بازسازی خانه و آپارتمان
23
بهمن

بازسازی خانه و آپارتمان

بازسازی خانه و آپارتمان

یکی از موضوعاتی که امروزه در میان مردم مختلف جامعه مورد توجه قرار گرفته است، مسئله‌ی مسکن و خانه است. همه‌ی ما به مکانی برای زندگی کردن احتیاج داریم و در ازای گرفتن چنین سرپناهی باید هزینه ای را به صاحب خانه بپردازیم. به طور کلی تهیه‌ی خانه در سر تا سر جهان یکی از مسائل مهم روز است. اما در ایران به علت تورم و بالا رفتن بیش از حد قیمت خانه و مسکن، این مسئله کمی پیچیده تر شده است. شما ممکن است بعد از مدتی دوست داشته باشید خانه ای با ظاهر جدید داشته باشید یا این که صاحب فرزند شده اید و می خواهید خانه‌ی متفاوت تر با فضاهای خاصی داشته باشید. برای این کار نیاز نیست از مکان فعلی خود نقل مکان کنید و مدت ها دنبال یک جای جدید باشید. علاوه بر آن نیز انسان همواره به دنبال تغییر و تنوع است و همه چیز بعد از مدتی برای او یکنواخت می شود. راه حلی که معماران و متخصصان در این زمینه برای این موضوع پیشنهاد کرده اند، بازسازی خانه و آپارتمان شما است.

بازسازی خانه و آپارتمان یک راه ساده و بدون نیاز به نقل مکان، برای داشتن یک خانه‌ی جدید است. اگر دوست دارید خانه ای تازه داشته باشید و نگران هزینه های خرید یا اجاره‌ی خانه‌ی جدید هستید، بازسازی و نوسازی خانه بهترین پیشنهاد برای شماست.

 

بازسازی خانه و آپارتمان | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

ویدیو + صوت بازسازی خانه و آپارتمان

نسخه ویدیویی

 

نسخه ی صوتی

 

بازسازی خانه و آپارتمان

تاریخچه معماری از کجا شروع شد؟

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که بازسازی خانه و آپارتمان از چه مقطع و از تاریخی شروع شد؟ این موضوع به ذهن چه کسی رسید و چرا در آن دوره از تاریخ به بازسازی ساختمان های خودشان فکر می کردند؟

 

پیشنهاد نویسنده: بازسازی ساختمان، بازسازی مسکونی

 

در دوره انقلاب صنعتی و زمانی که خانه ها از حالت ویلایی به آپارتمان تبدیل شدند، بازسازی خانه و آپارتمان با توجه به رشد جمعیت و تغییر نیاز های افراد خانواده مرسوم شد. در این دوره دستگاه ها و سیستم های مختلف پیشرفت زیادی کردند. به همین دلیل انسان تصمیم گرفت راه های ساده تری برای مسائل و مشکلات زندگی خود ارائه دهد. بازسازی و نوسازی خانه نیز یکی از راه های ساده سازی مشکل مسکن بود. وجود این دستگاه ها در طولانی مدت و پیشرفت آن ها در طی چندین سال باعث شد بازسازی خانه و آپارتمان به کاری ساده تبدیل شود. یکی از مسائلی که در گذشته باعث شده بود بازسازی خانه کار سختی باشد، این بود که معماران برای بازسازی خانه از فرمول ها و محاسبات هندسی و بسیار پیچیده استفاده می کردند. اما امروزه با پیشرفت وسایل اندازه گیری و محاسبه، بازسازی و طراحی یک خانه به راحتی انجام می شود.

این که دقیقا در چه سالی و توسط چه شخصی روش های نوین برای بازسازی و نوسازی خانه و آپارتمان عنوان شد، مشخص نیست. چرا که پیشرفت صنعت معماری و عمران به مرور زمان اتفاق افتاد اما به طور حدودی، همان طور که گفته شد بعد از دوره‌‌ی انقلاب صنعتی، پروسه‌ی پیشرفت تکنولوژی و فناوری در بازسازی خانه توسط عده ای از معماران، شروع شد.

حال که در مورد تارخچه‌ی بازسازی خانه و آپارتمان اطلاعاتی کلی را به دست آوردیم می خواهیم ببینیم، بازسازی خانه دقیقا چیست و چه تفاوتی با نوسازی خانه دارد؟

بازسازی خانه چیست؟

بازسازی خانه در واقع به معنای دوباره سازی خانه است. به طوری که قسمت هایی که به تعمیرات احتیاج دارند، تعمیر شده و قسمت های ظاهری خانه مرمت شوند. زمانی که شما تصمیم می گیرید تا خانه‌ی خود را بازسازی کنید، ممکن است دلایل مختلفی برای این کار داشته باشید. در واقع بازسازی ساختمان به مجموعه ای از عملیات های مختلف گفته می شود که به وسیله‌ی آن ها عملکرد ساختمان بهبود یافته و به وضعیت بهتری تغییر می کند.

زمانی که صحبت از بازسازی خانه و آپارتمان می شود، در کنار کلمه‌ی بازسازی، ما کلمه‌ی نوسازی را نیز به کار می بریم. اما نوسازی چیست و چه تفاوتی با بازسازی دارد؟

 

بازسازی و نوسازی خانه و آپارتمان

همان طور که گفته شد بازسازی به مجموعه عملیاتی گفته می شود که برای بهبود شرایط خانه انجام می شود و عملا نوعی تعمیرات است. اما نوسازی زمانی انجام می شود که کارفرما بخواهد ظاهری نو و چهره ای تازه به خانه‌ی خود بدهد. به این صورت که با یک طراحی تازه و به کمک یک معمار یا پیمانکار خوب، طرحی تازه برای خانه‌ی خود فراهم کرده و آن را اجرا می کند.

 

اولویت ها در بازسازی خانه

زمانی که می خواهید خانه خود را بازسازی و نوسازی کنید، نمی توانید از هر قسمتی که دوست دارید این کار را شروع کنید. برای این کار اولویت هایی وجود دارد که برای بازسازی باید این اولویت ها توسط معماران و پیمانکاران رعایت شود.

 

اولویت اول؛ آشپزخانه

در صدر این اولویت ها آشپزخانه‌ی شما قرار دارد. بازسازی آشپزخانه نسبت به سایر قسمت های خانه کمی سخت تر است. چرا که تجهیزاتی مانند کابینت، شیرآلات، لوله‌ی ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی و از همه مهم تر اجاق گاز در آشپزخانه قرار دارد. در برخی موارد پیش آمده که لوله‌ی یکی از این تجهیزات دچار مشکل شده است. برای رفع چنین مشکلاتی زمان بیشتر و به تبع زحمت بیشتری لازم است. انجام دادن بازسازی این قسمت می تواند خیال شما را راحت کند. البته بهتر است قبل از شروع پروسه‌ی بازسازی خانه‌ی خود، نوع و ظاهر کابینت ها را انتخاب کنید. انواع کابینت های محبوب در میان افراد مختلف عبارت هستند از: ممبران، هایگلاس، کلاسیک، چوب طبیعی، انزو، مدرن، رنگ پولیشی و ام دی اف.

 

اولویت دوم؛ سرویس بهداشتی و حمام

درست مانند آشپزخانه، سرویس های بهداشتی نیز از تجهیزاتی برخوردار هستند که برای بازسازی آن ها به زمان و زحمت بیشتری نیاز است. شما می توانید برای حمام و سرویس بهداشتی خود طراحی خاصی را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال می توانید فضای توالت را از فضای دست‌شویی،‌ از طریق یک پارتیشن شیشه ای یا دیوار جدا کنید. یا می توانید برای جداسازی آن ها از پله استفاده کنید. انتخاب کردن طرح های این قسمت بهتر است قبل از شروع پروسه‌ی بازسازی باشد.

 

اولویت سوم؛ هال و پذیرایی

انتخاب طرحی خاص برای هال و پذیرایی شما، می تواند کلیت خانه را تغییر دهد. چرا که اولین چیزی که افراد در بدو ورود به خانه‌ی شما می بینند، هال و پذیرایی شماست. به عنوان مثال شما می توانید با یک پارتیشن چوبی، فضای ها و پذیرایی را از سایر قسمت ها جدا کنید و اصطلاحا آن ها را خصوصی سازی کنید.

 

اولویت چهارم؛ اتاق های خواب

در مرحله‌ی آخر بازسازی خانه و آپارتمان، اتاق های خواب قرار دارد. از آن جایی که اتاق های خواب کمتر از سایر نقاط دیده می شوند، می توان آن ها را در مرحله‌ی آخر کار انجام داد. برای نوسازی اتاق خواب می توانید کارهای مختلفی بکنید. به عنوان مثال جای کمدهای دیواری را تغییر دهید و آن ها را در ضلع دیگر اتاق بگذارید. یا این که با استفاده از یک تخت خواب تاشو و کم جا، فضای بیشتری از اتاق خواب خود را استفاده کنید.

 

برآورد هزینه های بازسازی خانه و آپارتمان

حال که با اولویت های مختلف در بازسازی و نوسازی خانه و آپارتمان آشنا شدید، می خواهیم ببینیم بازسازی خانه و آپارتمان چه هزینه ای بر دوش کارفرما می گذارد؟

اولین چیزی که در هزینه های بازسازی خانه باید به آن توجه کنید این است که همیشه هزینه ای اضافه بر سازمان را برای بازسازی خانه‌ی خود در نظر داشته باشید و آن را کنار بگذارید. چرا که ممکن است در مراحل مختلف بازسازی خانه، مشکلاتی دیده شود که برای رفع آن ها، پیمانکار از شما هزینه ای بیشتری طلب کند. در ابتدا توجه داشته باشید که اگر از شما هزینه ای بیشتر خواسته شد، ابتدا با یک متخصص خارج از پروژه صحبت کنید و از او درباره‌ی درستی این هزینه سوال کنید. همیشه ممکن است در مراحل مختلف مشکلاتی نظیر ترکیدگی لوله های آب یا گاز، ترک خوردگی دیوار یا نشتی سقف وجود داشت باشد. بنابراین در نظر گرفتن هزینه ای برای این مشکلات می تواند خیال شما را راحت کند. اگر مشکلی هم وجود نداشته باشد، شما ضرر نکرده اید.

بعد از این که طراح و معمار به منزل شما آمده و آن جا را با دقت بررسی کردند، با توجه به خواسته ها و انتظارات شما از خانه که از قبل برای آن ها بیان کرده اید، آن ها از طریق نرم افزار، طرحی کلی از خانه‌ی جدیدتان را برای شما ترسیم می کنند تا بتوانید دیدی نسبی از آن داشته باشید. در این مرحله شما می توانید اصلاحات و ادیت های مد نظر خود را به کمک معمار بر روی طرح انجام دهید. بعد از این که طرح خانه‌ی شما نهایی شد، معمار هزینه های عملیات بازسازی و نوسازی خانه را برای شما به صورت یک لیست می نویسد و آن را به شما می دهد. این لیست شامل موارد زیر است:

  • هزینه تهیه و خرید مصالح لازم برای پروژه
  • هزینه جابه‌جایی حمل و نقل نخاله ها
  • هزینه تعمیرات مورد نیاز برای خانه
  • هزینه تغییر دکوراسیون داخلی خانه
  • هزینه نیروهای انسانی از جمله معمار، پیمانکار، طراح، کارگران و سایرین

 

در عملیات بازسازی انجام دادن و در نظر گرفتن برخی نکات می تواند به شما در روند بازسازی و حتی بعد از آن کمک زیادی بکند.

 

۱. ساختمان را از سرقت محافظت کنید

حال که دارید عملیات بازسازی ساختمان خود را انجام می دهید، می توانید به جای درب معمولی از درب های ضدسرقت استفاده کنید. همچنین استفاده از دوربین های مدار بسته و یا دزدگیر در هر خانه ای می تواند امنیت ان جا را بالا ببرد.

 

۲. شرایط ساختمان را ارزیابی کنید

قبل از این که بخواهید افرادی را برای بازسازی و نوسازی خانه‌ی خود استخدام کنید،‌ ابتدا ساختمان و خانه‌ی خود را بررسی کنید. با بررسی کردن دقیق خانه می توانید نقاط قوت و ضعف آن را بشناسید.

 

۳. همسایگان خود را بشناسید

شاید با خود بگویید چرا همسایگان من باید در عملیات بازسازی مهم باشند؟ عملیات بازسازی یک خانه دارای زحمت و سر و صدای بسیار زیادی است. زمانی که شما با همسایگان خود در رابطه با این موضوع صحبت نکرده باشید و کار خود را شروع کنید،‌ همسایه های شما عملا می توانند به خاطر سر و صدای ایجاد شده از شما شکایت کنند. به همین خاطر حتما رضایت آن ها را برای بازسازی خانه‌ی خود جلب کنید.

بازسازی خانه
بازسازی خانه

 

۴. نیرو های انسانی خود را فراموش نکنید

در روند ساخت و بازسازی اولویت اول باید پرسنل حاضر در محوطه کارگاه ساختمانی باشد و ضمن فراهم کردن ایمنی کارگاه باید سلامت تک تک اعضاع پیگیری شود زیرا یک کارگاه ایمن روندی سریع و رو به رشد را به همراه خواهد داشت.

 

۵. کار بازسازی ساختمان را شروع کنید

در این مرحله می توانید بازسازی خانه‌ی خود را شروع کنید که این مرحله با تخریب قسمت هایی که در طراحی مشخص و به تایید کارفرما رسیده است، صورت می پذیرد.

 

۶. هوای ساختمان را هوا گرم نگه دارید

این یک گام اساسی در هنگام بازسازی خانه و آپارتمان است که باید در روند بازسازی به خصوص در قسمت نازک کاری به آن توجه داشته باشیم زیرا که مواد و مصالح کار برده شده در زمان بازسازی باید در فرایندی طبیعی خشک شوند و از ان جایی که مصالحی مانند گچ و سیمان برای خشک شدن نیازمند هوای نسبتا گرم هستند بهتر است هوای داخلی خانه‌ی خود را گرم نگه دارید چرا که این مصالح در هوای سرد خشک نمی شوند.

 

۷. ابتدا با اصلاح مشکلات شروع کنید

در ابتدای کار بازسازی بهتر است با اصلاح قسمت هایی شروع کنید که می دانید مشکل دارند. به عنوان مثال اگر می دانید لوله های گاز یا آب شما دچار مشکل شده اند، باید اول این مشکلات را رفع کنید و سپس سراغ تغییرات در طراحی خانه بروید.

 

۸. سقف را بسازید و سپس زمین را محکم کنید

در ابتدای کار بهتر است سقف را درست کرده و مشکلات آن را برطرف کنید و سپس سراغ درست کردن زمین ساختمان خود بروید.

بازسازی آپارتمان
بازسازی آپارتمان

 

پیشنهاد نویسنده: بازسازی و نوسازی،

 

 

بازسازی
بازسازی

 

۹. اتمام و تزئینات کار در بازسازی و دکوراسیون داخلی

در این مرحله که می توان گفت قسمت جذاب عملیات بازسازی است، باید تزئینات اصلی خانه را انجام دهید. به عنوان مثال دوست دارید دیوارهای خانه تان به رنگ طوسی باشد یا سفید؟ آیا دوست دارید، سقف شما کناف کاری شود یا خیر؟ در این مرحله می توانید تمام این موضوعات را انجام دهید. همچنین می توانید برای تزئین دکوراسسیون داخلی خانه، از طراحان و معمارانی کمک بگیرید که در این زمینه تحصیل کرده اند.

 

پیشنهاد نویسنده: معماری های برتر کشور ترکیه، سبک های معماری

 

پروژه های مرتبط با بازسازی خانه و آپارتمان که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

پروژه بازسازی منزل نئو کلاسیک

ویدیو پروژه بازسازی مسکونی مهندس رنجکش

پروژه بازسازی – آبسو

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با بازسازی خانه و آپارتمان

میانگین هزینه بازسازی آپارتمان چقدره ؟

در بیشتر شرکت های پیمان کاری بر حسب متر مربع محاسبه میشه و دارای استاندارد خاص خودشه که این محاسبه با متریال و المان هایی که طراح تو طراحی در نظر گرفته تغییر می کنه

بازسازی خانه و آپارتمان به چه صورتی هستش ؟

شما می تونین برای مشاوره رایگان با شماره هایی که تو سایت درج شده تماس بگیرید تا مهندسین و مشاورین ما شما رو تو جریان روند کار قرار بدن

آیا شرکت شما تو تمام مناطق تهران پروژه قبول میکنه ؟

بله ما تو بیشتر مناطق تهران فعالیت داریم و با بهترین پیمانکاران فعالیت خودمونوادامه میدیم

آیا امکانش هست از پروژه هاتون بازدید داشته باشیم ؟

بله شما می تونین بعد از تماس با شرکت و انجام هماهنگی های لازم ، با خیال راحت از پروژه های که در حال اجرا و یا پروژه هایی که تموم شدن دیدن کنید .

بعد از اتمام کار پروژه هاتون گارانتی هستن ؟

بله بعد از تموم شدن عملیات اجرایی پروژه و تحویل دادن به کارفرما ، پروژه های ما به مدت زمان یک سال گارانتی هستن

 

گالری تصاویر بازسازی خانه و آپارتمان

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱۳۷ میانگین: ۴.۹]