پیشرفت شغلی یک معمار چگونه است؟
19
مهر

پیشرفت شغلی یک معمار چگونه است؟

پیشرفت شغلی یک معمار چگونه است؟

یک معمار کیست؟

معماران خانه ها، ادارات، فروشگاه ها و سایر ساختمان ها و پروژه ها را طراحی می کنند. آن ها ممکن است قبل از تدوین نقشه ها و برنامه های ساختمانی برای تأیید مشتریان، مطالعات تأثیر محیط، مطالعات امکان سنجی و تحقیقات مشابه مانند تجزیه و تحلیل هزینه و الزامات طراحی را انجام دهند.

هنگامی که طرحی در دست اجرا است، یک معمار باید نقشه هایی از ساختمان پیشنهادی تهیه کند که شامل همه اجزاء مانند لوله کشی، گرمایش، برق و تهویه مطبوع باشد. همه برنامه ها باید دارای کدهای ساختمان محلی و ایالتی و همچنین مقررات آتش نشانی و کدهای دسترسی به معلولین باشد.

معماران از مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) و طراحی و پیش نویس به کمک رایانه (CADD) به طور گسترده استفاده می کنند، اما همچنین باید به نقشه ها و طرح های طراحی شده برای محصول نهایی خود اعتماد کنند. هنگامی که پروژه در حال ساخت است، آن ها ممکن است از محل ساخت و ساز دیدن کنند تا مطمئن شوند که پروژه الزامات مطابق با طرح ارائه شده و تأیید شده را برآورده می کند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

پیشرفت شغلی یک معمار چگونه است؟

اقدامات لازم برای معمار شدن

معمار شدن چندین سال طول می کشد، زیرا قبل از واجد شرایط بودن برای مجوز معماری، باید مدرک خود را تکمیل کرده و سپس در این زمینه کار کنید. این حرفه به شدت بر دانش ریاضیات و فیزیک متکی است، اما از آنجا که شامل طرح ها، دانش هنر معماری و تاریخ معماری نیز می شود. در حالی که راه های دیگری نیز وجود دارد که ممکن است برای دنبال کردن حرفه معماری طی کنید، اینها متداول ترین مراحل لازم برای ورود به این رشته هستند:

 • مرحله ۱: مدرک کارشناسی خود را کسب کنید
 • مرحله ۲: دوره کارآموزی را تکمیل کنید
 • مرحله ۳: دارای گواهینامه و مجوز شوید
 • مرحله ۴: مدرک کارشناسی ارشد خود را کسب کنید

 

مرحله ۱: مدرک کارشناسی خود را کسب کنید

مدرک چهار ساله شما به شما یک پایه محکم از دانش مورد نیاز برای معمار می دهد. دوره های آموزشی شما در کلاس های ریاضی مانند حساب، جبر، هندسه، فیزیک، برنامه های رایانه ای مورد استفاده در این زمینه و کلاس های تاریخ و هنر که مربوط به طراحی ساختمان است، سنگین خواهد بود. همچنین با مصالح ساختمانی و قوانین و مقررات کدها و طرح های ساختمان آشنا خواهید شد. برنامه مدرک شما باید توسط هیئت ملی اعتباربخشی معماری (NAAB) معتبر باشد.

 

مرحله ۲: یک دوره کارآموزی را تکمیل کنید

همه معماران ملزم به گذراندن یک دوره کارآموزی سه ساله پرداخت شده در زمینه معماری هستند. با آموختن به کار بستن دانش خود، کارآموزی شما به شما تجربیات ارزشمندی می دهد. توجه داشته باشید که اکثر مدارس کارآموزی را به عنوان بخشی از برنامه درسی معمار ارائه می دهند، بنابراین شما می توانید بخشی از این نیاز را قبل از فارغ التحصیلی از برنامه کارشناسی خود تکمیل کنید.

شما باید از الزامات ایالت خود آگاه باشید تا بتوانید کارآموزی خود را بر این اساس تأیید کنید، زیرا باید مدرک کار تحت نظارت خود را نشان دهید. اکثر ایالت ها از برنامه توسعه کارآموز (IDP) که توسط انستیتوی معماران آمریکا ارائه شده است پیروی می کنند که به چهار حوزه تجربه تقسیم می شود، در مجموع ۵۶۰۰ ساعت تجربه کار.

 

مرحله ۳: دارای گواهینامه و مجوز شوید

همه ایالت ها به معماران مجوز می دهند و الزامات در ایالت به ایالت متفاوت است. به عنوان مثال، میشیگان قبل از واجد شرایط بودن برای درخواست مجوز، دارای مدرک معتبر، سه سال تجربه و گذراندن تمام بخش های آزمون ثبت معماران شورای ملی هیئت های ثبت معماری (NCARB) است.

 

مرحله ۴: مدرک کارشناسی ارشد خود را کسب کنید

اگرچه می توانید با داشتن مدرک لیسانس، تجربه و مجوز، معمار مجاز شوید. زمینه معماری رقابتی است علاوه بر این، برای حفظ مجوز خود باید کلاسهای آموزش مداوم را بگذرانید، بنابراین این یک برنامه عالی است که این الزامات را در مقطع کارشناسی ارشد لحاظ کنید تا در کنار پیشرفتهای جدید در این زمینه باشید.

 

معمار چه می کند؟

اگرچه معماران بیشتر وقت خود را در یک دفتر می گذرانند، اما مکانهای دیگری نیز وجود دارد که آن ها به عنوان بخشی از شغل خود به آنجا می روند. آن ها اغلب با پیمانکاران ساختمان ملاقات می کنند تا از محل کار بازدید کنند و اطمینان حاصل کنند که پروژه بر اساس مشخصات آنها ساخته شده است و ممکن است به همین دلیل با مشتریان ملاقات کنند.

در دفتر، آن ها ممکن است روز خود را در رایانه با استفاده از برنامه های طراحی مانند CADD برای آماده سازی طرح های خود بگذرانند و همچنین بخشی از طراحی را با دست انجام دهند. آن ها بر کارگران در جنبه های مختلف پروژه نظارت می کنند، برآوردها و اسناد قرارداد را جمع آوری می کنند و همچنین ممکن است قراردادهای ساختمانی را مدیریت کنند. آن ها همچنین باید به دنبال مشتریان آینده باشند، بنابراین بخشی از زمان آنها صرف ارائه سخنرانی ها و بازاریابی برای مشتریان جدید می شود. اگر معمار عضو یک شرکت بزرگ باشد، به احتمال زیاد در جلساتی برای بحث درباره پیش بینی های تجاری فعلی و آینده شرکت صرف می کند.

از آنجا که کارآموزی بخش بزرگی از تبدیل شدن به یک معمار مجاز است، اکثر معماران شاغل نیز وقت خود را صرف راهنمایی دیگران می کنند، معمولاً کارهای طراحی و کارهای مشابه را انجام می دهند. آنها همچنین باید در زمینه فناوری های جدید و سایر تغییرات در این زمینه به روز باشند و باید تحصیلات تکمیلی خاصی را انجام دهند تا شرایط تمدید مجوز خود را برآورده کنند.

 

تحصیلات لازم برای معماری

در همه ایالت ها، اخذ مدرک لیسانس معماری معمولاً اولین قدم برای معمار شدن است. اکثر معماران مدرک خود را از طریق برنامه ۵ ساله کارشناسی معماری دریافت می کنند. بسیاری از آن ها مدرک کارشناسی ارشد معماری را دریافت می کنند که می تواند ۱ تا ۵ سال دیگر طول بکشد. زمان مورد نیاز بستگی به میزان تحصیلات قبلی دانشجویان و آموزش معماری دارد.

همه تابلوهای ثبت معماری ایالتی فارغ التحصیلان معماری را ملزم به گذراندن یک دوره کارآموزی طولانی مدت می کنند که عموماً ۳ سال به طول می انجامد تا بتوانند در آزمون ثبت نام معمار شرکت کنند. اکثر فارغ التحصیلان جدید دوره آموزشی خود را با کار در شرکت های معماری از طریق برنامه تجربه معماری (AXP)، برنامه ای که توسط NCARB اجرا می شود، تکمیل می کنند که دانش آموزان را در فرآیند کارآموزی راهنمایی می کند. برخی ایالت ها اجازه می دهند بخشی از آموزش در دفاتر کارفرمایان در مشاغل مرتبط مانند مهندسین و پیمانکاران عمومی انجام شود. دانش آموزان معماری که دوره های کارآموزی را در حالی که هنوز در مدرسه هستند گذرانده اند، می توانند بخشی از آن زمان را برای دوره آموزشی ۳ ساله حساب کنند.

 

معماران چه می کنند؟

به یاد داشته باشید معماران معمولاً کارهای زیر را انجام می دهند:

 1. ملاقات با مشتریان برای تعیین اهداف و الزامات سازه ها
 2. برآورد اولیه را در مورد هزینه و زمان ساخت ارائه می دهند
 3. تهیه مشخصات سازه
 4. کارگران مستقیم که نقشه ها و اسناد را تهیه می کنند
 5. نقشه های مقیاس دار را با نرم افزار رایانه یا با دست تهیه می کنند
 6. تهیه اسناد قرارداد برای پیمانکاران ساختمان
 7. مدیریت قراردادهای ساختمانی
 8. برای اطمینان از پایبندی ساختمان به نقشه های معماری، از محل کار دیدن می کنند
 9. با بازاریابی و ارائه مطالب به دنبال کارهای جدید هستند

 

مردم به مکان هایی برای زندگی، کار، بازی، یادگیری، خرید و غذا نیاز دارند. معماران مسئول طراحی این مکان ها هستند. آن ها روی پروژه های عمومی یا خصوصی کار می کنند و فضاهای داخلی و خارجی را طراحی می کنند. معماران می توانند مأموریت طراحی هر چیزی را از یک اتاق واحد تا یک مجموعه کامل از ساختمان ها داشته باشند.

معماران اهداف، الزامات و بودجه یک پروژه را با مشتریان بحث می کنند. در برخی موارد، معماران خدمات پیش طراحی مختلفی مانند مطالعات امکان سنجی و تاثیرات محیطی، انتخاب سایت، تجزیه و تحلیل هزینه ها و الزامات طراحی را ارائه می دهند.

معماران پس از بحث و توافق بر سر پیشنهاد اولیه با مشتریان، برنامه های نهایی ساختمانی را تدوین می کنند. نقشه های معماران نمای ساختمان ها و جزئیات ساخت آن را نشان می دهد. این طرح ها شامل نقشه های سیستم ساختاری است. سیستم های تهویه مطبوع، گرمایش و تهویه؛ سیستم های الکتریکی؛ سیستم های ارتباطی؛ و لوله کشی گاهی اوقات، طرح های منظر نیز گنجانده می شود. در طراحی طرح ها، معماران باید از قوانین ساختمان ایالتی و محلی، قوانین منطقه بندی، مقررات آتش نشانی و سایر مقررات پیروی کنند، مانند مقرراتی که برای افراد معلول نیاز به دسترسی آسان به ساختمان ها دارد.

معماران از طراحی و پیش نویس به کمک کامپیوتر (CADD) و مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) برای ایجاد طرح و نقشه های ساختمانی استفاده می کنند. با این حال، مهارت های نقاشی دستی هنوز مورد نیاز است، به ویژه در مراحل مفهومی یک پروژه و زمانی که یک معمار در محل ساخت و ساز است.

با ادامه ساخت و ساز، معماران ممکن است از سایت های ساختمان بازدید کنند تا اطمینان حاصل شود که پیمانکاران از طرح پیروی می کنند، به برنامه پایبند هستند، از مصالح مشخص شده استفاده می کنند و استانداردهای کیفیت کار را برآورده می کنند. این کار تا پایان ساخت و ساز ، انجام آزمایشات مورد نیاز و پرداخت هزینه های ساخت کامل نشده است. معماران همچنین ممکن است به مشتریان در دریافت پیشنهادات ساختمانی ، انتخاب پیمانکاران و مذاکره در مورد قراردادهای ساختمانی کمک کنند.

معماران اغلب با کارگران مشاغل مرتبط مانند مهندسین عمران، برنامه ریزان شهری و منطقه ای، طراحان، طراحان داخلی و معماران منظر همکاری می کنند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]