طراحی بهینه در فضای اداری
08
بهمن

طراحی بهینه در فضای اداری

مسائلی که برای طراحی بهینه در فضای اداری باید رعایت کنید!

طراحی مناسب فضای اداری باعث‌‌‌‌ می‌شود که مراجع شما در اولین نگاه به شرکت و نحوه ارائه خدمات شما اعتماد کند. معمولا برای طراحی دکوراسیون داخلی محیط اداری به ویژگی‌‌‌‌‌‌های فرهنگی و اجتماعی مراجعه کنندگان شرکت توجه‌‌‌‌ می‌شود و خدمات شرکت براساس آن‌‌‌‌‌‌ها به مشتریان ارائه‌‌‌‌ می‌گردد. طراحی مناسب فضای اداری بسیار مهم و حائز اهمیت‌‌‌‌ می‌باشد. شما برای طراحی داخلی فضای اداری باید به نکاتی مهمی توجه نمایید که در این نوشته از دکوطرح به این موارد اشاره خواهیم داشت.

 

به خدمات طراحی بهینه در فضای اداری نیاز دارید؟ این مقالات را هم حتما بخوانید!

 

 

اهمیت بخش پذیرش در طراحی بهینه در فضای اداری

ایجاد پذیرشی گرم و صمیمی در فضای اداری شرکت با مبلمان شیک و دکوراسیون جذاب سبب‌‌‌‌ می‌شود تا مراجعه کنندگان و مشتریان شرکت احساس خوبی داشته و جذب شرکت شوند. برای این که حس مناسبی از بخش پذیرش شرکت القا گردد بهتر است که هم از نور طبیعی و هم از نور مصنوعی استفاده گردد که از جهات مختلفی تابیده شوند.

طراحی بهینه در فضای اداری در ابتدای نوشته گفتیم که معمولا برای طراحی دکوراسیون داخلی محیط اداری به ویژگی‌‌‌‌‌‌های فرهنگی و اجتماعی مراجعه کنندگان شرکت توجه‌‌‌‌ می‌شود و خدمات شرکت براساس آن‌‌‌‌‌‌ها به مشتریان ارائه‌‌‌‌ می‌گردد. برخی طراحان معماری رنگ‌‌‌‌‌‌هایی خاص را برای دکوراسیون قسمت پذیرش پیشنهاد‌‌‌‌ می‌دهند که به صمیمیت این محیط بیافزاید. به طور کلی طراحی و دکوراسیون فضای اداری‌‌‌‌ می‌بایست از ابهام دور باشد و حتی الامکان فضایی گرم و صمیمی داشته باشد.

 

پالت رنگی طراحی بهینه در فضای اداری

رنگ مناسب برای یک شرکت و فضای اداری، کاملا وابسته به کاری است که در اداره انجام‌‌‌‌ می‌شود و مشغول به آن هستید. مثلا رنگ‌‌‌‌‌‌های خنثی مانند رنگ‌‌‌‌‌‌های مشکی، سفید یا خاکستری مناسب برای مشاغل امور مالی و یا حقوقی هستند. اما در مقابل مشاغلی مانند عکاسی، گرافیک، نقاشی و مشاغلی که بیشتر هنری هستند و یا خلاقیت در آن‌‌‌‌‌‌ها نقش مهمی را ایفا‌‌‌‌ می‌کند؛ رنگ‌‌‌‌‌‌های گرم و پرانرژی‌‌‌‌‌‌‌تری مانند قرمز، زرد یا سبز را‌‌‌‌ می‌طلبد.

طراحی بهینه در فضای اداری | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

در کنار توجه به انتخاب رنگ مناسب محیط کار باید به برند خود نیز توجه ویژه داشته باشید و از رنگ‌‌‌‌‌‌های سازمانی نیز در طراحی و دکوراسیون فضای اداری خود توجه کنید. این موضوع که در جای مناسبی از برند و لوگوی خود برای دکوراسیون شرکت تان استفاده کنید بسیار مهم است همانطور که نصب تابلوی شرکت خارج از محیط کار بسیار مهم‌‌‌‌ می‌باشد و سبب جذب مشتری‌‌‌‌ می‌شود. ممکن است با خود بگویید که استفاده از لوگوی شرکت در دکوراسیون اداری شرکت بسیار ساده است اما مهم تاثیر روانی است که جایگاه لوگوی شرکت شما بر روی مراجعه کنندگان دارد.

طراحی بهینه در فضای اداری | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

زیر ساخت شرکت و همینطور شرایط ساخت آن و ملزوماتی که در دفاتر اداری مورد نیاز است نیز سبب کیفیت هرچه بیشتر در دکوراسیون داخلی اداره دارد. به عنوان مثال استفاده از پنجره‌‌‌‌‌‌های دو جداره که مانع نفوذ آلودگی صوتی شوند، پکیج‌‌‌‌‌‌هایی برای سرمایش و گرمایش مناسب محیط در مقابل استفاده از سیستم‌‌‌‌‌‌هایی که گرم کننده و یا سردکننده نقطه‌‌‌‌‌ای هستند، تهیه لوازم اداری با کیفیت بالا که مورد نیاز کارمندان است، تنظیم نور مناسب برای فضای اداری، استفاده از صندلی‌‌‌‌‌‌های استاندارد و با کیفیت، میزهایی که ارتفاع مناسبی از سطح زمین دارند و همین طور امنیت و آرامش محیط کار که یکی از مهم‌‌‌‌‌‌‌ترین عوامل در هر فضای اداری‌‌‌‌ می‌باشد.

طراحی بهینه در فضای اداری | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

از دیگر مواردی که‌‌‌‌ می‌توان در طراحی دکوراسیون داخلی یک فضای اداری به آن اشاره نمود ایجاد یک فضای آرامش بخش برای کارمندان و مدیران مجموعه است. در یک فضای اداری ممکن است عوامل متعددی سبب ایجاد خرسندی و رضایت از محل کار باشد اما به طور کلی شرایط فیزیکی مانند دمای مناسب محل، نور مناسب، سکوت محیط و استفاده از لوازمی که از کیفیت مناسبی برخوردار است‌‌‌‌ می‌تواند شاخصی از آرامش و امنیت محیط کاری تلقی شود.

 

طراحی اصولی و بهینه در فضای اداری حرفه‌ای

علی رغم وجود نظریاتی مبنی بر وجود محیط کاری باز نکته‌‌‌‌‌ای که قابل توجه است ایجاد یک فضای شخصی برای کارمند است که در حین انجام کار از تمرکز حواس کافی برخوردار باشد.

طراحی بهینه در فضای اداری | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

طراحان معماری بسیاری این نکته را نادیده گرفته و ایجاد یک محیط اداری باز را پیشنهاد‌‌‌‌ می‌دهند که این موضوع پس از مدتی باعث آزردگی کارمندان خواهد شد. بهترین کاری که‌‌‌‌ می‌توان در این فضای اداری انجام داد ایجاد اتاق‌‌‌‌‌‌هایی با دکوراسیون‌‌‌‌‌‌های متناسب است که حالت خصوصی‌‌‌‌‌‌‌تری برای کارمندان داشته باشد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان‌‌‌‌ می‌توانید با شماره‌‌‌‌‌‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]