طراح داخلی خوب - استفاده از انواع سنگ در دکوراسیون داخلی
12
بهمن

استفاده از انواع سنگ در دکوراسیون داخلی

آیا می‌توان از سنگ در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کرد؟

دکوراسیون داخلی یک خانه برای آن که همه ویژگی‌های مد نظر صاحب خانه را داشته باشد نیاز به خلاقیت در اجرای طرح‌ها و تزئینات دارد چرا که این طرح‌های جدید هستند که می‌توانند به خانه‌ی شما زندگی را تزریق کنند. استفاده از سنگ برای نمای داخلی ساختمان از ایده‌های جذابی است که عمدتا هم برای قسمت‌هایی همچون سالن پذیرایی، اتاق نشیمن و حتی آشپزخانه به کار گرفته می‌شود.

سنگ یک متریال لوکس است که یک فضای ساده را به یک اثر هنری که در آن حس و حال طبیعت نیز وجود دارد، تبدیل می‌کند. استفاده از سنگ در دکوراسیون داخلی پدیده چندان قدیمی نیست و یک روش مشهور و متداول برای تزئین دکوراسیون داخلی خانه است. راه‌های زیادی برای به کار بردن سنگ در دکوراسیون داخلی وجود دارد که از رایج ترین آنها انواع دیوارپوش سنگی است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد سنگ در دکوراسیون داخلی، این نوشته‌ها را حتما بخوانید!

 

 

مزایای استفاده از سنگ در دکوراسیون داخلی

استفاده از سنگ در دکوراسیون داخلی چند مزیت دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از :

  • بافت زیبا و منحصر به فرد با انواع دیوارپوش سنگی و سنگ در دکوراسیون داخلی
  • القای حس طبیعت از طریق سنگ تزئینی داخل ساختمان
  • جذب بالای صدا از طریق سنگ‌ تزئینی داخل ساختمان
  • وجود تنوع در کیفیت و قیمت سنگ تزئینی دیوار
  • سهولت نگهداری سنگ‌های تزئینی داخل ساختمان و دوام بالای آن‎ها

 

سنگ در دکوراسیون داخلی

در واقع سنگ یکی از پر کاربردترین مصالحی است که در ساختمان سازی و معماری دخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل قابلیت‌های خاصی که دارد و به آن‌ها اشاره کردیم، برتری نسبی در مقایسه با دیگر مصالح را دارد.

استفاده از انواع سنگ در دکوراسیون داخلی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

از سنگ برای پوشش دیوار داخلی ساختمان، نما کاری، زیرسازی جاده‌ها، دیوار و شالوده، کف خیابان و ساخت پیاده رو و تزئینات مختلف داخلی استفاده می‌شود که در این مقاله به بررسی انواع سنگ در دکوراسیون داخلی ساختمان و کاربرد آنها می‌پردازیم.

 

انواع سنگ در دکوراسیون داخلی

این روزها استفاده از سنگ در دکوراسیون داخلی طرفداران زیادی دارد و این موضوع نه تنها در خانه‌ها بلکه در فضاهای اداری و شرکت‌ها و همچنین سالن‌ها و مجموعه‌های ورزشی نیز به چشم می‌خورد. در این قسمت به بررسی انواع سنگ در کوراسیون داخلی می‌پردازیم.

 

سنگ گرانیت در دکوراسیون داخلی

سنگ گرانیت یکی از سنگ‌های تزئینی داخل ساختمان است که به دلیل داشتنم چگالی بالا و سختی زیادی که دارد در زمره مصالح با دوام ساختمان سازی به حساب می‌آید. گرانیت از نوع سنگ‌های آذرین بوده و قیمت بالایی دارد چرا که استخراج و برش دادن و صیقل دادن آن فرآیندهایی بسیار هزینه‌بر است.

سنگ در دکوراسیون داخلی

سنگ گرانیت سنگی است نفوذ ناپذیر و در برابر ضربه و نفوذ آب مقاومت بسیار بالایی دارد. کاربرد گرانیت در زیر بنای تاسیسات ساختمان، کف سازی و تزئینات داخلی ساختمان و ستون سازی است.

 

سنگ تراورتن در دکوراسیون داخلی

تراورتن یکی از انواع سنگ در دکوراسیون داخلی خانه است که از گونه سنگ‌های آهکی به شمار می‌آید و به دلیل مقاومت بالا و برش پذیری راحتی که دارد کاربرد زیادی در دکوراسیون داخلی خانه داشته و از ویژگی‌های دیگر آن می‌توان به صیقل پذیری ایده آل، زیبایی ظاهری و از همه مهم‌تر ارزانی این نوع سنگ اشاره کرد.

استفاده از انواع سنگ در دکوراسیون داخلی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

کاربرد عمده سنگ تراورتن در فضاهای خارجی، باغچه‌های تزئینی و فضاهای داخلی خانه مانند آشپزخانه اپن است. سنگ گرانیت یکی از سنگ‌هایی است که به دلیل داشتن چگالی بالا و سختی زیادی که دارد در زمره مصالح با دوام ساختمان سازی به حساب می‌آید. گرانیت از نوع سنگ‌های آذرین بوده و قیمت بالایی دارد چرا که استخراج و برش دادن و صیقل دادن آن فرآیندهایی بسیار هزینه‌بر است.

 

سنگ مرمر در دکوراسیون داخلی

سنگ مرمر نیز یکی از سنگ‌های تزئینی داخل ساختمان است که سنگی درخشان و آهکی است که همانند تراورتن قابلیت صیقل پذیری بالایی نیز دارد و به همین دلیل هم بسیار براق و درخشان است و برای استفاده به عنوان سنگ تزئینی داخل ساختمان با توجه به رنگ و نقش‌های زیبایی که دارد گزینه فوق العاده‌ای است. سنگ مرمر جزو محبوب‌ترین سنگ‌ها بوده و زیبایی منحصر به فردی که دارد موجب محبوبیت آن شده است اما از طرف دیگر این سنگ به سرعت دچار خط و خش شده و به شدت آسیب پذیر است.

 

سنگ مالون در دکوراسیون داخلی

سنگ مالون نیز یکی دیگر از انواع سنگ در دکوراسیون داخلی ساختمان است که به صورت تراشیده و چکش خورده به کار برده می‌شود و آن را در کارگاه به صورت مربع یا مستطیل در می‌آورند.

استفاده از انواع سنگ در دکوراسیون داخلی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

از کاربردهای سنگ مالون مهم‌ترین آن کاربرد مهندسی به خصوص در نقاط کوهستانی و اجرای قوس سنگی برای پل‌ها و دالان‌های سنگی است. از سنگ مالون همچنین برای نماسازی محوطه، سنگ فرش و ساخت پله و جدول سازی استفاده می‌شود.

 

سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی

دکور سنگ آنتیک نمای متفاوت و مدرنی را به فضای داخلی خانه می‌بخشد و سنگ آنتیک ترکیبی از سنگ طبیعی تراورتن و مالون است که با دست و بدون تغییر در رنگ و حالت آن ایجاد می‌شود. نمای متفاوت و مدرن این نوع سنگ موجب شده تا از ترکیب سنگ آنتیک و کاغذ دیواری نماهای زیبایی در معماری داخلی خلق شود.

استفاده از انواع سنگ در دکوراسیون داخلی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

دکور سنگ آنتیک رنگ‌های بسیار متنوعی داشته و دکور سنگ آنتیک بسیار نصب سریع و آسانی داشته و حتی بر روی سیمان و گچ و سنگ‌های کهنه‌تر نیز قابل اعمال است. سنگ آنتیک در دو نوع طبیعی و مصنوعی در بازار وجود دارد که نوع مصنوعی آن دوام و مقاومت بالاتری داشته و هیچ گونه قارچ و باکتری در اطراف این سنگ‌ها به دلیل تخلخل کمتری که دارند به وجود نمی‌آید. کاربرد سنگ‌ آنتیک در دکوراسیون داخلی به عنوان سنگ تزئینی آشپزخانه، سنگ تزئینی بین کابینت و طراحی دکوراسیون داخلی منزل و دفتر کار است.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]