین طراحی داخلی فقط رنگ های طبیعی (لیمو زرد، سفید، سایه های مختلف آبی و سبز) را توصیه می ‌کنند، بهتر است فقط از این رنگ هااستفاده می شود.

 

کف در سبک طراحی داخلی یونانی

در سبک یونانی، طراحان داخلی قوانین واضحی برای کف ها ندارند با این حال، فرش ها برای این سبک مناسب نیستند. در این سبک کف کلاسیک با سنگ مرمر، کاشی های موزاییک در قالب الگوهایی انجام می شوند، اما انواع دیگر پوششی مرسوم نیست. ترکیبی از پوشش های مختلف مجاز است، که به هیچ وجه زیبایی و اصالت طراحی کف را کاهش نمی دهد.

 

خصوصیات مبلمان سبک یونانی

مبلمان در سبک یونانی به طور کلی این خصوصیات را دارند:

 • استفاده از صندلی ها در کنار مبلمان رایج است.
 • مبل ها باید ساده باشند.
 • مبلمان چرمی مرسوم هستند.
 • استفاده از مبل مخملی متداول نیست.
 • پای صندلی و میز ها به سمت خارج با منحنی خم می شوند.

 

لوازم جانبی و اکسسوری ها در سبک یونانی

لوازم جانبی داخلی اتاق ها معمولا توسط سرامیک، سنگ مرمر، کوزه، قهرمانان باستان و یا قهرمانان اسطوره ای یا لامپ دیواری تزئین شده است. احتمال دیده شدن پرده روی پنجره ها بسیار کم است، پرده عمدتا در اتاق خواب و از جنس پارچه پنبه ای یا کتان است.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]