بازسازی خانه اربیل عراق
02
آذر

بازسازی خانه اربیل عراق

بازسازی خانه اربیل عراق

بررسی ارزش خانه برای بازسازی اربیل عراق و مراحل آن

اهمیت زیاد و ویژه‌ی بناهای گوناگون، از جمله ساختمان ها و منازل و بناهای اداری و … برای اشخاص مختلف در دنیای معماری کنونی امری بدیهی است. نحوه‌ی ساخت و ساز در هر ساختمان، با توجه به کاربردهای مختلفی که هر بنا دارد قطعا متفاوت خواهد بود.اگر بخواهیم مثالی در این رابطه بیاوریم، باید به کاهش کارایی و بازدهی استفاده از بنایی اشاره کنیم از ابتدای کار به جهت استفاده در امور اداری ساخته شده است، ولی به جای ساختمان آموزشی مورد استفاده واقع می شود. قطعا محیطی که ما برای انجام کاری معین و مشخص در آن قدم می گذاریم، در انجام درست روند کار و رضایت مندی ما قطعا تاثیر گذار است. اجرای بازسازی یک بنا، در اصل، با استفاده از مصالح و راهکارهای قابل اجرا و قدیمی، بعد از انجام بررسی ها در سطوح گسترده بر روی منابع به انجام خواهد رسید. در اکثر اوقات از اجزای اصلی در دسترس و موجود استفاده می شود. این نوع از بازسازی را بیش از هر جا، در بناهایی که از اهمیت فرهنگی و تاریخی برخوردارند می توان مشاهده کرد، که پس از بازسازی به عنوان مکانی برای بازدید عمومی مورد استفاده قرار می گیرند و به عنوان موزه شناخته می شوند. به عنوان مثال، می توان به کلیسای جامع کلن اشاره کرد که سرانجام در اواخر قرن نوزدهم با کشف نقشه های اصلی، ساخت و اجرا و بازسازی آن به اتمام رسید. در واقع این تعمیرات و بازسازی برای کل ساختمان اجرا می شود. در روش بازسازی حفاظتی ساختمان، تمام بخش های بنا و ساختمان مورد بررسی قرار می گیرد. در این روش، قبل از شروع بازسازی نیاز است تا بررسی جامعی بر روی ویژگی های مختلف ساختمان و مصالح آن انجام شود به این دلیل که باید مراحل بازسازی با حساسیت بالایی انجام شود و تعمیرات به گونه ی درست خود صورت بگیرد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

بازسازی خانه اربیل عراق

انواع بازسازی خانه در اربیل عراق

بازسازی به روش پاکسازی سبکی، نوع دیگری از روش های بازسازی می باشد. در این روش، لایه ها و پوششی که روی سطح ساختمان قرار گرفته و باعث فرسوده شدن، ضرر رساندن و از بین رفتن ساختمان می شود، پاکسازی شده و با حذف این موارد و اضافات نامناسب که زیبایی و ظاهر بنا را زیر سوال می برند، ظاهر بنا تازه و جدید به نظر می رسد و طول عمر آن افزایش می یابد. انجام این کار به این دلیل است که طول عمر ساختمان افزایش بیابد و بتواند همچنان مورد استفاده قرار بگیرد. معمولا از این روش بازسازی، در بسیاری از ساختمان های فرسوده در سطح شهرها به جهت استفاده ی مجدد یک ساختمان استفاده می شود.

 

مزایا و معایب بازسازی خانه اربیل عراق

با وجود همه ی این موارد، تغییر کارکرد و کاربری یک ساختمان در حالت کلی، قطعا عملی زمان بر است و نیاز به صرف هزینه های زیاد و اضافی دارد و اجرا و انجام آن خیلی هم آسان نیست. طراحان و سازندگان و مهندسین طبق تجربیات خود در طی سال های متمادی، متوجه شده اند که از طریق بازسازی، امکان این وجود دارد ساختمانی با کارکرد خاص را به ساختمان مد نظر خود تبدیل کرد. بازسازی در بناهای مختلف، می تواند به جهت تغییر در کارکرد آن ساختمان، بهبود کارکرد آن و یا حتی ایجاد ظاهری نو در آن موثر باشد. در این بخش هدف مجموعه ی دکوطرح، عنوان زیر بخش های مختلف بازسازی و تلاش برای آشنایی بیشتر شما با آن است. با ما همراه باشید.

بازسازی منزل از آن دست مسائلی ست که هر کسی که برای مدتی در خانه خود زندگی کرده ممکن است به فکر آن بیوفتد، از تغییرات بزرگ و اصولی در خانه تا عوض کردن چیزهای کوچک و جزئیات دکوراسیون منزل. در هر صورت آخرین چیزی که با این هزینه های کنونی باشد احتمال دارد به آن فکر کنید خرید خانه‌ی جدید می باشد. بازسازی ساختمان پروژه ای عظیم است که می تواند ساده شروع شود. ممکن است صبح یکی از روزها تصمیم می گیرید از قسمتی از اتاق خانه، بخشی از موکت را جدا کنید یا تصمیم می گیرید قسمتی از دیوار خانه را برداشته و فضای دو طرف را یکی کنید. بعد از گذشت شش ماه از نوسازی در این پروژه که با بکار گیری تصورات و تجربیات شخصیان آن را انجام داده بودید، ریزش دیوار ها، تخته های کف و اتاق های خواب باعث اختلال در کارایی و ایجاد ظاهر نامناسب می شود.. اما از مزایای بازسازی بنا در این است که شما در نهایت متوجه خواهید شد که این اقدام شما، بسیار درست تر از تعویض کردن منزلتان بوده است.

 

نکات مربوط به بازسازی خانه اربیل عراق

بازسازی تمام عیار کاملاً متفاوت است. این کار با کندن موکت ها شروع نمی شود و اصلا  نباید اینطور باشد. این بازسازی باید با برنامه ریزی اختصاصی و دقیق آغاز شود. قبل از اقدام به بازسازی و برقراری تماس با پیمانکار، لازم است این هفت نکته را در نظر بگیرید.

  1. تصمیم بگیرید که خودتان این کار را انجام دهید یا افراد حرفه ای را استخدام کنید: برای این کار سه حالت وجود دارد؛ یا خودتان به تنهایی و با تصمیم و تجربه ی خودتان کار را انجام می دهید، یا انجام آن را به شخصی کار بلد و متخصص واگذار می کنید و یا ترکیبی از این دو را به کار می برید. از آنجا بازسازی برای کل خانه می باشد و کارهای زیادی برای انجام وجود دارد، احتمالاً تمام کارها را خودتان به تنهایی انجام نخواهید داد. حتی سخت گیر ترین صاحب خانه نیز برای پروژه هایی نظیر لوله کشی و برق مجبور است از یک متخصص استفاده کند. افراد متخصص از پیمانکاران خبره و گران گرفته تا پیمانکاران معمولی و یا افرادی که از طریق تبلیغات پیدا می کنید همگی از موارد تاثیر گذار در بازسازی منزل شما هستند. از آن جا که اجرای پروژه های بازسازی برای منزل های مختلف به طور یکسان انجام نمی شود، لازم است که شما به صورت دقیق در هر مورد در نظر بگیرید که آیا خودتان به تنهایی قادر به انجام پروژه بازسازی خانه هستید یا اینکه نیاز است متخصصانی را برای انجام بهتر آن استخدام کنید. لازم به ذکر است که یکی از روش ها برای کاهش هزینه ها در بازسازی هایی که از پیمانکار بهره می گیرد این است که برخی از بخش های پروژه را خودتان انجام دهید. پیمانکاران به استفاده از زیر مجموعه ها و افرادی به غیر از افراد خودشان را تمایلی ندارند. اما اگر آن شخص دیگر خود شما باشید و عملکرد شما در روند بازسازی او تاثیری نگذارد، باید این مسئله را بپذیرد.
  2. برای تأمین اعتبار پروژهتان برنامه ای مناسب تنظیم کنید: پروژه بازسازی منزل شما بیش از آن چه که فکر می کنید به صرف هزینه نیاز خواهد داشت. بنابراین بهترین کار این است که با براورد صحیحی از گزینه های موجود و بودجه های مختلف روبرو شوید.
  3. ارزش فروش مجدد بنا در اربیل عراق را در نظر بگیرید: امروزه اکثر صاحبان خانه ها در هر نقطه ای حداقل برای یک بار هم که شده خانه خود را می فروشند.. شما برای بازسازی خانه، نه تنها نظر و سلیقه و راحتی خود را، بلکه خریداران آینده را نیز باید در نظر بگیرید.
  4. لازم است برای مدیریت کار با پیمانکاران و خدمه کار بازسازی خانه اربیل عراق احساس راحتی کنید: علی رغم تصمیم کاملاً جدی برای انجام همه کارها، به ناچار خواهید دید که گاها لازم است شخصی را برای کمک استخدام کنید. شما باید بدانید که چگونه کار افراد را مدیریت کنید.
  5. برنامه ای را برای صرفه جویی در هزینه های بازسازی خانه اربیل عراق تنظیم کنید: هزینه های متعدد از جمله هزینه ی طراحان، کمیسیون پیمانکاران و کارت های اعتباری در روند اجرای مرمت و بازسازی وجود دارد و به نظر می رسد که بازسازی بنا برای خالی کردن جیب شما در سریع ترین و کوتاه ترین زمان شکل گیری شده است؛ اما روش های امتحان شده و واقعی زیاذی برای کم کردن هزینه های ناشی از بازسازی خانه،از آشپزخانه گرفته تا حمام وجود دارد.
  6. قبل از اخذ مجوز و مسائل مربوط به منطقه بندی در خانه خودتان در اربیل عراق فکر کنید: مدت زمان برای تأیید مجوز های ساخت گاها بسیار طولانی است. گرفتن برخی مجوزها ممکن است مدت زیادی طول بکشد. بنابراین اگر پروژه‌ی بزرگی دارید، بهتر است هر چه زودتر به فکر مجوزهای آن باشید!
  7. نکات ایمنی و نظافت را در بازسازی خانه اربیل عراق جدی بگیرید: جلوگیری از آشفتگی در فضا در هنگام رنگ آمیزی فضای داخلی خانه، به همان اندازه ای حائز اهمیت است که پاکسازی محیط منزل از گرد و غبار مهم است.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]