محوطه سازی ویلا
01
اسفند

قیمت تمام شده طراحی سازه

قیمت تمام شده طراحی سازه چقدر است؟

نمی‌توان اهمیت بودجه و هزینه‌ی نگهداری از یک سازه را انکار کرد، خصوصا اگر این سازه یک مجتمع تجاری بزرگ یا یک ساختمان یا برج مسکونی چند ده طبقه باشد. کارفرما باید بدانید که یک سازه‌ی فلزی در طول زمان نسبت به یک سازه‌ی بتنی زودتر دچار استهلاک و فرسودگی می‌شود. وقتی یک سازه تولید می‌کنیم از ساختن آن اهداف متنوعی می‌توانیم داشته باشیم، ولی یکی از بدیهی‌ترین خواسته‌های ما از یک سازه این است که بهینه و با طول عمر مناسبی باشد. علاوه بر همه‌ی این‌ها، از اهمیت قیمت تمام شده طراحی سازه نمی‌توان غافل شد، این یک واقعیت است که ما همیشه بودجه‌ی محدودی داریم و تا حد امکان می‌کوشیم از آن عاقلانه استفاده کنیم، قیمت تمام شده طراحی سازه به نسبت اهداف شما از ساخت و ساز و همچنین امکانات در اختیارتان می‌تواند تغییر کند، اما عامل اساسی در تعیین قیمت تمام شده طراحی سازه، تنها شرکت سازنده و مجری پروژه‌ی شماست!

 

پیش از کسب اطلاعات بیشتر درمورد قیمت تمام شده طراحی سازه، خواندن نوشته‌های زیر ضرورت دارند!

 

 

تاثیر بودجه در قیمت تمام شده طراحی سازه

پایداری ساختمان از به هم پیوستن عوامل زیادی اعم از عوامل درونی و بیرونی ساختمان حاصل می‌شود. ما در پایداری ساختمان می‌کوشیم تا ساختمانی با دوام بهتر و عمر بیشتری بسازیم که در راستای اهداف ما و اهداف زیست محیطی باشد. طبق نظر کارشناسان شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح، طراحی سازه برای هر ساختمانی از مسکونی تا اداری و تجاری به دو نوع اصلی طراحی عملکردی و طراحی سازه‌ای تقسیم می‌گردد.

قیمت تمام شده طراحی سازه | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

خوب می‌دانید که یک مهندس طراحی سازه تمامی موارد را در مورد پروژه‌‌‌ی مورد نظر به دقت و با حوصله بررسی خواهد کرد. یکی از موارد بسیار مهم که اهمیت خاصی برای کارفرمایان دارد، بحث بودجه است. کارفرما باید بداند که دقیقا کدام بخش چه مقدار هزینه خواهد داشت. از هزینه‌های احتمالی دیگر هم با خبر باشد و بودجه‌‌‌ی مصرفی از یک سقف معین بالاتر نرود. از طرفی مهندسین موظفند که کارفرما را از کم و کیف پروژه آگاه کنند.

قیمت تمام شده طراحی سازه | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

اگر نیاز است که بودجه‌‌‌ی بیشتری وسط قرار بگیرد باید کارفرما مطلع شود، چرا که در طراحی سازه، اصل کیفیت و استحکام است و برای کیفیت، بودجه مورد نیاز خواهد بود. آیتم‌های مهم و تخصصی تری که به دید کارگزار می‌آیند باید به سمع و نظر کارفرمای گرامی رسیده و تمامی زوایای پروژه به دقت بررسی شود. بودجه‌‌‌ی کارفرما همه چیز را تحت تاثیر قرار می‌دهد، تیم ساخت و ساز نیز با علم به این موضوع، نهایت تلاش خود را برای استفاده‌‌‌ی بهینه و باکیفیت از بودجه‌‌‌ی ارزشمند کارفرمای خود خواهد کرد.

 

محدودیت‌ها در قیمت تمام شده طراحی سازه

در طراحی سازه ما علاوه بر تمرکز بر پایداری و استحکام سازه، می‌کوشیم ساختمانی بسازیم که هیچ محدودیتی برای کارفرما نداشته باشند، یا به بیانی بهتر ما در تلاشیم تا پروژه‌‌ای ارائه دهیم که در آینده تحت هیچ شرایطی، کارفرما به لحاظ استانداردهای موجود احساس محدودیتی نداشته باشد، به عنوان مثال یک سازه‌‌‌ی خوب ظرفیت یک نمای خوب خواهد داشت اما شما در ساختمانی که هزار و یک مشکل دارد نمی‌توانید نمایی که دوست دارید یا پیاده کنید. ما به خوبی درک می‌کنیم که تا چه حد تمامی فاکتورهای یک سازه به کیفیت آن و در نهایت طراحی آن سازه بستگی دارد و به همین دلیل از ابتدا روی آن تمرکز خواهیم کرد تا تجربه‌‌‌ی خوبی در سازه‌‌‌ی خود داشته باشید!

 

 قیمت تمام شده طراحی سازه

در انواع ساختمان‌ها و سازه‌ها همیشه هزینه‌ی اجرای یک سازه‌ی بتنی از یک سازه‌‌‌‌ی فلزی با اسکلت فولادی کمتر است. همچنین در ساخت سازه‌هایی که اسکلت فولادی دارند شما باید تمام هزینه‌ها را به صورت یک‌جا پرداخت کنید اما در سازه‌های بتنی به دلیل پروسه‌ی خاص اجرای این نوع از سازه، شما در طول یک بازه‌ی یک الی چند ماهه هزینه‌‌های آرماتور و میلگرد و بتن و سایر موارد را خواهید پرداخت. همچنین گفته می‌شود که به دلیل دقت و ظرافت کار با یک اسکلت فولادی هزینه‌ی تمام شده‌ی اجرای سازه‌ی فلزی بیشتر از یک سازه‌‌‌‌ی بتنی است.

 

 

برای مشاوره‌‌‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]