اصول اولیه ساخت خانه در میگون
03
اردیبهشت

اصول اولیه ساخت خانه در میگون

اصول اولیه ساخت خانه در میگون

ساختن خانه جدیدتان هیجان‌انگیز است، به‌ویژه زمانی که بدانید این روند چگونه کار می‌کند. چیپ پرشینو، معاون ارشد ساخت و ساز در ادوارد اندرو هومز، می‌گوید: قابل درک است که خریداران از دیدن خانه جدیدشان که از ابتدا تا انتها ساخته شده است هیجان‌زده هستند. او می‌گوید: «صاحبان خانه‌های ما از تماشای جمع شدن خانه، از ریختن فونداسیون گرفته تا قاب‌بندی و تماشای شکل‌گیری خانه لذت می‌برند. هنگامی که خانه دارای دیوارهای خشک شد، آنها شروع به تجسم خود می کنند که در آن فضا زندگی می کنند و چگونه از آن استفاده می کنند – تصور می کنند چه مبلمانی کجا می رود و چگونه دوستان و خانواده را در آنجا سرگرم می کنند. پرشینو می‌گوید: آن‌ها زمان زیادی را صرف طراحی خانه می‌کنند که منحصر به نیازها و سلیقه‌های خانواده‌شان باشد، بنابراین دیدن همه آن‌ها در کنار هم برای آنها مفید است. برای کمک به شما برای آماده شدن و درک ساخت و ساز خانه جدید، این مقاله مراحل معمولی سازنده شما را در طول ساخت خانه جدید و آنچه در این مراحل کلیدی اتفاق می افتد را تشریح می کند.

 

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

 

اصول اولیه ساخت خانه در میگون

ساخت خانه میگون

به خاطر داشته باشید که فرآیند ساخت خانه ممکن است از منطقه ای به منطقه دیگر و سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت باشد، به خصوص اگر در حال ساخت یک خانه سفارشی پیچیده هستید. حتماً از سازنده خود در مورد سیاست ها و رویه های خاص آنها سؤال کنید. پرشینو می‌گوید: «ما خریداران خانه‌مان را تشویق می‌کنیم تا با نماینده یا مدیر پروژه خود قراری بگذارند تا در هر مرحله از خانه بیرون بیایند و قدم بزنند. ما پیشنهاد می‌کنیم زمانی که خانه‌ای در حال ساخت است، برخی از نگرانی‌ها یا محدودیت‌های ایمنی را با قرار قبلی کاهش دهیم. همچنین این فرصت را به ما می دهد تا یک گفتگوی تک به تک ارائه دهیم که ممکن است از طریق ایمیل مشابه نباشد.

 

محل ساخت و ساز را آماده کنید

قبل از اینکه یک سازنده بتواند بیل را در زمین بگذارد، دولت محلی باید طرح را تایید کند و مجوزهایی را برای همه چیز از منطقه بندی و درجه بندی (تغییر خط زمین برای تطبیق خانه و راهروی شما) تا سیستم های سپتیک، ساخت و ساز خانه، ارائه دهد. کارهای برقی و لوله کشی پس از اخذ مجوز، ساخت و ساز فیزیکی می تواند آغاز شود. اغلب، آماده سازی محل و کار فونداسیون توسط یک خدمه انجام می شود، اما ممکن است در مورد یک زمین جنگلی اینطور نباشد. خدمه با استفاده از یک بیل مکانیکی و یک بولدوزر، محل خانه را از صخره‌ها، زباله‌ها و درختان پاک می‌کنند و در صورت امکان، سیستم سپتیک را حفاری می‌کنند.

 

قالب های چوبی برای فونداسیون موقت

خدمه محل را تراز می کنند، قالب های چوبی را می سازند تا به عنوان الگوی فونداسیون باشد، و حفره ها و سنگرها را حفر می کنند.

 

نصب پایه ها

پایه ها به عنوان سیستم پشتیبانی زمین (معمولاً با استفاده از بتن ریخته شده و میلگرد تشکیل می شوند) برای جلوگیری از غرق شدن خانه عمل می کنند. اگر قرار است خانه شما چاه داشته باشد، در این نقطه حفر می شود. اگر خانه دارای زیرزمین کامل باشد، چاله حفر می شود، پایه ها شکل می گیرند و ریخته می شوند و دیوارهای فونداسیون تشکیل و ریخته می شوند. اگر فونداسیون دال روی درجه باشد، پایه ها حفر می شوند، شکل می گیرند و می ریزند. منطقه بین آنها تسطیح و مجهز به لوله های برقی (به عنوان مثال، لوله کشی و تعقیب و گریز) است. و دال ریخته می شود. هنگامی که بتن در سوراخ ها و ترانشه ها ریخته می شود، برای عمل آوری به زمان نیاز دارد. در این مدت هیچ فعالیتی در محل ساخت و ساز انجام نخواهد شد

 

عایق رطوبتی و لوله کشی

پس از عمل آوری بتن، خدمه یک غشای ضد آب را روی دیوارهای فونداسیون اعمال می کنند. آنها همچنین زهکشی، سیستم فاضلاب، شیرهای آب و هرگونه لوله کشی را که باید به دال طبقه اول یا کف زیرزمین برود نصب می کنند. سپس خاک های حفر شده را در سوراخ اطراف دیوار فونداسیون پر کردند. این اولین قدم بیشترین سهم را در هزینه ساخت دارد. تقریباً ده ها عامل وجود دارد که می تواند بر هزینه فونداسیون شما تأثیر بگذارد، از آب و هوا و نوع خاک گرفته تا متراژ مربع و هزینه های نیروی کار.

پی ریزی و باز کردن راه برای خانه مهمترین مرحله است و همچنین ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا تکمیل شود. طبیعی است که انتظار داشته باشیم این قسمت بیش از یک ماه طول بکشد. هنگامی که فرآیند پخت کامل شد، یک بازرس شهری از سایت بازدید می کند تا مطمئن شود که اجزای فونداسیون به درستی کد شده و به درستی نصب شده اند. این بازرسی بسته به نوع فونداسیون (دال، فضای خزنده یا زیرزمین) ممکن است تکرار شود. سازنده شما سپس فرم ها را حذف می کند و شروع به هماهنگی مرحله شماره ۲، مرحله کادربندی می کند.

 

اسکلت چوبی و دیوارهای خانه

روکش تخته سه لا یا تخته رشته ای جهت دار روی دیوارها و سقف بیرونی اعمال می شود و پنجره ها و درهای خارجی نصب می شوند. سپس روکش با یک مانع محافظ که به عنوان پوشش خانه شناخته می شود، پوشانده می شود. از نفوذ آب به ساختار جلوگیری می کند و در عین حال اجازه خروج بخار آب را می دهد. این امر احتمال کپک و پوسیدگی چوب را کاهش می دهد. بسته به اندازه و پیچیدگی خانه و آب و هوا، کادربندی ممکن است حدود یک تا دو ماه طول بکشد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]