بیوگرافی و زندگی نامه مایکل گریوز
17
مهر

بیوگرافی و زندگی نامه مایکل گریوز

بیوگرافی و زندگی نامه مایکل گریوز

مایکل گریوز (۹ جولای ۱۹۳۴ – ۱۲ مارس ۲۰۱۵) معمار، طراح و استاد معماری در دانشگاه پرینستون آمریکایی بود. وی همچنین به عنوان مدیر گروه طراحی مایکل گریوز و همکاران و مایکل گریوز، یکی از اعضای نیویورک پنج و گروه ممفیس بود و نزدیک به چهل سال استاد معماری در دانشگاه پرینستون بود. به دنبال فلج جزئی خود در سال ۲۰۰۳، گریوز به عنوان یک مدافع شناخته شده بین المللی در زمینه طراحی مراقبت های بهداشتی شناخته شد.

مجموعه جهانی آثار معماری گریوز شامل وزارت فرهنگ در لاهه ، اداره پست جشن، فلوریدا، گسترش برجسته کتابخانه عمومی دنور تا کمیسیون های متعدد برای دیزنی – و همچنین طراحی داربست برای بنای یادبود واشنگتن ۲۰۰۰ مرمت او به عنوان یک تأثیر عمده بر جنبش های معماری از جمله شهرسازی جدید، کلاسیک جدید و به ویژه پست مدرنیسم شناخته شد – ساختمانهای وی به سبک اخیر شامل ساختمان برجسته پورتلند در اورگان و ساختمان هومانا در کنتاکی.

برای کارهای معماری خود، گریوز بورسیه موسسه معماران آمریکا و همچنین بالاترین جایزه آن، مدال طلای AIA (2001) را دریافت کرد. او متولی آکادمی آمریکایی در رم بود و از سال ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۴ رئیس انجمن یاران آن بود. او جایزه معماری آمریکا، مدال ملی هنرها (۱۹۹۹) و جایزه معماری Driehaus (2012) را دریافت کرد. علاوه بر این، گریوز از طریق طراحی بالا و همچنین محصولات گسترده مصرف کننده برای شرکت هایی از آلسی در ایتالیا تا Target و J. C. Penney در ایالات متحده بسیار مشهور شد. نیویورک تایمز گریوز را “یکی از برجسته ترین و پرکارترین معماران آمریکایی در قرن بیستم اخیر توصیف کرد، که بیش از ۳۵۰ ساختمان در سراسر جهان طراحی کرد اما شاید بیشتر به خاطر کارخانه قاشق چای خوری و فلفل شهرت داشت.”

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

بیوگرافی و زندگی نامه مایکل گریوز

ابتدای زندگی و تحصیلات

گریوز در ۹ ژوئیه ۱۹۳۴ در ایندیاناپولیس ایندیانا در ارما (لو) و توماس بی گریوز متولد شد. او در حومه شهر بزرگ شد و بعدها به مادرش اعتبار داد که پیشنهاد داد مهندس یا معمار شود. گریوز در سال ۱۹۵۲ از دبیرستان Broad Ripple ایندیاناپولیس فارغ التحصیل شد و در سال ۱۹۵۸ از دانشگاه سینسیناتی مدرک کارشناسی معماری گرفت. در دوران کالج او همچنین به عضویت برادری سیگما چی درآمد. گریوز در سال ۱۹۵۹ مدرک کارشناسی ارشد معماری را از دانشگاه هاروارد گرفت.

پس از فارغ التحصیلی از کالج، گریوز یک سال را در دفتر جورج نلسون کار کرد. نلسون ، طراح مبلمان و مدیر خلاق هرمان میلر، گریوز را در معرض کار طراحان همکارش چارلز و ری ایمز و الکساندر ژیرارد قرار داد. در ۱۹۶۰ گریوز برنده آکادمی آمریکایی در جایزه رم (جایزه رم) شد و دو سال بعدی را در آکادمی ایتالیا گذراند. گریوز خود را “تغییر یافته” با تجربه خود در رم توصیف می کند: “من روش های جدیدی برای مشاهده و تجزیه و تحلیل معماری و منظر کشف کردم.”

ازدواج او با Gail Devine در سال ۱۹۵۵ به طلاق انجامید. ازدواج بعدی وی با لوسی جیمز در سال ۱۹۷۲ نیز منجر به طلاق شد. گریوز پدر سه فرزند، دو پسر و یک دختر بود.

 

حرفه گریوز

گریوز کار خود را در سال ۱۹۶۲ به عنوان استاد معماری در دانشگاه پرینستون آغاز کرد و تقریباً چهار دهه در آنجا تدریس کرد (و بعداً به تأسیس کالج مایکل گریوز در دانشگاه کیان کمک کرد) و شرکت معماری خود را در ۱۹۶۴ در پرینستون، نیوجرسی تأسیس کرد. به گریوز به عنوان معمار در زمینه عمومی مشغول طراحی ساختمان های مختلف بود که شامل اقامتگاههای خصوصی، ساختمانهای دانشگاه، استراحتگاه های هتل، بیمارستان ها، ساختمان های اداری خرده فروشی و تجاری، موزه ها، ساختمان های مدنی و آثار تاریخی بود. در طول حرفه ای که تقریبا پنجاه سال طول کشید، گریوز و شرکتش بیش از ۳۵۰ ساختمان در سراسر جهان طراحی کردند، علاوه بر ۲۰۰۰ محصول خانگی.

 

استاد معماری

در سال ۱۹۶۲، پس از دو سال تحصیل در رم، گریوز به ایالات متحده بازگشت و به پرینستون، نیوجرسی نقل مکان کرد و در آنجا استاد استادی دانشکده معماری دانشگاه پرینستون را پذیرفته بود. گریوز سی و نه سال در پرینستون تدریس می کرد در حالی که همزمان معماری را تمرین می کرد. وی در سال ۲۰۰۱ به عنوان استاد معمار، روبرت شرمر بازنشسته شد. گرچه گریوز یکی از اعضای هیئت علمی قدیمی پرینستون بود و بسیاری از دانشجویان معماری آن را تربیت می کرد، دانشگاه به هیئت علمی خود اجازه نداد که حرفه خود را در محوطه دانشگاه خود انجام دهند. در نتیجه، گریوز هرگز مأمور طراحی ساختمان برای دانشگاه نشد.

گریوز در سال های اولیه معماری خود، پروژه هایی را برای پروژه های بازسازی خانه در پرینستون انجام داد. در سال ۱۹۶۴، او شرکت معماری مایکل گریوز و همکار را در پرینستون تأسیس کرد و تا پایان عمر در آنجا به فعالیت عمومی پرداخت. شرکت او دفاتر خود را در پرینستون، نیوجرسی و شهر نیویورک داشت، اما محل اقامت او در پرینستون به عنوان استودیو طراحی، دفتر خانه و کتابخانه و مکانی برای نمایش اشیاء زیادی که در سفرهای جهانی خود جمع آوری کرده بود، بود. با نام مستعار “انبار” ، همچنین بسیاری از وسایل خانه ای را که او طراحی کرده بود به نمایش گذاشت. پس از مرگ گریوز، دانشگاه کیان خانه و استودیوی سابق وی را در پرینستون به همراه دو ساختمان مجاور به دست آورد.

 

مدرنیست

گریوز بیشتر اواخر دهه ۱۹۶۰ و اوایل دهه ۱۹۷۰ را صرف طراحی خانه های مدرن کرد. نمونه های قابل توجه شامل خانه هانسلمان (۱۹۶۷) و خانه اسنایدرمن (۱۹۷۲، تخریب شده در آتش در سال ۲۰۰۲) در فورت واین ، ایندیانا. گریوز همچنین به همراه پیتر آیزنمن، چارلز گواتمی، جان هدوک و ریچارد مایر به یکی از پنج نیویورکی تبدیل شد. این گروه غیر معمار از معماران پرینستون و شهر نیویورک، که به دلیل رنگ غالب آثار معماری خود به سفیدها نیز معروف هستند، از شکل خالص مدرنیسم حمایت کردند که با خطوط تمیز و حداقل تزئینات مشخص می شود. پنج نیویورکی “حامیان جنبشی برای ارتقاء شکل معماری مدرنیستی به یک تلاش جدی نظری” شد. Five Architects (1973) برخی از کارهای اولیه خود را توصیف می کند.

 

طراح محصولات

گریوز علاوه بر معماری خود، یک طراح برجسته محصولات مصرفی شد. سبک متمایز او در دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ در بین عموم مردم ایالات متحده بسیار مشهور بود ، هنگامی که او شروع به طراحی محصولات خانگی برای مشتریان اصلی مانند Target Corporation ، Alessi ، Steuben و The Walt Disney Company کرد. در طول سال ها، گروه طراحی مایکل گریوز، بخشی از شرکت طراحی او، بیش از ۲۰۰۰ محصول را طراحی و به بازار عرضه کرد.

در اوایل دهه ۱۹۸۰ اتوره سوتساس گریوز را برای عضویت در ممفیس ، یک گروه طراحی پست مدرن ، مستقر در میلان، ایتالیا، استخدام کرد. گریوز طراحی محصولات مصرفی مانند مبلمان و لوازم منزل را آغاز کرد. به ویژه میز آرایش “Plaza” او قابل توجه است. تقریباً در همان زمان، گریوز با آلسی ، تولید کننده درجه یک ایتالیایی ظروف آشپزخانه ارتباط برقرار کرد. گریوز در سال ۱۹۸۲ خدمات چای نقره ای عظیمی را برای آلسی طراحی کرد که نقطه عطفی در حرفه او بود و او دیگر تنها به عنوان یک معمار شناخته نمی شد.

پس از شروع خدمات چای ۲۵۰۰۰ دلاری برای جذب خریداران، آلبرتو آلسی به گریوز دستور داد تا یک کتری با قیمت متوسط ​​برای شرکت خود طراحی کند. در سال ۱۹۸۵ گریوز یک قاشق چای خوری از جنس استنلس استیل (۹۰۹۳ کتری اجاق گاز) را طراحی کرد. گریوز در ۱۲ مارس ۲۰۱۵ در خانه خود در پرینستون، نیوجرسی، در سن ۸۰ سالگی درگذشت و در قبرستان پرینستون به خاک سپرده شد.

گریوز از “رویکرد اومانیستی در معماری و شهرسازی” حمایت می کرد و تأثیر عمده ای در معماری اواخر قرن بیستم داشت. گریوز یکی از پرکارترین و برجسته ترین معماران آمریکایی از اواسط دهه ۱۹۶۰ تا پایان قرن بیستم بود. گریوز و تیمش بیش از ۳۵۰ ساختمان در سبک های پست مدرن، جدید کلاسیک و شهرسازی جدید برای پروژه های سراسر جهان طراحی کردند. طرحهای معماری او به عنوان تأثیرات عمده در هر سه جنبش شناخته شده است.

کوپر هویت، موزه طراحی اسمیتسونیان، در نامگذاری گریوز به عنوان دریافت کننده جایزه طراحی ملی خود برای موفقیت در طول عمر، توضیح داد که گریوز “نقش معمار در جامعه” را گسترش داده و “علاقه عمومی به طراحی خوب را برای کیفیت روزمره ضروری کرده است”. زندگی. گریوز و شرکت او در طول زندگی خود بیش از ۲۰۰۰ محصول مصرفی طراحی کردند. او به ویژه برای لوازم خانگی خود مشهور بود. بسیاری از محصولات طراحی شده توسط گریوز از طریق خرده فروشان ایالات متحده مانند Target و J. C. Penney به فروش می رسید، اما معروف ترین محصول وی کتری نمادین است که در سال ۱۹۸۵ برای آلسی، تولید کننده لوازم خانگی ایتالیایی طراحی کرد. گریوز به عنوان مدافع نیازهای معلولان از مهارت های خود به عنوان معمار و طراح “برای بهبود تجربه مراقبت های بهداشتی برای بیماران، خانواده ها و پزشکان” استفاده کرد.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]