طراحی داخلی بانک
02
آبان

طراحی داخلی بانک

طراحی داخلی بانک

یکی از مهم ترین فضاهایی که هر یک از ما با آن سر و کار زیادی داریم،‌ فضاهای اداری و به ویژه بانک می باشد. بانک ها فضاهای کاربردی و مهمی هستند که به دلیل رفت و آمد بالای افراد مختلف به آن ها، طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی آن ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. از آن جایی که بانک ها زیر مجموعه ای از فضاهای اداری محسوب می شوند، برای طراحی داخلی بانک در ابتدا باید بدانیم طراحی داخلی اداری چیست و چه کاربردهایی دارد؟ در فضاهای اداری باید چگونه طراحی داخلی مناسبی را انتخاب کنیم؟

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی طراحی داخلی بانک ها و نکاتی بپردازیم که برای طراحی داخلی آن ها باید رعایت کنید. با ما همراه باشید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی داخلی بانک

طراحی داخلی چیست؟

در ابتدا بیایید با عبارت طراحی داخلی و کاربردهای آن آشنا شویم. طراحی داخلی به انتخاب طرحی مناسب برای ساختار، دکوراسیون و چیدمان یک فضا گفته می شود که می تواند تاثیر زیادی بر زیبایی و چشمگیر بودن فضای مد نظر ما داشته باشد. در واقع منظور از طراحی داخلی، مجموعه ای از فعالیت هاست که طراحان برای زیباسازی یک فضا انجام می دهند. شما می توانید با انتخاب طرحی مناسب برای منزل، اداره یا ملک تجاری خود، آن را بزرگ تر و دلبازتر یا کوچک تر نشان دهید. طراحی داخلی مناسب یک محیط با استفاده از ساختار مناسب و به کار بردن وسایل مناسب در جای درست شکل می گیرد. شما باید توجه داشته باشید که طراحی داخلی هر محیطی، می تواند اهمیت فراوانی در زیبایی خود فضا و همچنین احساس افراد حاضر در آن داشته باشد. شما می توانید با استفاده از طراحی داخلی یک محیط، از تک تک محیط ها استفاده‌ی مناسب را داشته باشید.

طراحی داخلی دارای انواع مختلفی از جمله طراحی داخلی اداری،‌ تجاری و مسکونی است که ما در این مقاله با نوع طراحی داخلی اداری آن سر و کار داریم. در مرحله دوم باید ببینیم منظور از طراحی داخلی اداری چیست و چه نکاتی را باید برای این سبک طراحی داخلی رعایت کنیم؟

 

طراحی داخلی اداری

همه‌ی ما زمانی از روز خود را در محل کار می گذرانیم. محل کار بسیاری از افراد نیز محیط های اداری هستند. محل کار و محیط اداری که شما در آن مشغول به کار هستید، اهمیت زیادی دارد. چرا که ساعات زیادی از روز را در ان محل می گذرانید. به همین دلیل باید احساس خوبی از بودن در آن داشته باشید. زمانی که از طراحی داخلی اداری صحبت می کنیم، منظورمان تنها استفاده از رنگ های خاص و به کار گرفتن اصل های فنگشویی نیست. بلکه شما برای حفظ تعادل طراحی محیط، سبک آن و اجزای به کار رفته در آن نیز تلاش کنید.

 

طراحی داخلی بانک

حال که با طراحی داخلی و نوع اداری آن آشنا شدیم، می خواهیم طراحی داخلی بانک را که محیطی اداری و تجاری محسوب می شود، بررسی کنیم. محیط بانک محیطی بسیار مهم است که افراد به دلایل مختلف در آن حضور پیدا می کنند. به جرئت می توان گفت بانک ها مکان هایی با بیشترین مراجع در طول سال هستند. از آن جایی که افراد زیادی به این بانک ها مراجعه می کنند، افراد زیادی نیز در این محیط ها کار می کنند. به همین دلیل طراحی داخلی بانک می تواند تاثیر زیادی در روحیه‌ی کارمندان و مراجعان داشته باشد. در این قسمت می خواهیم به بررسی برخی نکات در مورد طراحی داخلی بانک، بپردازیم.

 

استفاده از نور مناسب

نور یکی از مهم ترین نکات در طراحی داخلی محیط های ادرای به ویژه طراحی داخلی بانک است. نور مناسب می تواند باعث افزایش بازدهی و بهبود عملکرد افراد حاضر در محیط شود. برای به کار بردن نور مناسب در محیط، بهتر است از پنجره های زیادی بهره ببرید. داشتن نور طبیعی در محیط بسیار بهتر از نور مصنوعی می باشد و به کارمندان شما انرژی بیشتری برای کار کردن می دهد. استفاده نکردن از نور مناسب محیط، می تواند باعث خستگی، سردرد، احساس ناراحتی در چشم و در نهایت کاهش بازدهی افراد شود.

 

استفاده از میز و صندلی مناسب محیط

یکی از مهم ترین اجزا و وسایل برای طراحی داخلی بانک، میز و صندلی آن است. میز و صندلی می تواند نمایانگر شخصیت بانک شما باشد و همچنین می تواند راحتی و آسایش را برای افراد حاضر در محیط به ارمغان بیاورد. برای انتخاب میز و صندلی خود حتما به ارتفاع آن دقت کنید.

 

رنگ در طراحی داخلی بانک

یکی دیگر از نکات مهمی که در طراحی داخلی فضایی مانند بانک وجود دارد، رنگ محیط است. رنگ می تواند تاثیر زیاید در عملکرد و روحیه ما داشته باشد. به عنوان مثال برخی رنگ ها می توانند باعث هیجان و پر انرژی شدن ما شوند. در مقابل برخی رنگ ها تنها مناسب اتاق خواب هستند. شما باید برای انتخاب رنگ، از یک طراح داخلی کمک بگیرید تا به کمک او رنگی مناسب را برای طراحی داخلی بانک خود انتخاب کنید.

 

دما و تهویه بانک

یکی دیگر از موضوعات حائز اهمیت در طراحی داخلی بانک، سیستم تهویه محیط است. کارمندان محیط های اداری ساعات زیادی از روز و در گرما و سرما در محیط اداری مشغول به کار هستند. داشتن سیستم تهویه مناسب باعث می شود بوی نامطبوع در محیط باقی نماند. همچنین قرار دادن دمای محیط در حد نرمال و مناسب، باعث می شود افراد احساس خواب آلودگی و خستگی نداشته باشند.

همان طور که گفته شد، طراحی داخلی بانک یکی از مهم ترین موضوعات برای داشتن یک بانک خوب است. بانک ها، محیط های بسیار مهمی هستند که افراد مختلف برای انجام کارهای مالی به آن جا مراجعه می کنند. بنابراین در نظر گرفتن تمام نکات موجود در طراحی داخلی اداری، می تواند تاثیر زیادی در رضایت کارمندان و مراجعه کنندگان داشته باشد. از همراهی شما با گروه طراحی داخلی دکوطرح ممنونیم.

 

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]