تاثیر تغییرات اقلیمی در صنعت ساختمان
02
آذر

تاثیر تغییرات اقلیمی در صنعت ساختمان

تاثیر تغییرات اقلیمی در صنعت ساختمان

چگونه تغییر اقلیم در حال تغییر صنعت ساخت و ساز است؟

تغییرات آب و هوایی بر ایمنی کارگران، تأخیر در آب و هوا، طراحی مصالح ساختمانی و هزینه های بیمه در صنعت ساخت و ساز تأثیر می گذارد. بسیاری از نقاط کشور و سراسر جهان در حال تجربه تغییرات آب و هوایی هستند. این تغییرات آب و هوا تأثیر برجسته ای بر صنعت ساخت و ساز و مشاغل ساختمانی خواهد داشت.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

تاثیر تغییرات اقلیمی در صنعت ساختمان

تغییرات آب و هوایی و اقلیمی چیستند؟

همه ما اصطلاح «تغییر آب و هوا» را شنیده‌ایم، اما آیا می‌توانید آن را توضیح دهید و اینکه چگونه به صنعت ساخت‌وساز مربوط می‌شود؟

احتمالا جواب هایی به ذهنتان رسیده و تصاویری از آب شدن یخ های قطبی هم در سرتان نقش بسته، درست است، در واقع “تغییر آب و هوا” در کاربرد رایج جایگزین اصطلاح “گرمایش جهانی” شده است، که به شیوه ای زبانی شرایط آب و هوایی مشاهده شده را به طور دقیق توصیف نکرده است. تغییر اقلیم شرایطی را توصیف می کند که تغییرات آب و هوای جهانی از حد معمول فراتر می رود. شرایط خاص تغییر اقلیم که بر صنعت ساخت‌وساز تأثیر می‌گذارد، هم با دامنه و هم با مدت زمان ارتباط دارد. به عنوان مثال، شرایط بسیار گرم یا سرد ممکن است به تجهیزات تخصصی اضافی مقاوم در برابر چنین شرایطی نیاز داشته باشد که منجر به افزایش هزینه می شود. همچنین، از نقطه نظر زمانی، چنین شرایطی ممکن است بسیار طولانی تر از حالت عادی باقی بماند – به عنوان مثال، بیش از ۱۰۰ درجه حرارت برای ۹۰ روز متوالی. به این ترتیب، کارگران مزرعه ممکن است مجبور به تعویض بیشتر شوند یا کار باید در یک شیفت متفاوت انجام شود که منجر به کاهش سرعت و هزینه های اضافی نیروی کار می شود.

علاوه بر این، تأثیرات تغییرات آب و هوایی ممکن است در کاهش روزهایی که ساخت و ساز به طور کلی امکان پذیر است، احساس شود. این معمولاً زمانی است که پروژه های ساختمانی در مناطق صعب العبور انجام می شود. اغلب در حین اکتشاف گاز و نفت و ساخت خط لوله چنین است. این پروژه‌ها به تجهیزات و مصالح ساختمانی بستگی دارد که در جاده‌های همیشه منجمد یا بدون آسفالت تحویل داده می‌شوند. شرایط گرم غیر فصلی می‌تواند جاده‌های آسفالت‌نشده یا جاده‌های ساخته‌شده روی یخ‌های دائمی را غیرقابل عبور کند.

 

چرا صنعت ساخت و ساز باید نگران تغییرات آب و هوایی باشد؟

همانطور که تغییرات آب و هوایی بیش از حد شدید می شود، تاثیر آنها تقویت می شود. صنعت ساختمان یکی از کمترین حاشیه سود را در مقایسه با سایر صنایع بزرگ دارد. حتی تغییرات جزئی آب و هوا، فراتر از شرایط مورد انتظار، ممکن است پروژه های ساختمانی را بی سود کند.

در درجه اول چهار نگرانی در مورد تغییرات آب و هوا از نظر بیشترین تأثیر بر صنعت ساختمان وجود دارد:

  • ایمنی کارگران
  • تاخیرهای مرتبط با آب و هوا
  • طراحی و ساخت مصالح ساختمانی
  • هزینه های بیمه

شرایط آب و هوایی بیش از حد گرم یا سرد و قرار گرفتن در معرض این شرایط باعث افزایش مطالبات غرامت کارگران و تاخیرهای بعدی پروژه می شود. موارد اضافی مربوط به تغییرات آب و هوایی ممکن است شامل شرایط باد شدید غیرمشخصه باشد که منجر به آسیب ناشی از سقوط یا برخورد با نخاله های ساختمانی می شود. هزینه تخمینی تأخیرهای مربوط به آب و هوا به تنهایی در ایالات متحده به ۴ میلیارد دلار می رسد. برخی از نمونه های خاص عبارتند از باران های بیش از حد که گل یا آب های کم عمق را به آب های عمیق تبدیل می کند. برعکس، شرایط خشکی بیش از حد، در بسیاری موارد، شروع کار پایه را در محل کار غیرممکن می کند. در موارد شدید، تأخیرهای متوالی آب و هوای ۳۰ روزه یا بیشتر ممکن است منجر به از دست دادن کامل فصل ساخت و ساز قابل قبول شود، که ممکن است نیاز به تغییر تکمیل به سال های بعد داشته باشد.

تغییرات آب و هوا باعث ایجاد تغییرات قابل توجهی در ترکیب و ساخت مصالح ساختمانی می شود. به مواد قوی‌تر، سبک‌تر و بادوام‌تری نیاز است که هزینه مواد را بالا می‌برد. این هزینه ها در نهایت باید توسط شرکت های ساختمانی تقبل شود. در نهایت، شرکت‌های ساختمانی به‌طور فزاینده‌ای خود را با افزایش هزینه‌های بیمه به دلیل تأخیر در پروژه‌ها مواجه می‌کنند، که مربوط به آب و هوای شدید و خطرات (درک شده و واقعی) نیروی کار است. این بدان معناست که شرکت های ساختمانی باید هزینه پروژه را برای پوشش هزینه های فزاینده بیمه افزایش دهند یا به دلیل ناتوانی در پرداخت بیمه، پیگیری پروژه های ساختمانی خاص را متوقف کنند.

 

اقدامات پیشگیرانه پیمانکاران برای تغییرات اقلیمی

سوال بعدی این است که برخی از کارهایی که پیمانکاران ساخت و ساز می توانند از هم اکنون برای محافظت در برابر تأثیرات تغییرات آب و هوا انجام دهند چیست؟ اکثر شرکت های ساختمانی به طور کامل با تأثیر تغییرات آب و هوایی مقابله نکرده اند. کسانی که سعی می کنند آب و هوای نامناسب را با گنجاندن قراردادهای اضافی و غرامت حساب کنند. برای مثال، ConsensusDOCS – §۶.۳ شامل شرطی برای تأخیر و تمدید زمان است که، در میان سایر موارد، «شرایط آب و هوایی نامطلوب که به طور منطقی پیش‌بینی نشده است» را فرا می‌خواند.تغییرات اضافی شامل افزایش کلی قیمت پروژه است که به صاحبان پروژه منتقل می شود در حالی که فشرده سازی هزینه برای هر کار به شرکت های پیمانکار فرعی منتقل می شود. یک شرکت ساختمانی ممکن است یک پروژه چند ساله را به دلیل شرایط آب و هوایی غیرقابل پیش‌بینی به انجام برساند یا در فرآیند RFP و برآورد پیشنهاد قیمت بسیار طولانی‌تر طول بکشد.

 

فناوری در خدمت صنعت ساختمان سازی

چگونه صنعت ساخت و ساز می تواند از فناوری برای مقابله با اثرات تغییرات آب و هوایی استفاده کند؟ از آنجایی که تغییرات آب و هوایی چیزی نیست که شرکت‌های ساختمانی بتوانند آن را کنترل کنند، آنها نگاه خود را به جنبه‌های دیگر ساخت‌وساز معطوف می‌کنند که می‌توان با استفاده از فناوری کنترل کرد. شرکت های ساختمانی شروع به استفاده از برنامه های کاربردی ساخت و ساز برای پیگیری زمان، مواد و تجهیزات کرده اند. مهمتر از آن، آنها سودآوری نیروی کار، مواد و تجهیزات را بر اساس سودآوری تخمینی در مقابل واقعی پیگیری می کنند. استفاده از فناوری‌ها برای پیگیری زمان، مواد و تجهیزات به صورت مستقیم و غیرمستقیم با تغییرات اقلیمی مرتبط است. به طور غیرمستقیم، استفاده از فناوری به بازیابی حاشیه عملیاتی کمک می کند که در غیر این صورت به دلیل شرایط آب و هوایی شدید از دست می رود. با این حال، مهمتر از آن، فناوری ساخت و ساز به کمیت تأثیرات مربوط به آب و هوا کمک می کند. تغییرات اقلیمی به راحتی احساس می شود اما به راحتی قابل اندازه گیری نیست. استفاده از فناوری برای ردیابی تأخیرها، تجهیزات اضافی و مواد مورد نیاز برای کاهش آب و هوای نامساعد چنین کمی سازی را فراهم می کند. استفاده بیشتر از فناوری مربوط به تغییرات آب و هوا بر ایمنی کارگران تمرکز می کند. شرکت های ساختمانی به طور فزاینده ای از فناوری برای برگزاری جلسات توجیهی ایمنی شغلی/خطر شغلی قبل از شعله ور شدن احتمالی آب و هوا استفاده می کنند.

 

پیش بینی وضعیت اقلیمی و آب و هوای کوتاه مدت و بلند مدت

چرا پیمانکاران ساخت و ساز باید اکنون و در آینده پیگیر وضعیت آب و هوایی باشند؟ ثبت خودکار آب و هوا یکی از مزایای کلیدی فناوری است که ما بررسی نکرده ایم. هم ضبط آب و هوا و هم پیش‌بینی آب و هوا برای نگه‌داشتن پروژه‌های ساختمانی در زمان و هدف ضروری هستند. آنها توضیح دقیق تری از تاخیرهای احتمالی پروژه ارائه می دهند و می توانند به محافظت در برابر دعوی قضایی کمک کنند. کاربردهای فناوری که تصویربرداری و پیش‌بینی آب و هوا را ارائه می‌دهند بسیار مورد تقاضا هستند زیرا امکان مستندسازی یکپارچه از شرایط آب و هوایی کنونی و نگاهی قابل توجه به شرایط آب و هوایی آینده را فراهم می‌کنند. پیش‌بینی‌های دقیق و طولانی‌تر به طور فزاینده‌ای به شرکت‌های ساختمانی اجازه می‌دهد تا اقدامات اصلاحی را با برنامه‌ریزی مجدد یا انجام مذاکرات جعبه ابزار و جلسات توجیهی ایمنی شغلی/خطر انجام دهند. پلتفرم های مدیریت میدان ساخت و ساز اغلب از چندین سرویس آب و هوای شخص ثالث مانند OpenWeatherMap، Yahoo Weather، Weather Underground، Forecast.io، و غیره استفاده می کنند. و پیش بینی آب و هوای روزانه تا ۱۴ روز. این پیش‌بینی‌ها برای اهداف تاریخی و مقایسه‌ای ثبت می‌شوند و در طول عمر گزارش‌های روزانه پایدار می‌مانند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]