چیدمان باغ تالار عروسی در زمان کرونا
16
شهریور

چیدمان باغ تالار عروسی در زمان کرونا

چیدمان باغ تالار عروسی در زمان کرونا

ازدواج سنتی حسنه است که هیچ شرایطی نمی تواند مانع این امر حسنه شود ولی با توجه به شرایط کنونی باید تغییراتی در برگزاری این مراسم ایجاد کرد تا موجب به خطر انداختن سلامتی خود و آشنایان نشویم.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

چیدمان باغ تالار عروسی در زمان کرونا

در زمان کرونا چگونه عروسی خانوادگی بگیریم؟

تا حد امکان باید از برگزاری عروسی خود داری کنید ولی اگر دوست دارید این مراسم حتما برگزار شود باید نکاتی را رعایت فرمایید تا این مراسم خدایی نکرده تبدیل به مراسم عزاداری یکی از نزدیکانتان نشود.

با توجه به شرایط کنونی باید حد الامکان تعداد مهمانان را به حداقل کاهش دهید و تنها با اقوام درجه یک این مراسم را بر پا کنید.

یک راهکار خلاقانه برای اعلام  امر ازدواجتان به قوام دور تر ارسال یک گیفت و یا کارت پستال است که داخل آن یک متن مودبانه نوشته شود و عذر خواهی کنید که در چنین شرایطی سلامتی شما برای ما مهم تر بوده است.

برای این که مراسم را با قوام درجه یک بر پا کنید نیز باید به صورت کامل پرتوکل ها را رعایت کنید، به همین جهت باید در دکوراسیون و ترئینات تالار تغییراتی ایجاد کنید تا ضمن زیبایی موجب رعایت پرتوکل های بهداشتی شود و در عین حال مراسمی با شکوه برگزار شود.

در درجه اول باید توجه کنید که مراسم حتما در فضای باز باشد و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی در فضای بسته صورت نپذیرد.

 

در زمان کرونا چگونه عروسی خانوادگی در فضای باز بگیریم؟

یک سری از موارد باید در قسمت ورودی تعبیه شوند برای مثال می توانید از نگهبان باغ تالار بخواهید تا تب مهمانان را قبل از ورود به باغ چک کند و از کسانی که تب بالا دارند مودبانه خواهش کند تا به خاطر سلامتی مهمانان دیگر وارد باغ نشوند و به منزل بروند و استراحت کنند.

همچنین به تعداد مهمانان ماسک و الکل تهیه شود و قبل از ورود تقدیم مهمانان شود. همچنین در قسمت ورودی افراد یک الکل پاش اتوماتیک قرار داده شود تا مهمانان از زیر آن عبور کنند، البته دقت کنید از الکل های خوش بو استفاده شود.

 

تزئینات فضای باز

با استفاده از تزئینات به خصوصی میتوان شرایط را برای بر‌پایی مراسم مهیا کرد.

ابتدا باید ورودی و خروجی ها را در ابتدای ورود به باغ تالار مجزا کرد برای این کار از گل کاری خاص استفاده کنید حتی برای این که یک علامت بلد داشته باشید که ورودی را مشخص کند می تواد از یک علامت فلشی که با نورپردازی و گل کاری تزئین شده است استفاده کنید این کار برای این است که افرادی که وارد می شوند با افرادی که خارج می شوند face to face قرار نگیرند.

 

دکوراسیون فضای باز

مهم ترین مسئله دکوراسیون باغ تالار است تا چندین میزی که چیده می شود دور از هم قرار گیرند همچنین برای سرویس دهی نباید از میز سلف سرویس استفاده کرد زیرا باید جلوی هرگونه تجمع گرفته شود.

 

چیدمان باغ تالار عروسی

بهترین روش برای چیدمان میز ها الگو برداری از اشکال هندسی است. مثلا یک دایره بزرگ در نظر بگیرید که میز ها را حول آن قرار دهید به این شکل مهمانان هم در دید هم قرار دارند هم از هم فاصله دارند.

همچنین از گل های رنگین می توانید فاصله بین میز ها را دیزاین کنید تا فاصله های خالی هم زیبا به نظر برسند.

 

به حداقل رساندن پرسنل

از آنجایی که مراسم با تعداد محدودی از مهمانان برگزار می شود نیاز به پرسنل زیاد در باغ تالار نمی باشد حتی به جای حضور تیم فیلم برداری می توانید از فیلم بردار بخواهید دوربین ها را در جاهای مشخصی از باغ قرار دهند تا نیاز به حضور چندین فیلم بردار نباشد.

شرایط برگزاری مراسم با گذشته کاملا متفاوت است دیگر خبری از صن رقص نیست زیرا همان طور که گفتیم از هرگونه تجمع باید خودداری شود.

برای رقصیدن می توانید فضا های خصوصی برای هر میز تعریف کنید تا هر خانواده فضای خصوصی خود را داشته باشند.

 

کلام آخر

با رعایت نکات بهداشتی مراسمی ایمن خواهید داشت حدالامکان از گرفتن هرگونه مراسم خود داری کنید اما اگر اصرار بر برگزاری مراسم داشتید، با گرفتن مراسمی جمع و جور، اول زندگی در هزینه ها صرفه جویی خواهید کرد و همچنین زندگی خود را با سلامتی کامل آغاز خواهید کرد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]