انتخاب و نصب رادیاتور و شوفاژ
09
اسفند

انتخاب و نصب رادیاتور و شوفاژ

اگر یک مورد وجود دارد که هر شوفاژ به آن نیاز دارد ، البته علاوه بر برق ، نصب صحیح است. اگر تصمیم گرفته اید که نصب رادیاتور جدید خود و تعمیرات خانه را به عهده بگیرید ، در اینجا چند نکته مفید آورده شده است که باید کار شما را بسیار راحت تر کند.

 

رادیاتور جدید را کجا نصب کنید

نگران این نباشید که رادیاتور جدید خود را در کجا قرار دهید. رادیاتورهای خوب می توانند فضاهای کسل کننده را نیز خوب جلوه دهند.

لوله کشی موجود را در نظر بگیرید. مردم اغلب ترجیح می دهند رادیاتورها را در همان مکانی که قبلاً شوفاژ را نصب کرده بودند نصب کنند. مردم به طور طبیعی تمایل دارند که این عمل را دنبال کنند زیرا به آنها فرصتی می دهد تا از لوله های قدیمی استفاده کنند و هزینه زیادی برای نصب لوله های جدید خرج نکنند.

با این حال ، شما نباید اجازه دهید که لوله کشی به تنهایی تعیین کند که کدام دیوار باید محل قرار گرفتن رادیاتور جدید شما باشد. در مورد محل قرارگیری رادیاتور جدید ، نباید اجازه دهید گزینه های گذشته شما گزینه های شما را محدود کنند.

 

ابعاد رادیاتور

در خرید رادیاتور عجله نکنید!

وقت خود را برای انتخاب شوفاژ مناسب بر اساس نیاز خود اختصاص دهید. اگر می خواهید این کار را به متخصصان بسپارید ، متخصصان گرمایشی ما می توانند به شما مشاوره دهند که کدام رادیاتور برای نیازهای شما مناسب است.

رادیاتورها اکنون در هر شکل و اندازه ای در دسترس هستند. اگر مکان خاصی برای رادیاتور جدید خود در نظر داشته باشید ، متخصصان ما این مورد را در نظر می گیرند و با توصیه های ما به شما پاسخ می دهند. از آنجا که رادیاتورها در انواع مختلف موجود هستند ، امکان نصب رادیاتور جدید در گوشه های جمع و جور نیز وجود دارد.

آیا نگران این هستید که شوفاژ جدید با دکوراسیون منزل شما مطابقت نداشته باشد؟ در این صورت ، خیالتان راحت خواهد شد که بیش از ۴۰ رنگ برای انتخاب شما داریم. رادیاتورهای ما بر اساس طراحی های مدرن ساخته شده اند تا از آخرین روند بازسازی منزل مطلع شوند.

 

طراحی شوفاژ

در تعمیرات ساختمان مسکونی به طراحی های معمولی پایبند نباشید.

با طراحی های موجود کمی آزمایش کنید ، حتی اگر این کار نیاز به تغییر تنظیمات اتاق دارد. اگر تصمیم دارید با نصب نکردن رادیاتور جدید خود در زیر پنجره ، خلاف سنت عمل کنید ، گزینه های شما در رابطه با طراحی شوفاژ بسیار افزایش می یابد. اگر یک دیوار متروک دارید که می خواهید از آن استفاده کنید ، رادیاتورهای عمودی ما می توانند گزینه خوبی باشند.

موارد مختلفی وجود دارد که ممکن است مجبور شوید در هنگام نصب رادیاتورهای عمودی به آنها توجه کنید. نکته قابل توجه وزن شوفاژ در هنگام پر شدن لوله های رادیاتور از آب است. با این حال ، با استفاده از تخته های گچ می توان مسئله وزن را حل کرد.

متخصصان ما می توانند اکثر سوالات مربوط به نصب رادیاتورهای عمودی را حل کنند.

 

انتخاب رادیاتور و شیر مناسب

یک رادیاتور و شیر خریداری نکنید مگر اینکه مطمئن شوید که کاملاً با نیازهای شما مطابقت دارد.

قبل از اقدام به خرید رادیاتور ، محاسبات لازم را با استفاده از ماشین حساب BTU انجام دهید. این محاسبه میزان گرمای دقیق خروجی مورد نیاز رادیاتور را برای گرم کردن اتاقی که قرار است رادیاتور جدید در آن نصب شود ، به شما ارائه می دهد.

کار بعدی این است که شیر مناسب شوفاژ خود را انتخاب کنید. با توجه به تعداد زیاد گزینه های موجود با شیرآلات ، بیشتر تولیدکنندگان رادیاتور شیرآلات را به همراه محصول تأمین نمی کنند.

نوع شیر مورد نیاز شما به فاکتورهای زیادی از جمله موقعیت لوله ها و محل اتصال آنها به شوفاژ بستگی دارد.

– اگر لوله ها در زیر کف پنهان شده اند و باید از انتهای پایین به رادیاتور متصل شوند ، شیرهای مستقیم گزینه مناسبی برای شما هستند.
– برای لوله هایی که از زیر کف بیرون می آیند اما به انتهای کناری رادیاتور متصل می شوند ، باید شیرهای زاویه دار را انتخاب کنید.
– برای لوله هایی که از دیوار بیرون می آیند و یا به انتهای پایین یا انتهای رادیاتور خود متصل می شوند ، باید شیرآلات گوشه ای خریداری کنید.

نکته بعدی باید انتخاب بین شیرهای دستی و ترموستاتیک باشد.

– اگر می خواهید دما توسط ترموستات اصلی و نه شیر کنترل شود ، باید شیرهای دستی را انتخاب کنید. همچنین دریچه های ترموستاتیک گزینه مناسبی برای شماست.

 

بنابراین در حالی که نصب شوفاژ شخصی ترین ماموت در جهان نیست ، مطمئناً بسیاری از ملاحظات که صاحبان خانه باید در نظر داشته باشند وجود دارد. اگر فکر نصب رادیاتور شما هنوز هم بسیار دلهره آور است ، برای مشاوره و توصیه های تخصصی با تیم دکوطرح تماس بگیرید.

 

پیشنهاد نویسنده: لوله کشی ساختمان

 

اشتباهات متداول هنگام خرید و نصب رادیاتور

 

اشتباه ۱ – اندازه رادیاتور

یک تصور غلط در بین DIY’ers (و برخی از لوله کش ها) وجود دارد که شما می توانید اندازه (و منظور من از خروجی به جای اندازه فیزیکی است) یک رادیاتور را بر اساس اندازه اتاق “حدس” بزنید. اما این خیلی دور از ذهن نیست انتهای این داستان خاص. اگرچه اندازه اتاق مهم است و می تواند راهنمای شما باشد ، از دیگر عوامل می توان به اندازه پنجره ها ، ساخت پنجره ها ، ساخت و سازها اشاره کرد ، اما به آنها محدود نمی شود. دیوارها ، کفپوش ها ، نوع سقف ، آنچه در بالا و پایین ، در آن طرف دیوارها ، دمای مدار آب گرم و لیست ادامه دارد.

درست بودن اندازه رادیاتور از اهمیت زیادی برخوردار است تا هر زمان که بخواهید فضایی که رادیاتور در آن قرار دارد در دمای مناسب حفظ شود.

روش های سر انگشتی معمولاً رادیاتور را بیش از اندازه بزرگ می کنند تا اطمینان حاصل کنند که هیچ شکایتی از سرد ماندن فضا وجود ندارد ، اما چیزی که هیچ کس به شما نمی گوید این است که رادیاتور خیلی بزرگ می تواند مشکلات دیگری در سیستم ایجاد کند.

به عنوان یک مثال عملی از موارد بالا؛ اگر پنجره ای به عرض ۱.۲ متر و ۱ متر ارتفاع با واحد دو جداره uPVC با کیفیت بالا دارید ، برای جنبه اتاق نیاز به رادیاتوری است که خروجی ۵۸ وات داشته باشد فقط برای غلبه بر از بین رفتن پنجره ، اما اگر پنجره از کیفیت پایین تر ، تک جداره ، قاب آلومینیومی (به عنوان

 

اشتباه ۲ – جهت رادیاتور

بعضی از رادیاتورها را می توان در هر جهت نصب کرد ، اما برخی دیگر باید در جهت خاصی نصب شوند. مهم است که بدانید رادیاتور مورد نظر خود را انتخاب کرده اید یا خیر. اگر رادیاتور را در جهت اشتباه قرار دهید ، می تواند منجر به کاهش خروجی شود ، سر و صدا از سیستم گرمایشی ، یا حتی در موارد شدید می توانید با یک رادیاتور روبرو شوید که به غیر از اشغال فضای دیواری کار دیگری انجام نمی دهد. این برای شیرها نیز صدق می کند. برخی از شیرها دو جهته هستند (به این معنی که آب می تواند جریان یابد از طریق آنها در هر دو جهت انجام می شود) و دیگر موارد دیگر نیستند. اگر یک شیر غیر جهت دار به صورت اشتباه نصب شود ، هنگام باز و بسته شدن شیر از صدای هشدار دریافت می کنید. در حالی که این صدمه ای به شیر وارد نمی کند سیستم بسیار آزار دهنده است.

برای اطمینان از اینکه این اشتباه را مرتکب نشده اید ، تمام اطلاعات موجود در رادیاتورها و شیرآلات را بررسی کنید. دستورالعمل های نصب برای این نوع اطلاعات بی ارزش هستند.

 

اشتباه ۳ – متعادل سازی

منظور من از تعادل ، ایستادن روی یک پا برای آویختن رادیاتور نیست. متعادل سازی فرایند تنظیم همه رادیاتورهای سیستم است به طوری که همه آنها جریان آب مورد نیاز را دریافت کنند. یک اشتباه رایج توسط نصب کنندگان ( هم حرفه ای و هم DIY) برای اضافه کردن یک رادیاتور و انجام هیچ کاری به بقیه سیستم. در ۴ از ۵ نصب داخلی این مشکلی نخواهد بود ، اما در یک مورد که این یک مشکل است ، می تواند یک مشکل بزرگ باشد

در اصل آب تنبل است و برای بازگشت به دیگ بخار آسانترین راه ممکن را می گیرد. نرده های حوله احتمالاً بزرگترین مقصر در هنگام ایجاد مشکلات تعادل هستند. از آنجا که نرده حوله و دریچه ها بسیار باز هستند ، مقاومت بسیار کمی در برابر آب ایجاد می کنند. این باعث می شود مسیر آب برای عبور از آب بسیار آسان باشد ، بنابراین متوقف می شود آب سفر به رادیاتورهای دیگر. اگر می توانید تصور کنید که از یک شهر به شهر دیگر سفر می کنید. به طور کلی سریعترین راه از طریق بزرگراه است و این راهی است که شما انتخاب خواهید کرد. اما اگر در بزرگراه متوقف شود ، جاده های A نیز به همان سرعت سریع خواهند بود ، و اگر در بزرگراه یک مانع بزرگتر و در جاده های a نیز یک مانع کوچک وجود داشته باشد ، پس جاده های کشور فقط سریع. همان اصل برای متعادل سازی سیستم گرمایشی اعمال می شود. تمام رادیاتورها ، شیر و لوله های مربوطه باید مقاومت یکسانی داشته باشند (نگه دارید) تا با کوتاه شدن راهی سریعتر پیش نرود.

این یک اشتباه بسیار رایج است که هنگام اضافه کردن رادیاتورها به سیستم ، مانند یک پسوند یا تبدیل زیر شیروانی ، با تعادل رادیاتورها به راحتی می توان بر این مشکل غلبه کرد. این کار با کمی بستن برخی از دریچه ها انجام می شود تا آب مجبور شود مسیر دیگری را طی کند .

 

 

اشتباه ۴ – اندازه لوله ها

اندازه گیری لوله کشی برای سیستم های گرمایشی بر اساس تعداد رادیاتور یک روش کلی وجود دارد. اما هر رادیاتور متفاوت است. تقریباً به همان روشی که سبد خرید برای ۵ کیسه ترد مناسب است ، بسیار مناسب نیست برای ۵ کیسه زغال سنگ. ناگفته نماند که یک رادیاتور ۱ کیلو وات کوچکتر از یک رادیاتور ۴ کیلو وات است ، بنابراین اگر ۱۰ رادیاتور ۴ کیلو وات داشته باشید ، این از مدار آب بیش از ۱۰ رادیاتور ۱ کیلو وات نیاز دارد. اگر لوله شما در اندازه اشتباه ، در سیستم فشار شدید پمپ ایجاد می شود و در برخی موارد حتی در هنگام کار سیستم ممکن است صدای سوت در لوله ها ایجاد شود. به طور کلی روش های سرانگشت بر اساس است رادیاتورهای ۱.۵ کیلو وات بنابراین یک رادیاتور ۴ کیلو وات تقریباً ارزش دارد. ۲.۵ رادیاتور هنگام استفاده از قانون-انگشت. تا زمانی که این نکته را به خاطر بسپارید ، شما باید خوب باشید. گزینه محاسبه صحیح اندازه لوله است اما احتمالاً موارد اضافی زیادی در بر خواهد داشت هزینه و زمان اگر خودتان نمی دانید چطور این کار را انجام دهید.

 

اشتباه ۵ – موقعیت یابی

اگرچه موقعیت رادیاتور به عنوان یک تصمیم تزئینی به طور کلی پذیرفته شده است ، اما یک نظر عملی وجود دارد که بسیاری از مردم نادیده می گیرند. تقریباً در هر ملکی که در رادیاتورها حضور داشته ام در زیر پنجره ها قرار دارند. این عمدتا به این دلیل است که پنجره در حال حاضر آن فضای خاص دیوار را “خراب” کرده است ، بنابراین چرا رادیاتور را نیز در آنجا قرار ندهید. و گرچه این برای ظاهر قابل قبول است ، اما همیشه بهترین موقعیت برای عملکرد رادیاتور نیست ، به خصوص اگر رادیاتور توسط “پنهان” شود مبلمان یا پرده ها. اگر رادیاتور از نوع پانل فولادی است ، هرگونه مانع در مقابل رادیاتور مانع از ورود گرما به داخل اتاق می شود. اگر از رادیاتور کنوکتور مانند Jaga Knockonwood استفاده می کنید ، مسئله برای قرار دادن چیزی در مقابل آنهاست. انتقال دهنده ها به گردش هوا متکی هستند ، بنابراین برای ایجاد این جریان هوا باید زیر آن شکاف ایجاد شود ، در حالی که یک رادیاتور از نوع تابش به گرمای تابش شده به فضا متکی است و بنابراین هرچه مانع خواهد بود تابش را متوقف می کند.

هنگام انتخاب سبک رادیاتور ، مهم است که در نظر داشته باشید که اتاق برای چه مواردی استفاده می شود و مبلمان دیگری در اتاق قرار دارند. این ممکن است بدان معنی باشد که رادیاتور مورد نظر شما باید دوباره مستقر شود.

 

پیشنهاد نویسنده: سیستم لوله کشی ساختمان

 

پروژه های مرتبط با انتخاب و نصب رادیاتور و شوفاژ که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

ویدیو پروژه بازسازی مسکونی مهندس رنجکش

پروژه رنجبر

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]