دلیل علاقه دانشجوهای معماری به کار در شرکت های بزرگ چیست؟
06
شهریور

دلیل علاقه دانشجوهای معماری به کار در شرکت های بزرگ چیست؟

دلیل علاقه دانشجوهای معماری به کار در شرکت های بزرگ چیست؟

مسلما یک دانشجوی معماری در ذهن خود هدف های بزرگی دارد و از روزی که شروع به تحصیل در این رشته میکند آینده ی شغلی خود را تصور می کند و خود را در جایگاهی والا می بیند اما آیا همه به جایگاهی که تصور می کنند می رسند؟ برای رسیدن به این اهداف چه مراحلی را باید پشت سر گذاشت؟

ما در این مطلب سعی داریم تا مسیر درست را به شما نشان دهیم تا در آینده شغلی خود موفق و پیروز شوید.

آیا بین شرکت های معماری کوچک و بزرگ تفاوتی وجود دارد؟

چرا دانشجویان معماری بیشتر تمایل دارند با یک شرکت بزرگ همکاری کنند؟

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

دلیل علاقه دانشجوهای معماری به کار در شرکت های بزرگ چیست؟

فرصت های بزرگ شغلی

قطعا یک شرکت معماری بزرگ برای این که به این مرحله برسد مسیری طولانی را طی کرده است و اشتباهاتی در این مسیر داشته و آن ها را پشت سر گذاشته است تا به جایگاه فعلی دست پیدا کند شما اگر بتوانید توانایی های خود را تا حدی بالا ببرید که یک شرکت بزرگ معماری شما را استخدام کند پشیمان نخواهید شد چون در یک شرکت بزرگ علاوه بر تجربیات بزرگ، درآمد بالاتری نیز خواهید داشت.

اما ورود به این شرکت ها کار راحتی نخواهد بود و مستلزم تلاش و پشت کار بیش تری خواهد بود البته بعد از ورود به یک شرکت بزرگ برای ثابت ماندن در آن جا نیز باید تلاش کرد.

 

تعاملات اجتماعی

در یک شرکت بزرگ شما با افراد زیادی از جمله معماران بزرگ در ارتباط خواهید بود که اگر باهوش باشید از این ارتباطات می توانید تجربیات زیادی کسب کنید و کارهایی را که انجام می دهند به خاطر بسپارید زیرا در آینده به دردتان خواهد خورد. همچنین ارباب رجوع در این شرکت ها بسیار زیاد هستند و خواسته های متفاوتی خواهند داشت که هر یک از این خواسته برای شما یک تجربه بزرگ خواهد بود.

 

پایداری بیشتر

یک شرکت معماری بزرگ دارای پرسنلی با تجربه است که در شرایط سخت راه حلی برای درست کردن شرایط پیدا خواهند کرد به همین جهت احتمال شکست چنین شرکت هایی پایین تر از شرکت های کوچک و تازه تاسیس می باشد.

 

تقسیم وظایف

در یک شرکت معماری کوچک به خاطر کم بودن پرسنل هر فرد ممکن است چندین کار به او سپرده شود و مسئولیت چند کار را هم زمان بر عهده داشته باشد که این کار را تا حدودی سخت می کند و ممکن است تمرکز شما کاهش پیدا کند و ضریب خطا نیز در چنین شرایطی بالا می رود همچنین ممکن است حتی مدیر شرکت مجبور به همکاری در قسمت هایی شود که کارمندان باید انجام دهند ولی در یک شرکت معماری بزرگ هر فرد مسئول انجام یک کار است و اینگونه شما می توانید بر روی کاری که انجام میدهید تمرکز بیش تری داشته باشید.

 

مزایای خدماتی

در یک شرکت معماری بزرگ شما از امکانات بهتری برخوردار هستید برای مثال سیستم کامپیوتری در یک شرکت معماری بزرگ خیلی پیشرفته تر خواهد بود و همین سیستم بر روی کار شما با نرم افزار بی تاثیر نخواهد. یک سیستم قوی سرعت کار شما را بالا می برد و کیفیت بهتری نیز دارد و شما با یک سیستم خوب می توانید کار های خاص انجام دهید برای مثال در طراحی نمای کلاسیک و یا طراحی داخلی کلاسیک شما باید از جزئیات زیادی استفاده کنید و آبجکت هایی را استفاده کنید که حجم زیادی دارند و این کار با یک سیستم کامپیوتر ضعیف کاری دشوار و طاغت فرسا خواهد بود که بر روی اعصاب شما نیز اثر می گذارد ولی با یک امکانات عالی شما به راحتی می توانید طرح های کلاسیک را مدل کنید و از این کار لذت ببرید.

 

مزایای شغلی

قطعا این جمله را در آگهی های استخدام دیده اید

که استخدام کارمند با حقوق و مزایای بالا، شرکت های بزرگ به خاطر درآمد بیشتری که دارند حقوق و مزایای بیشتری را نیز برای کارمندان در نظر می گیرند که برای شما که تازه وارد بازار کار می شوید انگیزه ی خوبی میشود تا شما تلاشتان را بیشتر کنید و در آینده به جایگاه بهتری دست پیدا کنید.

 

پروژه های بزرگ ساختمانی

اگر شما به عنوان یک دانشجوی معماری کار در یک شرکت بزرگ را ترجیح میدهید باید بدانید که در یک شرکت بزرگ کار شما محدود به ساخت و بازسازی مسکونی نمی شود و شما در پروژه های بزرگ‌ ساختمانی همکاری خواهید کرد زیرا معمولا افرادی که قصد انجام پروژه های بزرگ را دارند به سراغ شرکت های بزرگ معماری می روند زیرا دوست ندارند ریسک کنند و پروژه بزرگ ساختمانی خود را به یک شرکت معماری کوچک بسپارند پروژه هایی مانند ساخت هتل، شهرک های مسکونی و یا مجتمع تجاری که هر یک از این پروژه ها علاوه بر تنوع یک تجربه ی کاری بزرگ برای شما خواهد بود که از هر قسمت آن می توانید یک درس بزرگ یاد بگیرید و یک رزومه کاری خوب برای خود بسازید که این امکان در شرکت های معماری کوچک وجود ندارد و معمولا شما را محدود می کند.

 

دستیابی به جغرافیایی بزرگ تر

یک شرکت بزرگ معماری ممکن است با نقاط مختلف جهان همکاری داشته باشد که این امر باعث می شود شما محدود به یک کشور نباشید و با همکاری با کشور های دیگر با قانون و قواعد ساخت و ساز در کشور های دیگر آشنا شوید و یک تجربه ی بزرگ نیز در این راستا کسب کنید.

البته تمام این مواردی که بیان شد در مورد تمام شرکت های معماری به یک شکل نیستند و ممکن است استثنا هم وجود داشته باشد برای مثال شرکت های معماری کوچکی هستند که کارهای بزرگ انجام می دهند و حقوق و مزایای خوبی را برای کارمندان در نظر می گیرند و یا شرکت های بزرگی هستند که مدیر عاملی خوش اخلاقی ندارند و حتی شما را محدود می کنند بنابراین بهترین کاری که شما میتوانید انجام دهید تحقیق در مورد شرکتی است که قصد دارید در آن مشغول به کار شوید برای مثال از کارمندان آن شرکت بپرسید از کار کردن در آن شرکت راضی هستند همچنین در اول کار و بستن قرارداد از مدیر شرکت بخواهید تا حقوق و مزایا را در قرارداد ذکر کنند.

 

کلام آخر

کار کردن در دفاتر معماری کوچک و بزرگ معایب و مزایای خاص خود را دارد شما اول باید نسبت به خود و توانایی هایتان شناخت کامل داشته باشید و خودتان انتخاب کنید که به عنوان اولین تجربه کاری ترجیح میدهید در چه محیطی با چه شرایطی کار کنید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]