۱۰ راز مهم دکوراسیون داخلی
29
شهریور

۱۰ راز مهم دکوراسیون داخلی

۱۰ راز مهم دکوراسیون داخلی – اهمیت دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون داخلی بخش های مختلف منزل، ایجاد هماهنگی بین قسمت های گوناگون، مورد استفاده قرار گرفتن برخی قسمت هایی از خانه که قابل استفاده نبودند و استفاده از فضاهای کاربردی برای داشتن یک استایل و طرح خاص، مهمترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی هستند.

 

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

۱۰ راز مهم دکوراسیون داخلی

سبک زندگی خود را در اولویت قرار دهید!

باید بدانید برای شروع تغییرات در دکوراسیون داخلی باید در ابتدا سبک مورد علاقه خود را پیدا کنید. انتخاب سبک یکی از همان نکات بسیار مهم در دکوراسیون داخلی است که خیلی وقت ها سرسری گرفته می شود. در حقیقت سبک، تعیین کننده ماهیت اصلی دکوراسیون می باشد. البته منابعی که در دسترس دارید، بافت شهری، نوع ساختمان، بودجه یا عادت های شماف عواملی هستند که بر روی انتخاب شما تاثیر می گذارد. حتما در نظر داشته باشید که دکوراسون متفاوتی را با سبک قبلی خانه تان انتخاب کنید. استفاده مجدد از عناصرطراحی قدیمی دیگر برای شما جالب و هیجان انگیز نخواهد بود، زیرا در دکوراسیون جدید انتظار می رود تمام قطعات با توجه به سبک جدید شما ست شود.

 

شرایط مالی تعیین کننده هستند

مورادی که باعث ایجاد اختلاف قیمت بین انواع دکوراسیون می شوند تقریبا مالی هستند. از این رو توجه به هزینه ی تمام شده ی کار و ایجاد تعادل بین آن ها و بودجه ی مورد نظر مشتری امری مهم است.

 

زمان بندی را در نظر داشته باشید

اجرای پروژه های متنوع دکوراسیون، نیاز به زمان های متفاوتی دارد. به همین دلیل یکی از پارامترهای تعیین کننده ی طرح و برنامه ی دکوراسیون، میزان زمانی ا ست که مشتری در دست متخصص مربوطه قرار می دهد. کوتاهی زمان طراحی دکوراسیون می تواند باعث شود افراد به اجبار انتخاب های خاصی داشته باشند.

 

از فضا بهینه استفاده کنید

انتخاب برخی از المان ها وابستگی زیادی به اندازه فضای مورد نظر دارد. در حقیقت یکی از محدودیت های اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی، فضا است. کم یا زیاد بودن فضا می تواند افراد را در برنامه ریزی محدود کرده یا به آن ها امکان مانور بیشتری بدهد.

 

نورپردازی رکن تعیین کننده است!

نور نیز نقش مهمی را در زنده کردن فضا و طراحی داخلی منزل به عهده دارد. استفاده از نور مناسب و یکنواخت در طراحی داخلی منزل خفگی محیط را از بین می برد، البته استفاده از نور طبیعی بسیار مناسب تر است. در صورت ضعیف بودن نور طبیعی کمبود آن را با به کارگیری نور مصنوعی جبران نمایید. حتی المقدور از پرده های عمودی یا کرکره ای استفاده نکنید، زیرا از ورود نور خورشید به داخل تا میزان زیادی جلوگیری می نمایند. پرده های پارچه ای یا توری بهترین انتخاب برای پنجره های آپارتمان محسوب می شوند، زیرا نور را به خوبی از خود عبور می دهند.

 

یک برنامه ریزی منسجم داشته باشید

در ادامه طرح ریزی مناسب قبل از شروع هر پروژه ضروری است، به خصوص هنگامی که شما با بودجه محدود کار می کنید. اول، باید ایده طراحی خود را پیدا کنید. نگاه به مجلات یا سر زدن به فروشگاه های وسایل دکوری میتواند کمکتان کند. سپس، طرح را به اجزاء آن مثل کفپوش، مبلمان، رنگ دکوراسیون، لوازم جانبی و دکور تقسیم کنید.

 

رنگ دیوار یا کاغذ دیواری شما چه رنگی دارد؟

انتخاب رنگ مناسب در طراحی داخلی منزل برای فضای آپارتمانی به خصوص آپارتمان های با متراژ کم بسیار مهم است. رنگها از نظر درخشندگی و شفافیت انواع مختلف دارند که بهترین انتخاب، انتخاب رنگ های روشن با درخشندگی و شفافیت زیاد است. اصولا انتخاب رنگ های روشن در طراحی داخلی منزل باعث می شوند که فضا بزرگ تر به نظر آید و هر چه شفافیت و درخشندگی آن بیشتر باشد به دلیل انعکاس نور فضا زنده تر به نظر می آید. یکی از رنگ های مناسب برای طراحی داخلی آپارتمان رنگ استخوانی روشن است، که علاوه بر داشتن شفافیت و روشنی با بیشتر رنگ های وسایل منزل همنشینی دارد و کمپوزیسیون مناسبی را ایجاد می نماید. جهت ایجاد تنوع در رنگ می توانید در قسمت دیوار اپن آشپزخانه از مصالح سنگی با رنگ های متنوع استفاده نمایید.

 

انتخاب کفپوش مناسب

برای پوشش کف آپارتمان از مصالح گوناگونی می توان بهره گرفت. اگر قصد تعویض کفپوش ساختمان را داشته باشید، در صورت استفاده از سرامیک می بایست در انتخاب رنگ آن دقت زیادی شود، زیرا استفاده از رنگ های تیره در کف، فضا را فشرده تر نشان می دهد. اگر دوست دارید دکوراسیون شما سبک اسپرت داشته باشد می توانید از رنگ های روشن طرح چوب، پارکت یا لمینیت استفاد کنید.

 

انتخاب مبلمان و نحوه قرار گیری

یکی از نکاتی که در طراحی داخلی منزل باید به آن توجه کرد انتخاب مبلمان و نحوه قرارگیری آنهاست. انتخاب رنگ مبل اختیاری است اما استفاده از رنگ هایی مثل کرم روشن و یا حتی سفید به زنده تر کردن فضا کمک بیشتری می نماید و فضا بزرگ تر به نظر می آید. در مورد انتخاب طرح مبل بهتر است حتی المقدور مبل هایی با اشکال هندسی و یا بدون منحنی انتخاب شود. در مورد نحوه چیدمان آن بهتر است مبل ها را تقریبا چسبیده به دیوار ها قرار داد. علت انتخاب شکل بدون منحنی نیز این است که مبل ها در کنار دیوار صاف ترکیب مناسب تری را ایجاد نمایند. سعی کنید وسایل خانه را نزدیک به دیوارها قرار دهید تا از هدر رفتن کوچک ترین فضاها نیز جلوگیری شود.

 

انتخاب کابینت برای آشپزخانه

آشپزخانه قلب خانه است و مهم ترین چیزی که در آشپزخانه قرار دارد چیزی نیست جز کابینت! در یک خانه با طراحی چشم نواز، آشپزخانه بیشتر از سایر مکان ها در دید می باشد و در آشپزخانه نیز کابینت ها نقش اصلی دکوراسیون داخلی را ایفا می کنند. برای انتخاب بهتر کابینت ها باید با متخصصان مشورت کنید. انتخاب کابینت ها یکی دیگر از جنبه های مهم طراحی دکوراسیون داخلی است. بسته به نوع آشپزخانه و طراحی کلی ساختمان و اتاق ها باید جنس کابینت آشپزخانه را انتخاب نمود. امروزه کابینت ها با جنس های مختلفی ساخته می شوند: نیکل، برنج، مس، مفرغ، چوب و یا حتی آهن و شیشه. بنابراین باید جنس کابینت را با نوع معماری ساختمان، آشپزخانه و سایر ویژگی های آن ها تنظیم نمود. در بعضی از موارد در انتخاب رنگ ها برای کابینت ها از رنگ های متضاد استفاده می کنند. دلیل این امر این است که استفاده از رنگ های متضاد باعث می شود فردی که زمان زیادی را در آشپزخانه می گذارند کسل نشود و طرح برایش عادی جلوه نکند.

همچنین رنگ کابینت نقش بسیار مهمی در ظاهر و زیبایی یک کابینت ایفا می کند. در طراحی کابینت آشپزخانه اگر می خواهید از رنگ های خاص و چشم گیری استفاده کنید باید آن ها را فقط در یک قسمت به کار ببرید و در سایر نقاط رنگ های روشن، ملایم و خنثی استفاده کنید تا رنگ مورد نظر جلوه ی خاصی بگیرد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]