چگونه در میگون ویلا بسازیم؟
03
اردیبهشت

چگونه در میگون ویلا بسازیم؟

چگونه در میگون ویلا بسازیم؟

چه کسی نمی خواهد خانه رویایی داشته باشد؟ زندگی ویلایی نیز شیوه ای از زندگی است که تقریباً همه به جز مراقبت ها و آرزوهای طولانی اما کوتاه. وقتی شروع به زندگی در ویلایی با باغ، استخر، کم‌مرتبه، در منطقه‌ای زیبا می‌کنید که مطابق خواسته‌ها و نیازهای خود می‌سازید، شاید واقعاً از زندگی در بالاترین سطح لذت ببرید، چه کسی می‌داند. پس چگونه ویلا بسازیم، در ساخت ویلا چه مواردی باید مورد توجه قرار گیرد، آیا تا به حال به جزئیات فکر کرده اید کدام فرآیندها طی می شود؟ این نوشته در ۱۰ عنوان به تمامی موضوعات مرتبط با ویلاسازی در میگون می پردازد و در بسیاری از نقاط به علامت سوال های ذهن شما پاسخ می دهد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

 

چگونه در میگون ویلا بسازیم؟

ویلای شخصی شما در میگون

ساخت ویلای شخصی تجربه ای نیست که هر فردی بتواند در زندگی خود آن را تجربه کند. بسیاری از خانواده هایی که در ویلا زندگی می کنند، ویلای خود را نساخته اند و یا خریده اند یا اجاره ای زندگی می کنند. تعداد افرادی که با توجه به رویاها، نیازها و فرصت های خود این شانس را دارند که در محل خود ویلای خود را بسازند بسیار اندک است. در واقع، می دانیم که در گذشته، زمانی که مردم عمدتاً در مناطق روستایی زندگی می کردند، هر خانواده خانه های خود را در یک قطعه زمین خاص می ساخت. امروزه به دلیل دشواری یافتن و گرانی زمین و همچنین کار کارشناسی و تشریفات قانونی بسیاری در مسائل مربوط به ساخت و ساز، بهتر است با کمک کارشناسان به این موضوع پی برد. ساخت ویلا پرهزینه و فرآیندی کاملاً دقیق است. برای اینکه قدم به قدم یاد بگیرید چگونه ویلای رویایی خود را بسازید و اشتباهات را به حداقل برسانید، آگاهی از حداقل فرآیندهایی که ویلاسازی را در ۱۰ عنوان زیر شرح می دهد، مفید است.

 

شناسایی نیازها و انتظارات

مهم ترین کاری که قبل از انجام انواع فعالیت های ساختمانی باید انجام شود، تعیین نیازها و انتظارات است. این تعیین ها را می توان خلاصه طراحی نامید. خلاصه طراحی باید شامل تصمیمات احساسی و منطقی صاحبان ویلا باشد و تیم ها را برای اجرای پروژه راهنمایی کند. اهداف اصلی ساخت ویلا باید در خلاصه طراحی گنجانده شود. ساختار خانواده، عادات زندگی و استفاده، اهداف استفاده در فضای داخلی و خارجی، تعداد اتاق ها، عملکردها، انتظارات در مورد دکوراسیون، تعیین فرصت های مالی، زمان قابل انجام مجاز برای اتمام کار، تجهیزات فنی، محل سکونت مورد نظر، نیازهای کودکان بسیاری از مسائل از قبیل اضافات، معاملات سرمایه گذاری و غیره باید در خلاصه طراحی گنجانده شده و راهنما باشد. خلاصه طراحی، جایی که نیازها و انتظارات به روشی صحیح و واقع بینانه ارائه می شود، نکات بسیاری را در مراحل بعدی فرآیند راهنمایی می کند.

 

تشخیص مکان

ویلا در نهایت نوعی املاک و مستغلات است و موقعیت مکانی مهم ترین نکته در مورد املاک و مستغلات است. به عنوان یک صاحب ویلا، هیچ چیز طبیعی تر از انتخاب یک مکان مناسب نیست که در کدام منطقه دوست دارید و چگونه می خواهید در محیطی که می خواهید زندگی کنید. زندگی ویلا یک انتخاب کاملا شخصی است. اگرچه انتخاب های شخصی به سختی قابل پرسش و ارزیابی منطقی است، اما لازم است معماران برای جلوگیری از تأثیرات منفی و پشیمانی، توصیه های منطقی در مورد مسائل مربوط به مکان را به مشتریان خود که می خواهند ویلا داشته باشند ارائه دهند. ضمن انتخاب مکان، نه تنها وضعیت کنونی منطقه، بلکه آینده نیز مورد بررسی قرار گیرد و با پویش نقشه های منطقه ای، پروژه های قابل اجرا در منطقه را فرا گرفت. ساخت و ساز ویلا یک سرمایه گذاری مهم در املاک و مستغلات است و در یک مکان سرمایه گذاری ملکی ابتدا به ذهن می رسد. امکانات حمل و نقل، امکانات اجتماعی، زیرساخت ها، عوامل محیطی باید در نظر گرفته شود. عنوان مکان ممکن است نیاز به ارزیابی خصوصیات زمینی که باید انتخاب شود نیز داشته باشد. کم و بیش شیب بودن زمین عامل مهمی است که در ساخت ویلای رویایی تاثیرگذار خواهد بود. علاوه بر این، به طور مستقیم بر ساختاری که قرار است در فرم زمین ساخته شود، تأثیر می گذارد. به این دلایل، دریافت پشتیبانی از معمار متخصص در ویلا قبل از تصمیم گیری در مورد مکان دقیق، یک مزیت بزرگ است.

 

بودجه

ساخت ویلا برای مدیریت زمان و هزینه کار دشواری است. با در نظر گرفتن هزینه زمانی کار و هزینه، کل هزینه ممکن است از بودجه ای که در ابتدا تصور می شد یا هدف گذاری شده بود بیشتر باشد. هزینه ساخت ویلا به ازای هر واحد مساحت به دلایل زیادی بیشتر از ساخت یک آپارتمان معمولی است. بنابراین تعیین صحیح بودجه و برنامه ریزی مناسب برای جریان نقدینگی اهمیت دارد. به این ترتیب کیفیت و زمان مطلوب برای حرکت به زندگی ویلایی خیالی با کمترین مشکل امکان پذیر خواهد بود. تعیین بودجه در هر مرحله از کار در ابتدای کار و تهیه جداول جریان نقدی کار مهمی است که باید انجام شود. از آنجایی که ساخت ویلا یک موضوع شخصی است و تصمیم گیرندگان زیادی وجود ندارد، البته این شانس وجود دارد که نسبت به سرمایه گذاری در املاک تجاری انعطاف پذیرتر باشید. با این حال، یک تیم پروژه که به درستی انتخاب شده است باید بودجه مالک ویلا را تا جایی که می تواند در نظر بگیرد و مجهز باشد تا در هر مرحله هشدارهای لازم را بدهد.

 

معماری و طراحی داخلی

هنگامی که تصمیم به ساخت ویلای رویایی خود می گیرید، اولین کار بسیاری از افراد احتمالا بررسی طرح ها و پروژه های ویلا مطابق با سلیقه شما در پلتفرم های مختلف است. هیچ چیز طبیعی تر از این نیست هنگامی که تصمیم به ساخت ویلای خود می گیرید، معمار شما بزرگترین دستیار شما در اجرای پروژه خواهد بود. انتخاب معمار مناسب یکی از مهمترین تصمیمات شما در این فرآیند است. رابطه خوبی که با معمار برقرار خواهید کرد مستقیماً به عنوان کیفیت در ویلای شما ظاهر می شود. کار با یک معمار که شما را درک می کند، به شما گوش می دهد و در هر شرایطی مشاوره حرفه ای ارائه می دهد، این روند را بسیار لذت بخش می کند. شما نباید هیچ اطلاعاتی را از معمار خود پنهان کنید، بلکه به او کمک کنید تا خانه رویاهای شما را درک کند.

در طول فرآیند طراحی معماری، پلان های رویای شما و طرح های آشیانه رویای شما با طرح های پلان و جلوه های بصری مختلف شروع به ظهور می کنند. ارجاعات صحیح و صمیمانه ای که در این اولین فرآیند صورت می گیرد، به مطالباتی تبدیل می شود که هنگام تهیه پروژه های تفصیلی در فرآیندهای بعدی به دقت مورد توجه قرار می گیرد. تصمیمات شهرک سازی و برنامه ریزی، تصمیمات نما و ظاهر و طراحی های دکوراسیون داخلی ویلا باید با یکپارچگی انجام شود. کارهای پلان، نما و دکوراسیون باید به طور همزمان و بدون شکستگی انجام شود. به عنوان یک میزبان، انتقال نیازهای معمار، بودجه و محدودیت های زمانی به مناسب ترین روش، روند کار را بسیار آسان تر می کند.

 

فرآیند معماری و راه حل های مهندسی

فرآیند معماری و طراحی داخلی نباید مستقل از راه حل های مهندسی در نظر گرفته شود. سیستم سازه ای ساختمان، سیستم های گرمایش – سرمایش – تهویه، تاسیسات بهداشتی، شبکه های برق و روشنایی باید مطابق با طراحی معماری توسعه یابد. راه حل های مهندسی باید نه تنها با توجه به مرحله ساخت و ساز، بلکه با در نظر گرفتن روند استفاده انتخاب شوند. انتخاب سیستم های بادوام با هزینه استفاده کم و حداقل مشکلات در دراز مدت بر لذت زندگی ویلایی شما می افزاید.

 

اجرای کارهای حقوقی [مجوزها]

مانند هر پروژه املاک و مستغلات، مراحل رسمی وجود دارد که باید قبل از تحقق ویلای خصوصی شما انجام شود. اداره ثبت اراضی، ریاست کاداستر ثبت اراضی، ریاست زون و شهرسازی، شرکت بازرسی ساختمان، برق-گاز-آب و فاضلاب-تلفن و غیره بسیاری از سازمان ها باید درخواست دهند. از آنجایی که هر سازمانی استانداردها و اولویت‌های خاص خود را دارد، گاهی اوقات فرآیندها متأسفانه می‌توانند بیش از حد طولانی یا پیچیده شوند که به مو و سر برسد. به همین دلیل حمایت از کارشناسان راه درستی است و برای انجام تشریفات رسمی این مسائل را به کارشناسان واگذار می کنیم.

 

ساخت و ساز سازه

شما تمام مراحل رسمی لازم مربوط به ویلای خود را انجام داده اید، پروژه رویاهای خود را با معمار خود طراحی کرده اید و اکنون زمان آن رسیده است که به میدان بیایید. فاز اول فاز ساخت مربوط به چیدمان زمین است در صورتی که طرحی برای پیش ساخته نباشد. اگر بسته به هیچ جاده ای متصل نباشد، اول از همه باید جاده ای را ترتیب داد، حتی اگر از خاک یا خرد شده باشد، و برای رسیدن به بسته و کارکرد آن، محل ساخت و ساز ایجاد کرد. از آنجایی که ساخت ویلاهای مستقل به طور کلی زیاد بزرگ نیست، می توان از این مسائل به راحتی گذشت. سپس کارهای گودبرداری – پرکردن و در صورت نیاز شیپورینگ – شمع بندی انجام می شود. پس از انجام این عملیات، قطعات اصلی و اساسی سازه ای مانند پرده، سیستم کریر، دیوارهای جداکننده، زیرساخت های تاسیساتی، پرده ها و ست های باغ، پرده های استخر، دیوارهای حائل، شفت-رزروها، سقف سازی و غیره ساخته می شود. اگرچه عمدتاً از سیستم‌های لاشه بتن آرمه استفاده می‌شود، اما ساخت سازه‌های ناهموار با معماری چوبی، فولادی یا سنگی در پروژه‌های ویلایی مجزا نیز راه‌حل‌هایی هستند که نتایج زیبایی را به همراه دارند.

 

تکمیل مراحل معماری

مرحله ساخت سازه با مرحله تکمیل معماری دنبال می شود. این مرحله همانطور که از نامش پیداست شامل عناصر تزئینی و جزئیات است. تجهیز مناطق مرطوب مانند حمام، توالت، آشپزخانه، کف، دیوار و سقف. مبلمان ثابت و متحرک، روکش سقف و نما. تکمیل معماری می تواند تفاوت های زیادی در هزینه ها نسبت به مصالحی که باید انتخاب شود ایجاد کند. در طول ساخت ویلا، سبک معماری و شخصیت مورد نظر مالک ساختمان از طریق متریال و کاربردهایی که قرار است انتخاب شود جان می گیرد. در این مرحله یکی دیگر از عناصر مهم انتخاب گروه هایی است که بتوانند کار خود را در سطح کیفی مطلوب به درستی انجام دهند. تجربه معمار که پروژه را مدیریت خواهد کرد برای صاحبان ویلا برای رسیدن به خانه رویایی خود حیاتی است.

 

مواردی که باید در زندگی ویلا در نظر بگیرید

زندگی ویلا با زندگی آپارتمانی یا مسکونی متفاوت است. امروزه معمولاً یک مکانیسم مدیریتی در آپارتمان ها یا منازل وجود دارد که مسئولیت های مشترک را انجام می دهد. برای عمر ویلایی این موضوع منتفی است. شما مسئول ویلای خود هستید. رسیدن به ویلای رویایی شما تضمین نمی کند که زندگی شما در آن عالی خواهد بود. بسته به سبک ویلا، موقعیت مکانی، ویژگی‌های معماری، زندگی خانوادگی، مشخصات فنی، ممکن است نیاز به تصمیم‌گیری جدی در مورد مسائل مختلف داشته باشید. به عنوان مثال برای خانواده هایی که فرزندان کوچک دارند، امنیت فرزندانشان مهم ترین مسئله است. به عنوان مثال برای خانواده هایی که فرزندان کوچک دارند، امنیت فرزندانشان مهم ترین مسئله است. اگر در باغ خود استخر دارید، برای جلوگیری از غرق شدن فرزندانتان در این استخر، مهم است که از بسته بودن استخر خود اطمینان حاصل کنید. مجدداً در مورد ویلاهای چند طبقه، ممکن است برای جلوگیری از خطر سقوط از پله ها، لازم باشد از پانل های جداکننده در بالای پله ها استفاده شود. علاوه بر این، گرمایش، سرمایش، روشنایی، از جمله هزینه‌ها تنها بر عهده مالک ویلا خواهد بود، این گونه تجهیزات فنی باید به درستی حل و فصل شده و سناریوها بر اساس آن برنامه‌ریزی شود. در این مرحله، استفاده از اتوماسیون و تجهیزات امنیتی مناسب خواهد بود.

 

ویلا به عنوان سرمایه گذاری

زمانی که تصمیم به ساخت ویلا می گیرید باید در نظر داشته باشید که این یک سرمایه گذاری جدی نیز می باشد. شرایط زندگی ممکن است همیشه مثل امروز نباشد و بخواهید روزی در آینده ویلای خود را بفروشید. هنگام برنامه ریزی و ساخت ویلای خصوصی خود با در نظر گرفتن چنین شرایطی، ایده خوبی است که مطمئن شوید کاری که انجام می دهید ارزش سرمایه گذاری قابل توجهی نیز دارد. سپس، زمانی که یک ویلا با طراحی نامناسب می سازید که احتمال فروش آن کم است، ممکن است تصمیم غیرقابل برگشتی گرفته باشید. به همین دلیل، بررسی نبض بازار و ساخت پروژه ای که برای موقعیت مکانی آن تا حد امکان راحت باشد و با گذشت زمان بر ارزش آن افزوده شود، گزینه مطمئن تری برای خانواده شما خواهد بود. یک بازنگری فضایی با برنامه ریزی مناسب در یک اتاق، مناسب برای ساخت اتاق ها یا ضمیمه های مختلف، بدون هیچ هزینه فنی، برای همگان جذاب و ارجح خواهد بود. این کار نه تنها ارزش ویلای شما را افزایش می دهد، بلکه فروش آن را در هر زمانی آسان می کند. در سرمایه گذاری املاک، سهولت دفع و همچنین ارزش ملک عنصر مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]