آینه کاری در لواسان
17
آذر

آینه کاری در لواسان

آینه کاری در لواسان

آینه کاری دیوار و ستون یکی از ایده های جذاب و محبوب دکوراسیون داخلی است که جلوه ویژه ای به فضای داخلی منزل می بخشد. برای تزئین دکوراسیون اخلی منزل از روش ها و ایده های جذاب و جدیدی استفاده می شود که یکی از این ایده ها آینه کاری منزل می باشد. آینه کاری دیوار و ستون منزل هم باعث جذابیت بیشتر خانه می شود و هم کاربرد های زیادی در خانه های بزرگ و کوچک دارد. این خدمات با استفاده از قسمت های کوچک آینه ها به شکل های مختلف صورت می گیرد که معمولاً با اشکال مختلف هندسی و گل و بوته آینه کاری در داخل ساختمان انجام می شود.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

آینه کاری در لواسان

آینه کاری چیست؟

آینه کاری ایده ای زیبا برای دکوراسیون داخلی منزل است که با چسباندن تکه ها بزرگ و کوچک آینه به شکل های هندسی و گل و بته های زیباست که این هنر زیبا از هنر های ویژه هنرمندان ایرانی در دوره ساسانیان است. در هنر آینه‌کاری، هنرمند آینه‌کار با استفاده از شیشه و برش آن به اشکال متنوع، فضایی درخشان و زیبا در بناها می‌آفریند که از بازتاب نور در قطعات بی‌شمار آینه تشعشع، درخشش و زیبایی در تزیینات بناها ایجاد می شود و پوششی بسیار مناسب و زیبا برای تزیین بنا از نظر استحکام و دوام است. در سده ۱۰ هجری قمری آینه از اروپا به ویژه ونیز وارد ایران و در هنگام واردات و جابجایی، آینه ها در راه می شکستند. در همین زمان بود که هنرمندان ایرانی برای استفاده مفید از قطعات شکسته آینه ها، از آن ها برای این هنر برای دیوار و ستون استفاده کردند.

 

آینه کاری منزل لواسان

یکی از قدیمی ترین هنرها در تزیین دکوراسیون داخلی می باشد که از دیرباز در ایران برای تزیین کاخ ها، منازل و مساجد به شیوه سنتی استفاده می شده است. این خدمات را هنر ایجاد طرح و نقش با استفاده از قطعات آینه در ابعاد و رنگ های مختلف می توان برشمرد. در گذشته از آینه کاری سنتی به عنوان مهمترین عامل تزیینی در ایجاد یک فضای مجلل معنوی در کاخ ها، آرامگاه ها، مساجد و برخی از خانه های قدیمی استفاده می کردند. آینه کاری سنتی رابطه تنگاتنگی با معماری داشته است و در کنار هنرهایی چون آجرکاری، گچبری و کاشی کاری در تزیینات داخلی و خارجی بنا مورد استفاده قرار می گرفته است. این هنر بیشتر به شکل آینه کاری سقف بوده که بر روی مقرنس کاری سردرهای اماکن مختلف پیاده می شد. با پیشرفت تکنولوژی و ظهور آینه های رنگی این هنر ماهیت جدیدی در دکوراسیون به دست آورده است تا جایی که این هنر تبدیل به یکی از نمادهای دکوراسیون داخلی مدرن تبدیل شده است.

متخصصین دکوراسیون داخلی با استفاده از متریال آینه در فضاهای داخلی اقدام به خلق طرح ها و ایده های جدیدی برای ایجاد فضاهای مدرن در دکوراسیون نمودند که با عنوان آینه کاری مدرن شناخته می شود. این آینه ها بر اساس عملکردشان در سطوح مختلفی مانند دیوارهای داخلی، سقف ها، مبلمان و … پیاده می شوند. جنس آینه های مدرن از دو متریال شیشه و فلز نشات گرفته است که نوع فلزی از استقبال کمتری نسبت به نوع شیشه ای برخوردار است. آینه کاری دیوار خانه، سبب ایجاد نوعی درخشش و زرق و برق و به تبع آن جنبه لوکس بخشیدن به فضایتان خواهد شد. از طرفی استفاده از آینه در فضا سبب سبکی و در نتیجه بزرگتر جلوه دادن فضا می شود. زیبایی آینه کاری زمانی بیشتر می شود که اطراف آن را شلوغ نکرده و چشم معطوف آن شود.

 

آینه کاری مدرن لواسان

در آینه کاری مدرن قطعات آینه‌ها بسیار بزرگتر است و در اشکال مختلف طراحی و تولید می شود. تمامی قطعات توسط دستگاه طراحی و بریده می شود؛ هر چه قطعات در آینه کاری مدرن کمتر باشد طرح نهایی بهتری خواهیم داشت. اگر آینه کاری کنار پنجره انجام شود یعنی یکی از دیوارهای منتهی به آن دیوار رویش پنجره باشد، این باعث انعکاس نور به محیط می شود. یکی دیگر از نقاط مهم برای آینه کاری راهروهای ورودی به ساختمان‌هاست که می‌توان از آن آینه‌ها به عنوان آینه‌های قدی استفاده کرد و باعث بزرگتر شدن آن محیط می شود. اگر قصد استفاده از طرح‌های فانتزی در آینه کاری دارید، طرح گل، درخت و ماندلا در دسته طرح‌های فانتزی دسته‌بندی می شوند. طرح لوزی منحنی، شکسته و ماهور جز طرح‌های مدرن هستند و اگر با دکوراسیون محیط ست بشوند، بسیار جلوه زیبایی پیدا می کنند. طرح خورشیدی، برای دیوار و فضاهای بزرگ مناسب است. این طرح به دلیل پیچیدگی در تولید و نصب در دسته طرح‌های گران و بسیار زیبا قرار می گیرد.

 

آینه کاری منزل در لواسانات

آینه کاری منزل یکی از خدمات حساسی است که انجامش نیاز به دانش و مهارت و آموزش های لازم دارد و باید خیلی با دقت انجام شود. برای این کار را بتوانید انجام دهید باید ابتدا آموزش های لازم را ببینید و بعد از آن با ابزار های مخصوص این تخصص آشنا شوید. موادی که در این رابطه به کار می‌رود شامل آینه ، چسب یا بنکس می باشد که به آن چسب چوب هم گفته می شود و همچنین استفاده از گچ نرم و سیریش در آینه کاری لازم می باشد. ابزارهایی که در هنر آینه کاری به کمک شما می آیند شامل یک خط کش چوبی جهت خط اندازی بر روی شیشه ، قلم طراحی و میز زیر دست و الماس آینه بر می باشد و برای نصب آن باید از کاردک استفاده کنید. همچنین باید انواع طرح و مدل ها را بشناسید و بدانید که هر مدل را از چه جایی باید شروع کنید. شاید فکر کنید کاری ساده است اما اصلا اینطور نیست و دارای ریزه کاری های زیادی است.

شاید تصور خیلی از افراد بر این باشد آینه کاری منزل این است که آینه های دیواری را با مخ به دیوار بزنید اما آینه دکوراتیو کاملا با آینه دیواری متفاوت است و آینه های مخصوص با طرح های درخواستی همراه با چسب های مخصوص به دیوار میچسبند و مانند نوعی دیوار پوش عمل می کنند و عیب و ایراد های دیوار ها را بر طرف می کنند. فنگشویی یک هنر چینی است که به افراد کمک می کند تا با استفاده از آینه و سایر طراحی های داخلی انرژی مثبت به خانه می آورند و به افراد میدهد و انرژی منفی را از آنها می گیرد و از خانه خارج می کند.

 

اثرات فنگشویی آینه در خانه لواسان

یکی از عناصر پرکاربرد که در هنر فنگ‌شویی کاربرد دارد، آینه است. آینه به هر شکلی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. فقط کافی است بدانیم آن را چگونه به کار ببریم. از مزایا اجرای آینه کاری منزل میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تزیین و زیبایی محیط
 • نوردهی بیشتر و پر نور کردن محیط
 • بزرگ جلوه دادن
 • حس آرامش و نشاط
 • پوشش ایراد دیوار
 • افزایش دید نقاط کور
 • ایجاد انگیزه در افراد حاضر

مهم‌ترین عامل تفاوت آینه‌هایی که در آینه کاری به کار می‌روند، کیفیت آن‌هاست و به‌طور کلی دو نوع آینه وجود دارد: آینه با جیوه نیترات نقره و آینه با جیوه نیترات آلومینیوم. همچنین کیفیت چسب مورد استفاده در آینه کاری هم خیلی مهم است. در آینه کاری نباید از چست سیلیکون اسیددار استفاده شود، چون آینه سیاه می شود. باید از چسبی استفاده شود که خورندگی نداشته باشد. برای استفاده از این خدمات می توانید با گروه معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح تماس بگیرید.

 

تزئین دیوار و ستون در لواسان با آینه

منظور از آینه کاری همان تزئین و زیبایی دیوار ها و ستون های منازل با آینه است که با روش های مختلفی انجام می شود که طبق نظر و سلیقه مشتریان جرا می شود. برخی از افراد و خانواده ها طبق نظر و سلیقه خود از آینه های شکسته برای زیبایی و طرح دادن به دیوار ها ستون ها استفاده می کنند که بسیار شیک است و برخی دیگر از آینه های سالم و مهمولا قدی برای این کار استفاده می کنند. راه های دیگر برای این مورد تزئینات وجود دارد اما امروزه آینه کاری به یکی از محبوب ترین خدمات در این زمینه تبدیل شده است. آینه کاری مدرن دارای طرح و مدل های متنوع و مختلف می باشد که با نمونه هایی از آنها آشنا می شوید :

 • دیوارپوش آینه ای: از مدل های آینه کاری مدرن است که امروزه محبوبیت زیادی در دکوراسیون داخلی خانه ها پیدا کرده است و علاوه بر زیبایی دوچندان محیط ، به خاطر انعکاس نور باعث روشنایی بیشتر محیط می شود. این سبک از اینه کاری بیشتر برای سالن پذیرایی یا اتاق خواب خانه ها و همچنین هتل ها و رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • آینه کاری گرد: اینه کاری دیواری گرد هم به این صورت است که آینه ها به شکل گرد و با سایز های مختلف برش داده می شوند و روی دیوار چسبانده می شوند.
 • آینه کاری پازلی: این سبک از اینه کاری مدرن به این شکل است که تکه های آینه در کنار هم به شکل یک پازل قرار میگیرند و باعث زیبایی خاصی می شوند و دارای اندازه های مختلفی هستند. این مدل به عنوان یک ایده جذاب در سال نو انتخاب شده است.
 • آینه کاری با طرح های خاص: این سبک از آینه کاری هم یک سبک خاص است که با اشکال مختلف مانند پروانه، قلب، قاصدک و اشکال مختلف دیگر اجرا می شود.
 • آینه کاری تایل: این سبک از اینه کاری مدرن هم به این شکل است که آینه های کوچک به صورت منظم و مثل کاشی روی دیوار چسبانده می شوند و باعث نور زیاد و زیبایی و مجلل بودن محیط می شود.

 

آینه کاری کلاسیک لواسان

وقتی صحبت از آینه کاری کلاسیک می شود ، بیشتر افراد تصور می کنند سبک کلاسیک همان سبک و مدل های قدیمی است اما اصلا اینطور نیست و در ادامه با سبک های کلاسیک آینه کاری بیشتر آشنا می شوید:

 • آینه کاری دیوار پشت تلویزیون: پشت تلویزیون ها دیواری است که اگر ساده و بدون هیچ تابلو یا مدلی باشد باعث بی روح شدن خانه می شود. به همین علت پیشنهاد میکنیم از آینه کاری دیوار پشت تلویزیون استفاده کنید که دارای طرح های مختلف آبشاری یا گل و گیاه است که شادابی خاصی به محیط میبخشد.
 • شش ضلعی: شش ضلعی که با نام آینه کاری لانه زنبوری هم شناخته می شود از طرح های زیبا است که معمولا در آشپزخانه ها یا راهرو ها استفاده می شود اما در قسمت های دیگر خانه هم می توان اجرا کرد. انتخاب ابعاد و اندازه و طرح های آینه نیز بستگی به سلیقه و نظر شما دارد.
 • آینه کاری آجری راه های زیادی برای یاد خاطرات قدیم و دیوار های آجری هستند که یکی از بهترینه آنها آینه کاری با طرح دیوار آجری است که میتواند فضایی خاطره انگیز در خانه شما ایجاد کند.
 • آینه کاری نیزه ای آینه کاری با طرح نیزه ای از کم خرج ترین و به صرفه ترین مدل های این خدمات است که با سادگی خود میتواند نمایی شیک ایجاد کند.
 • آینه کاری الماس: آینه کاری طرح الماس را میتوان بر روی دیوار پذیرایی، پشت دیوار سینک، دیوار اتاق و … اجرا کرد و همچنین لازم به ذکر است که برای این مدل میتوان از رنگ های مختلف نیز استفاده کرد و فضایی شاد ایجاد کرد.

 

آینه کاری سنتی در لواسان

آینه کاری سنتی در ایران یکی از هنر های تزئینی برای مکان های شخصی و عمومی حساب می شود که از زمان های قدیم محبوب بوده و استفاده میشده و هنوز هم ادامه دارد و به عبارتی میتوان گفت برای نشان دادن عظمت یک مکان یا عمارت را نشان میدهد و همچنین باعث زیبایی و مجلل بودن مکان هم می شود. آینه اخیرا طرفداران بسیاری پیدا کرده و آینه کاری سنتی در منزل اقشار مختلف نیز به چشم می خورد. البته اگر کمی در سایت ها جست و جو کنیم، طرح های متنوعی را می بینیم. هرچند در کنار آن همه تنوع آینه کاری، آینه کاری سنتی بیشتر به چشم می خورد.  باید در انتخاب فضای مناسب برای آینه کاری سنتی در منزل خود توجه بسیاری داشته باشیم. آینه کاری بهتر است در بخش هایی از خانه انجام شود که کوچک است. در این صورت حضور آینه باعث می شود تا فضای آن بخش از خانه بزرگ تر به نظر آید. از طرفی اگر بخشی از خانه کم نور است، می توانید از آینه کاری سنتی با رنگ های روشن استفاده کنید. همچنین قسمت ورودی خانه مکان مناسبی برای آینه کاری است. البته جدیدا آینه کاری سنتی را با دیگر سبک های آینه کاری تلفیق کرده اند. شما می توانید آینه هایی ببینید که کناره های آن ها به صورت سنتی کار شده است و جلوه زیباتری دارد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]