نمای استرچ متال چیست؟
13
اردیبهشت

نمای استرچ متال چیست؟

نمای استرچ متال چیست؟

اکسپندد متال یا استرچ متال به صفحات فلزی (آهن و آلومینیوم و استیل و…) است که ضمن طی نمودن فرآیند تولید، با روش ویژه ای تحت برش و سپس کشش قرار می گیرند. شبکه های طوری کششی بر خلاف انواع توری سیمی مفتولی که به هم بافته می شوند، یک پارچه بوده و از استحکام بسیار زیادی برخوردار هستند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

نمای استرچ متال

ویژگی های استرچ متال چیست؟

این نوع توری ها با ضخامت ۰.۲ تا ۶ میلیمتر با طول آزاد و چشمه هایی با اندازه ۶*۴ میلیمتر تا ۷۵*۲۰۰ میلیمتر قابل تولید است. نوع ورق مصرفی می تواند آهن، آلو مینیوم، برنج، مس و استیل باشد پانل های استرچ متال با ضخامت های مختلف در رنگ های سفارشی و با قطر چشمه های متنوع به صورت آماده برای نصب به کارگاه های ساختمانی ارسال می شود.

 

کاربردهای استرچ متال چیست؟

 • پوسته دوم نما: نمای اکسپندد متال به عنوان پوسته دوم نما می تواند برروی نمای شیشه ای کرتین وال به عنوان کنترل کننده تابش و منحرف کننده اشعه های مستقیم خورشید مورد استفاده قرار گیرد.
 • فعال کننده نمای شب: با وجود تنوع بالا در چشمه های تولیدی اکسپندد متال با نورپردازی مناسب پشت پانل های نصب شده نمای شب ساختمان از جذابیتی بالا برخوردار خواهد بود.
  خاصیت محافظتی: با توجه به امکان تولید پانل های استرچ متال در ضخامت های بالا می توان ضمن بهره برداری از چشم اندازهای متنوع آن مزیت های محافظتی نمای ساختمان را ارتقا داد.
 • سقف کاذب: با روش های نصب ساده و مرقوم به صرفه روی سیستم اکسپوز یا شبکه های از قبل پیش بینی شده به آسانی نصب شده و در صورت لزوم باز کردن مجدد آن میسر است. از این رو ضمن افزایش ظاهری بسیار زیبا و چشم انداز، با کمترین آسیب قابلیت دسترسی به سیستم های خدماتی و تاسیساتی مخفی در پشت این سقف ها ایجاد می شود. انعطاف پذیری سیستم شبکه های استرچ متال هماهنگی آن را با خدمات دیگر از قبیل تاسیسات آتش نشانی و نور پردازی سقفی نیز امکان پذیر ساخته است.

 

مزایای استرچ متال چیست؟

 • پانل های استرچ متال از تنوع بالای طرح و رنگ برخوردار هستند و طبق سلیقه می توان آن ها را انتخاب نمود.
 • به دلیل دارا بودن چشمه های سه بعدی، این نما طراحی خلاقانه با زیبایی فوق العاده خاص را به نمایش می گذارد.
 • پانل هایی که در اجرای این نما به کار می روند تولید داخل هستند، در نتیجه قیمت آن ها مناسب تر از نمونه های وارداتی است.
 • این پانل ها حالتی سه بعدی به نما می بخشند و با تنوع بالای خود چشم هر بیننده را خیره می کنند.
 • صفحات استرچ متال را می توان با ضخامت بالا تولید و علاوه بر ایجاد نمایی زیبا و چشمگیر به عنوان محافظت کننده نمای ساختمان استفاده نمود.
 • با انجام نورپردازی در پشت پانل ها نمایی ایجاد می شود که در شب درخشش چشمگیری دارد. با انجام این کار از نمای استرچ متال می توان به عنوان نمای شب نیز استفاده کرد.

 

مزایای نمای اکسپندد متال

 • چشم اندازهای متنوع: پانلهای اکسپندد متال با داشتن چشمه های سه بعدی و تنوع بالای نوع چشمه ها گستره وسیعی از چشم اندازهای خلاقانه را در اختیار معماران و سازندگان قرار می دهد.
 • قیمت تمام شده بسیار مناسب: با توجه به این که این نوع نما پیش تر وارداتی بوده است و در حال حاضر در داخل کشور تولید می شود قیمت آن به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.
 • نمای سه بعدی: نمای اکسپندد متال بدون شک تنها متریالی است که از همان ابتدا کیفیت سه بعدی بودن نما را تامین می نماید و تنوع بالایی از منظر را به نمای ساختمان می بخشد.

 

نمای استرچ متال و برش لیزر

نمای بیرونی یکی از مهم ترین بخش های طراحی ساختمان است که این روزها توجه ویژه به آن معطوف می شود. این بخش از طراحی روحیات، علاقمندی ها و سلیقه معمار و صاحب خانه را به نمایش می گذارد و تاثیر بسزایی در زیباسازی فضای شهری دارد.

نکته بسیار مهمی که در نماکاری یک بنا باید مد نظر قرار گیرد هماهنگی آن با سایر نماهای موجود در سطح شهر است زیرا در غیر اینصورت همگونی جلوه شهری از بین رفته و خدشه دار می شود. طراحی و اجرای نمای ساختمان با استفاده از مصالح مختلف صورت می گیرد که هر کدام زیبایی خاص خود را داشته و جلوه ای متفاوت به ساختمان می بخشند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]