کاربرد دستگیره مخفی در کابینت
25
آذر

کاربرد دستگیره مخفی در کابینت

کاربرد دستگیره مخفی در کابینت

وقتی صحبت از دستگیره می شود اولین چیزی که به ذهن همه می آید همان تصویر قدیمی است؛ یک میله خمیده و تا شده که با زاویه یا بدون زاویه است و برای باز کردن انواع درب استفاده می شود. اما یکی از بیشترین سوالاتی که افراد دارند این است که آیا کابینت بدون دستگیره مناسب خانواده ی من است؟ مزایا و معایب کابینت های با دستگیره پنهان چیست؟

برخی افراد فقط به این فکر می کنند با خرید این نوع کابینت آشپزخانه ی آن ها شکل و شمایل مدرن و شیک به خود می گیرد و در این بین به معایب آن توجهی ندارند. آشپزخانه با کابینت دستگیره پنهان یکی از محبوب ترین سفارشاتی است که شرکت های کابینت سازی از مشتریان دریافت می کنند. ظاهر تمیز و بی عیب نقص این کابینت ها سبب شده تا آشپزخانه های زیادی مدرن و امروزی شوند.  اگر بخواهید دستگیره های کابینت را کنار بگذارید، در نظر بگیرید که چگونه می توانید در یک آشپزخانه با کابینت های بی دستگیره بدون هیچ گونه مشکلی آشپزی کنید آن هم زمانی که واقعا در کارتان عجله دارید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

کاربرد دستگیره مخفی در کابینت

دستگیره پنهان کابینت چیست؟

دستگیره مخفی یا پنهان در داخل کابینت آشپزخانه نصب می شود. ابزار به کار رفته در این دستگیره ها مکانیکی یا آهن ربایی است و این امکان را به مصرف کننده می دهد که با فشار درب کابینت آن را به راحتی باز کند. در واقع فنری که در این دستگیره به کار رفته است، درب را باز می کند. مهم ترین مزیت این دستگیره روی کابینت این است که هیچ ابزاری روی کابینت آشپزخانه دیده نمی شود.

 

مزایای کابینت دستگیره پنهان

یکی از بزرگترین نگرانی های مشتریان در انتخاب کابینت های آشپزخانه جدید این است که آیا با گذر زمان این مدل کابینت ها از مد می افتند؟ چه کابینتی انتخاب کنیم که هیچگاه از مد نیفتد؟ به آنها می گویم که مطمئن باشند این کابینت ها با ظاهری ظریف تا سال های سال مورد پسند مدگرایان خواهد بود. سطح براق و صاف آن ظاهری مینیمالیست و ساده را به وجود می آورد و سادگی چیزی است که طراحان داخلی همواره به آن اهمیت می دهند.

عدم وجود دستگیره به این معنی است که هیچ چیز برای آنکه به طور تصادفی به لباس شما گیر کند وجود ندارد. به علاوه کشیدن دستگیره ها برای بچه ها خیلی لذت بخش است. بچه های کوچک دست خود را به دستگیره ها می گیرند تا تعادل خود را حفظ کنند. اما وقتی دستگیره ای درکار نباشد پس وجود آن ها در آشپزخانه شما را نگران نخواهد کرد. برخی از کابینت های با دستگیره پنهان قفل نیز دارند.

 

معایب کابینت دستگیره پنهان

کابینت های بدون دستگیره به دو دسته تقسیم می شوند. برخی از آن ها آهنربایی یا مکانیکی هستند که با فشار دست شما باز می شوند. اما برخی دیگر به گونه ای طراحی شده اند که کانال هایی در بالای هر درب وجود دارد و فضایی را ایجاد کرده است که بتوانید با انگشت آن را باز کنید. این کانال می تواند یک مکان برای تجمع گرد و غبار و گرد باشد و به  تمیز کردن منظم نیاز دارد. این نکته ای است که باید مورد توجه قرار دهید.

شما ممکن است فکر کنید که یک آشپزخانه با کابینت بدون دستگیره  هزینه کمتری خواهد داشت، زیرا شما هزینه دستگیره ها را نخواهید داد، اما این در واقع برعکس است. دلیل این امر کار و یراق آلاتی است که در فرآیند تولید کابینت صرف می شود.

چیزی که باید در هنگام انتخاب کابینت آشپزخانه خود به خاطر بسپارید. اگر شما قصد دارید دستگاه ها یی مانند یخچال و ماشین ظرفشویی را در پشت درب کابینت قرار دهید باید به ابعاد آن ها در زمان طراحی کابینت توجه کنید. ابتدا وسایل ضروری که می خواهید در آشپزخانه جدید خود داشته باشید را انتخاب کنید، سپس مطمئن شوید که طراحی شما به گونه ای است که همه چیز را در خود جای می دهد. این نکته به خودی خود به می تواند بهترین نوع آشپزخانه با کابینت دستگیره پنهان را برای شما فراهم کند.

 

 یک کابینت بدون دستگیره باید چه ویژگی های داشته باشد؟

بدون شک خرید یک محصول بی کیفیت عواقب غیرمنتظره ای را به دنبال دارد که قطعا شما را از خرید پشیمان خواهد کرد. زمانی که شما یک کفش زیبا اما غیر استاندارد می خرید خیلی زود آن کنار می گذارید. این موضوع درباره ی کابینت آشپزخانه بدون دستگیره نیز صدق می کند. بنابراین کابینت بدون دستگیره تنها زمانی بدون عیب است که شما از یک تولیدی معتبر خرید کرده باشد.

از جمله مهمترین یراق آلاتی که در کابینت بدون دستگیره استفاده میشود جک است. اگر جکی که تولید کننده در کابینت بدون دستگیره شما استفاده میکند تقلبی و یا بی کیفیت باشد پس خیلی زود کارکردن در آشپزخانه با این کابینت ها  عذاب آور خواهد بود.

کابینت بدون دستگیره با درب جکی باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • باز شدن آسان
 • سیستم باز و بسته شدن روان و بی صدا به کمک آرامبند
 • دسترسی آسان به دستگیره کابینت
 • ابعاد کوچک ، کارایی بالا
 • طول عمر بالا ، طراحی هماهنگ
 • پایداری حتی در ابعاد بزرگ
 • مناسب کابینت های با تاج بلند
 • فنرهای بسیار قوی
 • قابلیت توقف در موقعیت دلخواه
 • قابلیت نصب سیستم حرکت الکترونیکی
 • طراحی قطعات بدون اشغال فضای زیاد
 • طراحی قطعات بدون اشغال کردن فضای داخلی
 • آزادی عمل بالا
 • دسترسی راحت به فضای داخلی کابینت

در کشو کابینت بدون دستگیره نیز از دو نوع ریل ساچمه ای یا آرام بند استفاده می کنند. که قطعا کیفیت هر دو ریل در کیفیت نهایی کابینت تاثیر بسزایی خواهد داشت.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]