نمای ساختمان شمال
25
آبان

نمای ساختمان شمال

نمای ساختمان شمال

ساختمانی چشمگیر با اصول طراحی دکوطرح در شمال!

نمای ساختمان شمال چیست؟

نما به یک طرف از ساختمان، معمولاً قسمت جلویی ساختمان اشاره دارد. این یک قطعه جدایی ناپذیر در طراحی کلی یک ساختمان است. این فرصت را برای ایجاد شخصیت و شخصیت به یک ساختمان فراهم می کند. نماها می توانند اشکال و اندازه های مختلفی داشته باشند و این واقعاً فرصتی است برای معماران که استعداد خود را با زنده کردن یک ساختمان به نمایش بگذارند. اگرچه نما اغلب با ساختمان های قدیمی و ساختمان های معتبر مرتبط است، اما هر ساختمان می تواند نمای قابل تشخیصی را ایجاد کند. بسیاری از ساختمان ها و ساختمان های ذکر شده در مناطق حفاظت شده ممکن است محدودیتی برای تغییر نمای خود داشته باشند. این نشان می دهد که اهمیت آن ها نه تنها برای ساختمان بلکه برای جوامع و محیط های محلی اهمیت دارد. این یک ساختار جداگانه است که به ساختمان متصل شده است. این امر به ویژه در معماری مدرن رایج است، جایی که معمار به سادگی از یک طرح استفاده می کند، اما آن را به پشتیبانی ساختاری یک ساختمان نمی رساند. در اینجا در دکوطرح، ما مشتاق نشان دادن این هستیم که چگونه معماری و ساختمان های مدرن می توانند از نماها برای افزایش طراحی ساختمان استفاده کنند. یک طراحی ساده و در عین حال زیبا می تواند ناگهان شخصیت یک ساختمان و نحوه درک آن را تغییر دهد. این قدرت طراحی عالی است و این چیزی است که ما در خلق آن خستگی ناپذیر کار می کنیم.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

نمای ساختمان شمال

چرا نمای ساختمان شمال مهم است؟

نمای ساختمان مهم است زیرا فرصتی برای تأکید بر طراحی است. بسیاری از ساختمان ها با طرح های استاندارد سازگار با مقررات ساختاری اما فاقد هر نوع شخصیتی هستند. این امر بر مکان هایی که ما در آن ها زندگی می کنیم با ساختمانهایی که فاقد چیز خاصی هستند، تأثیر مخربی دارد. نمای ساختمان علاوه بر زیبایی ظاهری، نقش مهمی در بهره وری انرژی و همچنین پیوند طراحی نمای بیرونی ساختمان با طراحی داخلی دارد. با نوآوری های جدید در مصالح، ایده ها و طراحی، نمای ساختمان می تواند فرصت های زیادی را برای ساختمان ها باز کند.

از آنجایی که ما به طور پیوسته تقاضای بیشتری از ساختمان هایی که در آن زندگی می کنیم و در آن کار می کنیم، صرفه جویی در مصرف انرژی، یا میزان استقامت آن ها در مکان خاصی، نمای ساختمان ها بخش مهمی در این امر است. نمای ساختمان یا دیوار پرده تأثیر زیادی بر جریان هوا و نور در ساختمان و همچنین نحوه برخورد با شرایط محیطی خواهد داشت. به عنوان مثال، این می تواند به جلوگیری از شکل گیری تونل باد یا آسیب پذیری ساختمان در برابر تاب خوردن در باد شدید کمک کند.

 

معماری نمای ساختمان های شمال

معماری نما و دیوارهای پرده ای می تواند به دستیابی به موارد مختلف برای معمار کمک کند. در اینجا در دکوطرح، ما تمام موارد ممکن را با چوب برای نمای ساختمان به نمایش گذاشته ایم. روکش چوبی به دلیل اعتبار محیطی، هزینه، ویژگی های نصب و سهولت استفاده، ماده ای مناسب برای این امر است. روکش چوبی به ما این امکان را داده است که نماهایی ایجاد کنیم که ارزش یک ساختمان را ایجاد کند و همچنین زیبایی خیره کننده ای ایجاد کند. ما دریافتیم که توانایی ما در استفاده از چوب برای یب یک ساختمان به طور طبیعی در محل آن چیزی است که یک ساختمان را به سطح بعدی می برد.

نمای چوبی به معمار اجازه می دهد تا جزئیات فوق العاده ای ایجاد کند که با سایر مصالح امکان پذیر نیست. این یک پایان بسیار تمیز و مرتب برای یک ساختمان ایجاد می کند، که به ایجاد یک پایان کلی بسیار حرفه ای و چشمگیر کمک می کند. از روکش چوبی می توان برای ایجاد الگوها یا توهمات روی دیوار استفاده کرد یا در کنار مواد ناهموار و روستایی برای ایجاد یک ظاهر متضاد زیبا استفاده کرد.

نوع روکش چوبی مورد استفاده نیز می تواند نقش مهمی در شکل دادن به یک ساختمان داشته باشد. گونه های مختلف و درمان متفاوت بر رنگ و ظاهر چوب تأثیر می گذارد. این فرصت هایی را برای ایجاد تضاد و طرح های هوشمندانه که از ویژگی های طبیعی روکش چوب استفاده می کنند، فراهم می کند. هیچ قانون یا فرآیندی وجود ندارد که هنگام طراحی و ساخت نما باید رعایت کنید. این کاملا به شما بستگی دارد و یک فرصت واقعی برای نشان دادن شخصیت در ساختمان است. نما و پرده دیوارها ویژگی هایی هستند که هم خانه ها و هم ساختمان های تجاری می توانند از آن استفاده کنند. از آنجا که افراد بیشتری در برابر طراحی خسته کننده و سازه های استاندارد ساختمان شورش می کنند، نمای ساختمان به احتمال زیاد به بخشی جدایی ناپذیر از طراحی تبدیل می شود.

گروه دکوطرح با بیش از یک دهه تجربه درخشان در همه جای ایران از شمال تا جنوب و همچنین کشورهای همسایه و نمونه کارهای قوی آماده کمک به شما برای رسیدن به خانه رویایی تان است! برای مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید…

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]