طراحی داخلی کشور روسیه
13
دی

طراحی داخلی کشور روسیه

طراحی داخلی کشور روسیه

برقراری تعادل و توازن، در تزئین و طراحی بخش های مختلف منزل، از جمله اصول بسیار مهم در طراحی داخلی روسی هستند. برای رعایت این مساله، ابتدا یک نقطه را به عنوان نقطه اصلی یا اصطلاحا «نقطه کانونی» اتاق خود انتخاب کنید. وقتی یک نقطه را به عنوان نقطه کانونی درنظر می گیرید، می توانید باقی لوازم منزل خود را بر اساس آن بچینید. اگر بخواهید یک نقطه اصلی گرمابخش برای خانواده خود انتخاب کنید و فضای صمیمی و آرامش بخشی را ایجاد نمایید، می توانید شومینه یا بخاری را به عنوان نقطه کانونی درنظر بگیرید. در کنار شومینه یا بخاری هم، بهتر است دو صندلی تک نفره کوچک، یک ساعت دیواری، قاب عکس نسبتا بزرگ، یک گلدان بر روی میزی با اندازه متوسط و … قرار دهید. اما اگر انتخاب شومینه یا بخاری به عنوان نقطه کانونی را انتخابی کلیشه ای می دانید، موارد دیگری هم می توانند جایگزین آن ها باشند مثل: پیانو، تلویزیون، قرار دادن یک فرش زیبا در وسط هال بزرگ، دو مبل سه نفره بزرگ مقابل هم و یک میز بین آن دو. بعد از رعایت تعادل، تقارن هم می تواند اصل دیگری باشد که در زیبایی منزل شما با طراحی داخلی روسی، مثمر ثمر عمل کند. تقارن البته بیشتر در هال و پذیرایی ایجاد می شود و مثلا در آشپزخانه یا اتاق خواب خیلی اصل مهمی نیست و حتی می توانند نامتقارن هم طراحی شوند. سعی کنید چینش مبل ها، میزها، فرش ها و لوسترها را بصورت متقارن در دوطرف پذیرایی انجام بدهید و یک طرف بر طرف دیگر سنگینی نکند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی داخلی کشور روسیه

اصول طراحی داخلی روسی

تعادل و تقارن را به عنوان دو اصل مهم برشمردیم. حالا، نکته سوم، ایجاد احساس مرتفع بودن خانه است. خانه هایی که با طراحی داخلی روسی دکوراسیون شده اند، ناخودآگاه به فرد این طور القا می کنند که سقف خانه خیلی بلند است. برای القای این احساس، چند راه وجود دارد. اول از همه، استفاده از ستون است. در معماری روسیه و طراحی داخلی روسی، ستون ها نقش مهمی دارند. قرار دادن ستون در هال و پذیرایی می تواند بسیار جذاب باشد. البته در بعضی از دیزاین ها نیز ستون را به شکلی کلیشه ای جاگذاری می کنند و به همین دلیل، به شرطی باید این تمهید را بکار گرفت که ایده ای خلاقانه پشت آن باشد. به جز ستون، استفاده از مجسمه های بلند، گلدان های بزرگ، آینه های قدی، کمدهای دیواری بلند و … نیز این احساس مرتفع بودن سقف ها را ایجاد می کنند.

 

پالت رنگی طراحی داخلی کشور روسیه

برعکس طرح های مدرن که ترکیب های رنگی آوانگاردی را پیشنهاد می دهند، طراحان سبک روسی ترکیبات رنگی ساده ای را استفاده می کنند. خوبی رنگ آمیزی طراحی داخلی روسی در منزل این است که هیچ گاه از مد نمی افتد. این نوع طراحی و رنگ آمیزی نه خسته کننده می گردد و نه نیازی به این دارد که هرساله آن را تغییر بدهید. ترجیحا از رنگ هایی استفاده کنید که به رنگ های موجود در طبیعت نزدیک باشند. زیبایی، آرامش و شکوه سه اصلی هستند که در رنگ آمیزی طراحی داخلی روسی باید رعایت شوند. رنگ هایی مثل: سبز، قرمز، کرم، خاکستری و طلایی جزو رنگ های پرطرفدار در این نوع طراحی داخلی هستند. مراقب باشید رنگ هایی را که با یکدیگر متضاد هستند، در کنار هم قرار ندهید. البته، می توانید از تم سیاه و سفید استفاده نمایید و این نوع تضاد جالب است. اما؛ مثلا کنار هم قرار دادن سبز و قرمز نمی تواند انتخاب جالبی باشد. یک راه دیگر هم، بکار بردن طیف های رنگی در کنار هم است. اگر قصد دارید بخشی از منزل را تم سبز بدهید، طیف سبز را از یک سمت به سمت دیگر بکشید. مثلا دیوار را سبز کم رنگ، وسایل تزئینی را سبز معمولی و مبل ها را سبز پررنگ انتخاب کنید. این کار، نوعی آرامش را در منزل برقرار می سازد. ضمنا، آب و هوا هم یک عامل بسیار موثر در رنگ آمیزی منزل است. اگر در منطقه ای گرمسیر زندگی می کنید و دوست دارید از طراحی داخلی روسی بهره ببرید، رنگ های سرد مثل آبی بسیار جالب تر هستند. بالعکس، اگر در شهرهای کوهستانی و سردسیر هستید، از تم رنگ های گرم استفاده نمایید. طراحان داخلی در شهرهای شمالی، کمتر از رنگ آبی استفاده می کنند و در شهرهای کوهستانی هم کمتر از رنگ های خاکستری و سیاه بهره می برند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]