نمای ویلا میگون
03
اردیبهشت

نمای ویلا میگون

نمای ویلا میگون

ویلا ساختمانی است طبیعت محور که دارای انواع فضاهای باز و نیمه با، بازشوهای بزرگ و… می باشد. ویلاها معمولا یک طبقه یا دوبلکس طراحی می شوند و بیشتر اوقات در اطراف شهرها، اطراف جنگل ها، مناطق کوهستانی و… ساخته می شوند. طراحی نمای ویلا یکی از مهم ترین بخش های ویلاسازی است زیرا اولین چیزی که باعث نشان دادن هویت ویلا می شود، نمای آن است.

تعداد افرادی که با توجه به رویاها، نیازها و فرصت های خود این شانس را دارند که در محل خود ویلای خود را بسازند بسیار اندک است. در واقع، می دانیم که در گذشته، زمانی که مردم عمدتاً در مناطق روستایی زندگی می کردند، هر خانواده خانه های خود را در یک قطعه زمین خاص می ساخت. امروزه به دلیل دشواری یافتن و گرانی زمین و همچنین کار کارشناسی و تشریفات قانونی بسیاری در مسائل مربوط به ساخت و ساز، بهتر است با کمک کارشناسان به این موضوع پی برد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

نمای ویلا میگون

عوامل مهم در اجرای نمای ویلا

  • طراحی اقلیمی
  • طراحی نما با توجه به بافت منطقه و توجه به خط آسمان منطقه
  • توجه به مصالح و رنگ نما
  • تاثیر سبک های معماری مانند مدرن،کلاسیک،ایرانی و… در نماسازی
  • استفاده از مصالح بوم آورد
  • نورپردازی نمای ویلا
  • توجه به درون گرایی و برونگرایی و استفاده بازشوهای مناسب
  • استفاده از مصالح با کیفیت و پایدار
  • هماهنگی نما با دکوراسیون داخلی ویلا

 

سبک های متداول طراحی و اجرای نمای ویلا

نمای ویلا مدرن

یکی از زیباترین روش های طراحی نما، طراحی نمای ساختمان ویلایی مدرن است. در این سبک طراح سعی در استفاده از مصالح جدید در نماسازی دارد و در طراحی خود از عناصر تزئینی استفاده نمی کند.

 

نمای ویلایی کلاسیک

مدتی است که نماهای کلاسیک و رومی در بین مردم محبوبیت زیادی پیدا کرده اند وعلاوه بر آپارتمان‌ها در نماسازی ویلاها نیز استفاده می‌شوند. از نمای کلاسیک معمولا در ویلاهای بزرگ و لوکس استفاده می شود و به کار بردن آن موجب شکوه بیشتر در ظاهر ویلا می شود. در طراحی نمای کلاسیک از عناصر تزئینی مانند ستون ها و مجسمه ها استفاده می گردد. همچنین استفاده از سنتوری‌ها نیز در این نما بسیار رایج است. در طراحی نمای کلاسیک بیشتر از سنگ استفاده می‌شود. این سبک نماها برای ایجاد حس شکوه و تجمل بسیار مناسب هستند.

 

نمای ویلایی ساحلی

این نوع طراحی نما برای خانه ‌های ساحلی و نزدیک دریا مناسب می باشد. در طراحی نمای ویلایی ساحلی معمولا از رنگ‌های روشن و سقف‌های شیب ‌دار استفاده می شود. همچنین استفاده از طاق‌ها و قوس‌ها در این سبک بسیار رایج است.

 

طراحی نما به سبک روستایی

یکی دیگر از سبک های رایج در طراحی نما ویلایی دوبلکس، سبک روستایی یا روستیک است. در سبک روستیک طراح سعی دارد از المان های خانه های روستایی قدیمی در نماسازی استفاده نماید. در نماسازی به این سبک معمولا از چوب و آجر استفاده می ‌شود و همچنین سقف‌ها در نماسازی روستیک به صورت شیب ‌دار طراحی می ‌گردند.

 

نمای پست مدرن

استفاده از موتیف‌ها و الگوهای سنتی و بومی هر منطقه و به بیان بهتر طراحی بوم ‌گرا یا پست مدرن که به فرهنگ‌ و هنرهر منطقه اهمیت می ‌دهد نیز یکی دیگر از سبک‌های طراحی‌ رایج این روزها به شمار می ‌آید. برای طراحی ویلایی با نمای پست مدرن معمولا از عنصر یا عناصری در نما استفاده می‌شود که به فرهنگ خاص آن منطقه ارتباط دارد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]