بازسازی آپارتمان اربیل عراق
02
آذر

بازسازی آپارتمان اربیل عراق

بازسازی آپارتمان اربیل عراق

روند بازسازی آپارتمان در اربیل عراق با گروه معماری دکوطرح!

شروع روند بازسازی ساختمان مسکونی، با ارزیابی یکپارچگی ساختمان آغاز می گردد. ما برای اطمینان از ایمنی افراد حاضر در تیممان و جلوگیری از بروز آسیب های احتمالی بیشتر، تعمیرات اضطراری را انجام می دهیم. تمیز کردن و بازسازی محیط خانه پس از وقوع بلایایی همچون سیل، آتش سوزی یا هر گونه فاجعه ی دیگری می تواند یک کار سخت به نظر بیاید. امکان دارد که برخی از مناطق در منزل شما به سادگی تمیز شود، در حالی که برخی دیگر از مناطق خانه، نیاز به تعمیرات گسترده تر، و حتی در برخی موارد، نیاز به بازسازی دارند. متخصصین ما در تیم دکوطرح از بهترین های حوزه بازسازی و مرمت انواع ساختمان ها هستند و می توانند به شما کمک کنند بهترین و سریع ترین و ایمن ترین راه های ممکن برای مرمت کردن خانه، ویلا یا اداره خود را پیدا کنید و کیفیت زندگی خود و خانواده تان را بالا ببرید. روش های ساخت در بناهای قدیمی دارای نقص های بسیاری در اجرا اعم از عدم وجود فناوری های دیجیتالی و مدیریت اطلاعاتی سازی، همکاری ضعیف و عدم توانایی در ارزیابی کارایی در بازسازی ساختمان است.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

بازسازی آپارتمان اربیل عراق

میزان تقاضا و محبوب بازسازی در اربیل عراق

تقاضا برای بازسازی در بناها در حیطه ی تعمیرات و ساخت و ساز، خیلی بیشتر اتفاق می افتد. دکوطرح آماده ی ارائه ی پیشنهادات جهت بازسازی انواع ساختمان ها و یا هر مکانی، صرف نظر از عملکرد اولیه آن و استهلاک و فرسودگی ظاهر آن می باشد. در بازسازی ساختمان، بخش هایی از بنا را به طور کلی تغییر می دهند که این امر منجر به شکل گیری ظاهر جدید در آن می شود، ویژگی های عملکردی در آن بهبود می یابد که بسته به نوع خاصی از فعالیت در آن بنا مورد نیاز است.

 

فرآیند بازسازی آپارتمان اربیل عراق

برای فرایند بازسازی، رویکرد های متعدد و متفاوتی وجود دارند که هر کدام از نظر درجه ی پایبندی نسبت به فرم اصلی و از نظر حساسیت های موجود در اجرا، متفاوت است.

 

مراحل بازسازی آپارتمان اربیل عراق

انواع اصلی کار مورد نیاز در هنگام تبدیل امکانات عبارتند از:

 • ساخت و ساز و کار نهایی
 • جایگزینی سیستم تامین آب، فاضلاب و سیستم گرمایشی
 • روشنایی
 • نصب تهویه مطبوع
 • نصب سیستم های ایمنی
 • نصب کردن سیستم های کابلی
 • کار نما
 • کار بام

 

چالش های موجود در بازسازی آپارتمانی

صرف نظر از نوع بازسازی انجام شده، برخی از چالش ها و پرسش های مکرر وجود دارد. ساختارهای اصلی غالباً به طور ناقص مستند نبوده اند، بنابراین قسمتهای گمشده باید دوباره مورد بررسی قرار گیرند. مصالح ساختمانی یا تکنیک های ساختمانی که برای ساخت نسخه اصلی استفاده شده است، به سختی یا اصلاً در دسترس نیستند و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیستند. همین امر در مورد صنعتگرانی صدق می کند که هنوز (یا دوباره) بر فنون و مواد تاریخی تسلط دارند. نسخه اصلی با نیازهای فضایی که استفاده جدید از ساختمان ایجاد می کند مطابقت ندارد. قسمت داخلی ساختمان بازسازی و تقسیم می شود. ماکت مطابق با الزامات ایمنی ساکن امروز نیست، بنابراین شما باید ساختار را تغییر دهید.

نسخه اصلی یا همان نسخه داخلی با همان ساختار داخلی مطابق با قوانین ایمنی قانونی، از جمله در آتش سوزی یا راه های فرار نیست. نسخه اصلی یا ماکت الزامات قانونی امروز را برآورده نمی کند. اگر دقیقاً اجرا شود، نسخه اصلی دیگر شرایط راحتی امروز (تهویه مطبوع، مهندسی برق، تاسیسات بهداشتی) را برآورده نمی کند، بنابراین طرح اصلی مطابق با آن اقتباس شده است.

 

بازسازی آپارتمان اربیل عراق با دکوطرح!

از لحظه ای که با ما تماس می گیرید تا زمانی که خانه شما به شرایط قبل از آسیب دیدن آن بازگردد، ما در تمام مراحل کار و مسیر پیش رو در کنار شما خواهیم بود. این مسئله که روند بازسازی یک روند استرس زا است موضوعی غیر قابل انکار است. متخصصان ما تمام جزئیات را کنترل می کنند تا بتوانید با خیال آسوده منتظر نتیجه ی حاصل باشید.

 

مفهوم بازسازی آپارتمانی

عملیات نوسازی که در زبان انگلیسی با Renovation شناخته می شود و به فرایند بهبود فضای آسیب دیده یا قدیمی شده گفته می‌ شود. عملیات بازسازی اغلب در دسته های مختلفی مانند تجاری، مسکونی و اداری رخ می دهد که هر یک روند خاص خود را دارند. در واقع بازسازی و نوسازی دو مفهوم کاملا متفاوت هستند و زمانی در کنار هم می آیند که هر دوی آن ها در یک واحد مسکونی، تجاری یا اداری،‌ انجام شده باشد. منظور از بازسازی، مرمت یک ساختمان است. به طوری که قسمت های آسیب دیده آن، بهبود یابد. اما نوسازی همان طور که از نامش پیداست برای نو کردن یک ساختمان انجام می شود به طوری که خانه یا ساختمان چهره‌ی تازه ای به خود بگیرد. بازسازی در واقع یک روند و مرحله‌ی خاص در ساختمان سازی است که هزینه‌ی بسیار کمتری نسبت به از نو ساختن یک ساختمان داسته و اهمیت فراوانی در ارزش مادی و معنوی ساختمان دارد. شما می تواندی با بازسازی کردن داخل یا خارج ساختمان خود آن را به طور کامل تغییر دهیدف بدون آن که به اندازه‌ی ساخت خانه‌ی جدید هزینه کرده باشید. چرا که در واقع شما زمین ملک و مصالح اصلی و پایه‌ی آن را دارید و نیاز به هزینه کردن دوباره برای آن ها ندارید. بازسازی در یک ساختمان شامل حالات مختلفی می شود که دو مورد از اصلی ترین آن ها عبارت هستند از: بازسازی داخلی و بازسازی خارجی خانه. حال می خواهیم به توضیح هر یک بپردازیم.

 

بازسازی داخلی آپارتمان

منظور از بازسازی داخلی، دوباره سازی و تغییر دکوراسیون داخلی، تغییر دادن مخل قرار گرفتن اجزای اصلی ساختمان در داخل انه وبه طور کلی تغییر دادن داخل خانه بدون خراب کردن کامل آن است. زمانی که شما می خواهید داخل خانه‌ی خود را بازسازی کنید باید به برخی نکات توجه ویژه ای داشته باشید. ابتدا در مورد نیازها و انتظارات خود از خانه‌ی جدیدتان به خوبی فکر کنید و تصورات خود را با معمارتان در میان بگذارید. داشتن یک نقشه کامل و تعیین کردن نیازهای خود از خانه مان می تواند احتما تغییر دادن و اصلاح کردن های احتمالی طراحی ها یا اجراها را کاهش دهد. بعد از این که نیازها و انتظارات خود را به معماران بگویید، آن ها تصویر خانه‌ی خیالی شما را از طریق نرم افزارهای مختلف به تصویر می کشند و آن را به شما نشان می دهند و بعد از انجام اصلاحاتی بر روی طراح، مراحل اجرای آن را شروع می کنند. هنگام بازسازی داخل خانه، مراحل مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. به عنوان مثال شما نمی توانید اول سقف را رنگ کرده و سپس شروع به کار کنید. به همین دلیل رعایت کردن ترتیب در مراحل بازسازی می تواند مهم باشد. همچنین مکان هایی که می خواهید آن ها را بازسازی کنید باید بر اساس اولویت ها بازسازی شوند. شاید از خود بپرسید که بازسازی داخل خانه‌‌ی خود را از کجا شروع کنم؟

 • اولویت اول برای شروع بازسازی داخل یک ساختمان،‌ آشپزخانه‌ی آن است که در ادامه به دلیل اهمیت این قسمت می پردازیم.
 • اولویت دوم برای بازسازی،‌ سرویس های بهداشتی و حمام خانه است. در ابتدا شما باید تعیین کنید که می خواهید حمام جدیدتان دقیقا به چه صورت باشد و چه امکاناتی داشته باشد؟ سرویس بهداشتی و حمام، می تواند مهم ترین قسمت خانه تلقی شود. اما چرا؟ به دو دلیل!
 • اول این که داشتن حمام و سرویس بهداشتی که ظاهری جدید و زیبا به خود داشته باشد می تواند باعث ایجاد حس خوب و مثبت در صاحب خانه شود. دلیل دوم بالا رفتن ارزش مادی خانه است. زمانی که برای بازدید خرید، به خانهِ‌ شما می آیند، اولین چیزی که می خواهند ببینند حمام و سرویس بهداشتی است. بنابراین این دو آیتم می توانند تاثیر بسیار زیادی در خانه‌ی شما داشته باشند.
 • اولویت سوم در بازسازی داخل خانه، فضای نشیمن و پذیرایی خانه است. از آن جایی که این قسمت، فضایی است که مهمانان و سایر افراد به آن رفت و آمد دارند و بیشتر از قسمت های دیگر در دید است، اهمیت زیادی نیز دارد. شما برای بازسازی این قسمت می بایست برا مدتی ورود مهمان به خانه را لغو کرده و وسایل هال خود را به اتاق یا مکانی دیگر منتقل کنید تا وسایل شما آسیب نبینند.
 • اولویت آخر برای بازسازی، اتاق ها می باشد. اتاق های یک خانه اهمیت زیادی برای افراد داخل خانه دارند. چرا که فضایی هستند که ما بیشتر وقت خود را در آن ها صرف می کنیم و اگر بتوانیم هرگز از آن جا خارج نمی شویم! بنابراین ایجاد و طرح ریزی برای یک طراحی خوب برای اتاق های خواب، تمرکز و فرایند خواب ما را بهبود می بخشد.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که این اولویت ها بر چه اساسی دسته بندی می شوند. اولویت های گفته شده در بازسازی، بر اساس میزان اهمیت فضا و میزان کاری که باید در آن انجام شود،‌ اولویت بندی می شود.

 

بازسازی خارجی ساختمان

شاید منظور از این عبارت را متوجه نشده باشید. منظور از بازسازی خارجی ساختمان، انجام عملیات بازسازی ساختمانی بر روی قسمت های خارجی ساختمان یا نمای آن است. بازسازی نمای ساختمان یکی از مهم ترین مراحل بازسازی ساختمان است. نمای یک ساختمان، از نظرهای مختلف می تواند حائز اهمیت باشد. زمانی که سی از جلوی ساختمان شما عبور می کند، اولین چیزی که نظر او را به خود جلب می کند، نمای ساختمان است. در واقع نمای ساختمان اولین چیزی است که افراد خارج از ساختمان آن را می بینند و بر اساس آن، داخل ساختمان را نیز قضاوت می کنند. به دلیل تنوع بالای مواد به کار رفته در نمای یک ساختمان، شما می توانید نمای مورد نظر خود را به راحتی انتخاب کرده و اجرا کنید. شما می تواند سبک نمای خود را از کلاسیک به مدرن تبدیل کرده و جای آجر را به کامپوزیت یا سنگ بدهید. اولین مرحله از بازسازی انتخاب نوع بازسازی می باشد. سبک های مختلفی که برایی بازسازی یک خانه یا ساختمان وجود داردف شامل انواع مختلفی هستند که ابتدا باید سبک مورد نظر خود را انتخاب کنید. در واقع بازسازی از گذشته تا به الان، به دو روش سنتی و نوین انجام می شده است که روش سنتی به دلیل سختی هایی که داشت، مدت‌هاست منسوخ شده و بازسازی نوین جای آن را گرفته است.

در این میان، نکاتی وجود دارد که بهتر است قبل از اقدام به بازسازی خانه، از آن ها باخبر باشید:

 

چه مدت می خواهید در این آپارتمان بازسازی شده در اربیل عراق بمانید؟

این که می خواهید چه مدت در خانه تان زندگی کنید می تواند در روند بازسازی شما موثر باشد. یکی از مهم ترین دلایل این موضوع این است که اگر قرار باشد تا آخر عمر خود این خانه زندگی کندی، احتمالا مصالح یا طراحی هایی که برای آن به کار می برید متفاوت خواهد بود. چرا که با خود می گویید در نهایت قرار است خودم از این محل استفاده کنم. پس به سود من است که از مواد و مصالحی با کیفیت بالا استفاده کنم. دلیل دیگر این است که اگر بخواهید تا آخر عمر خود در این خانه زندگی کنید، باید درنظر بگیرید که روزی پیر خواهید شد، فرزندان، نوه ها و بچه های کوچک به خانه‌ی شما رفت و آمد خواهند داشت. پس باید مواردی را در خانه رعایت کنید که تا آخر عمر شما جوابگوی نیازهایتان باشد.

 

مسایل مربوط به کیفیت زندگی را تعیین کنید.

قطعا” که با مرور زمان و افزایش سن ساکنین در خانه و منزل مسکونی، نیاز های آنها نیز متفاوت می شود و شما به فضای بیشتری یا پیکربندی متفاوتی از سطح اصلی خود نیاز داشته دارید و در فکر این هستید که جابجا شوید یا خانه خود را  بازسازی کنید. در اینجا باید به این نکته دقت کنید که آیا نیازهای شما موجب جابه‌جایی شما از مکان فعلی می شود یا یک بازسازی خوب، مشکل را حل می کند؟ در برخی موارد ما به همراه مشتریان خود شرایط را بررسی می کنیم. چرا که ممکن است بازسازی خانه‌ی فعلی کارساز نباشد و احتیاج به جابه‌جا شدن داشته باشند. بنابراین بازسازی هزینه‌ی اضافه محسوب می شود. شما باید خواسته ها و انتظارات خود را از آن خانه بدانید. دوست دارید فرزندان و نوه هایتان در آینده چه تصور و تجربه ای از خانه‌ی شما داشته باشند؟ آیا می خواهید از داشتن یک خانه‌ی خوب خوشحال باشند؟

 

حتما نیازهای سلامتی و جسمی اعضای خانواده خود را ارزیابی کنید

شاید بخواهید در خانه‌ی خود از یک فرد سالمند نگهداری کنید. بنابراین به کار بردن یا نبردن برخی چیزها اهمیت پیدا می کند. به طور کلی اگر بخواهید خانه‌ی خود را بر اساس نیازهای جسمانی و سلامتی خود بازسازی کنید و بهترین مواد، مصالح و طراحی ها را در آن به کار ببرید، بهتر است با یک متخصص خوب و کاردان در این باره مشورت کنید تا بتواند به خوبی شما را راهنمایی کند.

 

برای بازسازی آپارتمان در اربیل عراق اول پویایی و جریان خانواده خود را تحلیل کنید

بررسی این موضوع می تواند تاثیر زیادی بر طراحی نهایی خانه‌ی شما داشته باشد. آیا شما فرزندان زیادی دارید؟ آیا خانواده شاد و پر سر و صدا هستید یا ترجیح می دهید بیشتر وقت خود را پشت میز مطالعه و تلویزیون بگذارید؟ منظور از پویایی و جریان خانواده این است که شما چقدر تحرک دارید؟ چقدر از وقت خود را صرف بازی و تحرک با فرزند خود می کنید. در خانواده های پر سر و صدا بهتر است برای بازسازی دیوارها از موادی استفاده شود که عایق صدا هستند تا به خوبی از انتقال صدا به همسایگان جلوگیری شود.

 

نیازها را برای بازسازی خانه ارزیابی کنید

اگر در بازسازی منزل مسکونی خود به فکر کاهش در مصرف انرژی هستید به آیتم هایی که می تواند به شما در کاهش مصرف انرژی کمک کند توجه کنید شاید در ابتدا هزینه بیشتری متحمل شوید ولی قطعا” در مرور زمان به مزایای آنها پی خواهید برد و متوجه این خواهید شد که به لحاظ هزینه چه قدر به نفع شما بوده است.

 

هزینه های نوسازی و خرید خانه جدید را محاسبه و مقایسه نمایید

بررسی کردن و برآورد کردن هزینه های بازسازی خانه، اهمیت زیادی دارد. برآورد کردن هزینه ها بر عهده شما نمی باشد. هنگامی که می خواهید هزینه‌ی مد نظر خود را محاسبه کنید، از معمار و طراح بخواهید مشکلات احتمالی و هزینه های احتمالی ان ها را برای شما شرح دهند. البته که بعد از انجام طراحی خانه به وسیله‌ی نرم افزار، طراح یا کارشناس بازسازی، هزینه‌ها را به طور کامل برای شما تخمین می زند. بهترین کار این است که زمانی را در فضای خانه‌ی خود با دقت بیشتری سپری کنید و تمام نیازها و انتظارات خود را از خانه‌ی فعلی یادداشت کنید. دقیقا مشخص کنید که می خواهید خانه‌تان بعد از بازسازی چه ویژگی هایی داشته باشد. بهتر است با آگاهی کامل نسبت به خانه‌ی خود با طراح و معمار گفت و گو کنید. در این صورت بهتر و راحتتر می توانید طرح مد نظر را خود را از طرح های متفاوتی که در نظر دارید انتخاب کنید.

 

بازه زمانی درست برای بازسازی آپارتمان تعیین کنید

بیایید روراست باشیم! بازسازی خانه شما ممکن است کمی بیشتر از زمان تعیین شده به طول بینجامد. به همین دلیل بهتر است در این باره نیز زمان بیشتری در نظر بگیرید. در مراحل بازسازی خانه‌ی شما ممکن است مشکلاتی اتفاق بیفتد که عملیات بازسازی را به تعویق بیندازد. بنابراین انتظار هر تاخیری را داشته باشید. همان طور که گفته شد، ممکن است ناگهان مشکلاتی در خانه‌ی شما پیدا شود، که تا قبل بازسازی از این مشکلات خبری نبود. پس بهتر است انتظار همه چیز را داشته باشید. در کنار برآورد این هزینه ها، همیشه مقداری را برای مواقع ضروری کنار بگذارید. همیشه در نظر داشته باشید ممکن است در روند بازسازی یک خانه مشکلاتی اعم از ترکیدگی یا پوسیدگی لوله ها، ترک خوردگی دیوارها و سایر موراد رخ داده باشد که بعد از شروع بازسازی این مشکلات نمایان شوند. بروز این مشکلات می تواند هزینه‌ای اضافه بر سازمان را بر دوش شما بگذارد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]