چه نکاتی در طراحی بهتر فضای اداری باید رعایت شود؟
19
آبان

چه نکاتی در طراحی بهتر فضای اداری باید رعایت شود؟

چه نکاتی در طراحی بهتر فضای اداری باید رعایت شود؟

طراحی مناسب فضای اداری باعث می شود که مراجع شما در اولین نگاه به شرکت و نحوه ارائه خدمات شما اعتماد کند. معمولا برای طراحی دکوراسیون داخلی محیط اداری به ویژگی های فرهنگی و اجتماعی مراجعه کنندگان شرکت توجه می شود و خدمات شرکت براساس آن ها به مشتریان ارائه می گردد. طراحی مناسب فضای اداری بسیار مهم و حائزه اهمیت می باشد. شما برای طراحی داخلی فضای اداری باید به نکاتی مهمی توجه نمایید که در این نوشته از دکوطرح به این موارد اشاره خواهیم داشت.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

چه نکاتی در طراحی بهتر فضای اداری باید رعایت شود؟

اهمیت بخش پذیرش فضای اداری

ایجاد پذیرشی گرم و صمیمی در فضای اداری شرکت با مبلمان شیک و دکوراسیون جذاب سبب می شود تا مراجعه کنندگان و مشتریان شرکت احساس خوبی داشته و جذب شرکت شوند. برای این که حس مناسبی از بخش پذیرش شرکت القا گردد بهتر است که هم از نور طبیعی و هم از نور مصنوعی استفاده گردد که از جهات مختلفی تابیده شوند.

برخی طراحان معماری رنگ هایی خاص را برای دکوراسیون قسمت پذیرش پیشنهاد می دهند که به صمیمیت این محیط بیافزاید. به طور کلی طراحی و دکوراسیون فضای اداری می بایست از ابهام دور باشد و حتی الامکان فضایی گرم و صمیمی داشته باشد.

 

ترکیب رنگ در دکوراسیون فضای اداری

رنگ مناسب برای یک شرکت و فضای اداری، کاملا وابسته به کاری است که در اداره انجام می شود و مشغول به آن هستید. مثلا رنگ های خنثی مانند رنگ های مشکی، سفید یا خاکستری مناسب برای مشاغل امور مالی و یا حقوقی هستند. اما در مقابل مشاغلی مانند عکاسی، گرافیک، نقاشی و مشاغلی که بیشتر هنری هستند و یا خلاقیت در آن ها نقش مهمی را ایفا می کند؛ رنگ های گرم و پرانرژی تری مانند قرمز، زرد یا سبز را می طلبد.

در کنار توجه به انتخاب رنگ مناسب محیط کار باید به برند خود نیز توجه ویژه داشته باشید و از رنگ های سازمانی نیز در طراحی و دکوراسیون فضای اداری خود توجه کنید. این موضوع که در جای مناسبی از برند و لوگوی خود برای دکوراسیون شرکت تان استفاده کنید بسیار مهم است همانطور که نصب تابلوی شرکت خارج از محیط کار بسیار مهم می باشد و سبب جذب مشتری می شود. ممکن است با خود بگویید که استفاده از لوگوی شرکت در دکوراسیون اداری شرکت بسیار ساده است اما مهم تاثیر روانی است که جایگاه لوگوی شرکت شما بر روی مراجعه کنندگان دارد.

زیر ساخت شرکت و همینطور شرایط ساخت آن و ملزوماتی که در دفاتر اداری مورد نیاز است نیز سبب کیفیت هرچه بیشتر در دکوراسیون داخلی اداره دارد. به عنوان مثال استفاده از پنجره های دو جداره که مانع نفوذ آلودگی صوتی شوند، پکیج هایی برای سرمایش و گرمایش مناسب محیط در مقابل استفاده از سیستم هایی که گرم کننده و یا سردکننده نقطه ای هستند، تهیه لوازم اداری با کیفیت بالا که مورد نیاز کارمندان است، تنظیم نور مناسب برای فضای اداری، استفاده از صندلی های استاندارد و با کیفیت، میزهایی که ارتفاع مناسبی از سطح زمین دارند و همین طور امنیت و آرامش محیط کار که یکی از مهم ترین عوامل در هر فضای اداری می باشد.

 

احساس آرامش در فضای اداری

از دیگر مواردی که می توان در طراحی دکوراسیون داخلی یک فضای اداری به آن اشاره نمود ایجاد یک فضای آرامش بخش برای کارمندان و مدیران مجموعه است. در یک فضای اداری ممکن است عوامل متعددی سبب ایجاد خرسندی و رضایت از محل کار باشد اما به طور کلی شرایط فیزیکی مانند دمای مناسب محل، نور مناسب، سکوت محیط و استفاده از لوازمی که از کیفیت مناسبی برخوردار است می تواند شاخصی از آرامش و امنیت محیط کاری تلقی شود.

 

حریم شخصی در فضای اداری

علی رغم وجود نظریاتی مبنی بر وجود محیط کاری باز نکته ای که قابل توجه است ایجاد یک فضای شخصی برای کارمند است که در حین انجام کار از تمرکز حواس کافی برخوردار باشد. طراحان معماری بسیاری این نکته را نادیده گرفته و ایجاد یک محیط اداری باز را پیشنهاد می دهند که این موضوع پس از مدتی باعث آزردگی کارمندان خواهد شد. بهترین کاری که می توان در این فضای اداری انجام داد ایجاد اتاق هایی با دکوراسیون های متناسب است که حالت خصوصی تری برای کارمندان داشته باشد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]