بازسازی ویلا امارات
16
آبان

بازسازی ویلا امارات

بازسازی ویلا امارات

چگونه ویلای خود را به سلیقه خود در امارات بازسازی و نوسازی کنید؟

شاید شما هم به جای خرید یک ویلای نوساز در امارات به فکر بازسازی یک خانه یا ویلای قدیمی افتاده باشید تا علاوه بر پیاده کردن سلایقتان از صفر تا صد در ویلا، در هزینه ها هم صرفه جویی کرده باشید. فرآیند ساخت و ساز ویلا و بازسازی یک ویلا از آغاز تا پایان شامل هر نوع ساخت و سازی است که اصلا کار آسانی نیست و زحمت زیادی دارد. شاید به تلاش و سرمایه گذاری زیادی هم نیاز دارد که این موضوع کمی بستگی به شما دارد. اگرچه ساخت و ساز ویلا به زمان زیادی نیاز دارد و کاری طاقت فرسا است، اما نتیجه آن برای ما یک سرمایه دائمی است. فرآیند ساخت و ساز ویلا مسکونی یک کار سیستماتیک است که توسط افراد ماهر انجام می شود. بنابراین باید در روند ساخت ویلا به صورت گام به گام دقت کرد. قبل از برنامه ریزی، پروژه های ساخت و ساز ویلا باید جنبه های مهم مراحل ساخت خانه مانند هدف ساخت و ساز، مطلوبیت، مهارت مالی، تقاضا برای کار و غیره را در نظر بگیرند. با اتخاذ تصمیم برای ساخت و ساز ویلا، مرحله برنامه ریزی آغاز می شود. فرآیند ساخت و ساز ویلا از ابتدا تا انتها در اینجا به تفصیل مورد بحث قرار گرفته است. اول از همه با چند مرحله پیش ساخت شروع کنید.

مراحل ساخت خانه به تفصیل در مقاله زیر توضیح داده شده است، پس با دکوطرح همراه باشید!

 

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

بازسازی ویلا امارات

به دست آوردن زمین یا قطعه مورد نظرتان در امارات

این مهم ترین مرحله در ساخت و ساز ویلا است. مکان ویلای را که برای اهداف ساخت و ساز ویلا مناسب تر است را جستجو کنید. در انتخاب زمینی که دارای تمامی امکانات مورد نظر در نزدیکی است و باید عاری از تمامی مسائل مربوط به زمین باشد، دقت کنید. پیشنهاد می‌شود قبل از خرید زمین یا زمین با تحقیق آنلاین یا کمک گرفتن از مشاوران املاک یا افراد ذیربط در مورد هزینه مؤثر آن، داده‌های قبلی را جمع‌آوری کنید.

 

برای بازسازی ویلا امارات  به دنبال کمک فنی حرفه ای باشید

پس از انتخاب زمین مناسب برای ساخت و ساز، از یک معمار حرفه ای برای ایجاد طرح های ویلای کمک بگیرید و از مشاوره او استفاده کنید. یک معمار بر اساس نیاز ویلا، تعداد آپارتمان ها، مغازه ها بر اساس نیاز و بودجه شما پلان را آماده می کند. سپس پس از مشورت معمار با یک مهندس سازه برای جزئیات آرماتورهای مورد استفاده، عمق فونداسیون شما، اندازه شن مورد استفاده، عرض ستون و غیره.

 

تهیه برآورد مالی و بودجه شما برای بازسازی ویلا امارات

ساخت و ساز ویلا شامل مقدار زیادی مصالح و بودجه است. پس از اتمام برنامه ریزی و جزئیات سازه، این جزئیات به برآوردگر ویلا منتقل می شود. برآوردگر ویلا مقدار مواد، مقدار موارد مختلف کار را تخمین زده و یک برگه چکیده تهیه می کند که هزینه ساخت ویلا را نشان می دهد. اگر منابع مالی محدود است، باید از قبل به دنبال تاییدیه قبلی برای وام باشیم، در غیر این صورت ممکن است در وضعیت بحرانی نقدینگی قرار بگیرید.

 

اجازه از مقامات برای بازسازی ویلا امارات

این کار مهمی است که باید پس از آماده شدن پروژه برای اجرا انجام شود. برای آن، قبل از اینکه بتوانید برای ساخت و ساز بروید، باید از شهرداری محلی مجوز بگیریم. در ادامه نوشته زیر لیست پروژه اسناد مورد نیاز قبل از درخواست مجوز آمده است. این سند ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد، اما برخی از آن ها برای هر کار ساخت و ساز ویلایی در هر شهر و کشوری ضروری هستند.

  1. نقشه برداری زمین: نقشه برداری زمین باید با کمک نقشه بردار مجاز زمین انجام شود
  2. گزارش آزمایش خاک زمین
  3. اسناد زمین
  4. نقشه های معماری/ ارتفاعی/ مقطعی
  5. گزارش ساختاری
  6. گواهینامه تعهد معمار و گواهینامه تعهد مهندس عمران در سابقه

 

به یک سازنده نزدیک شوید و درمورد بازسازی ویلا امارات کمک بگیرید

یک سازنده یا پیمانکار برای ساخت و ساز باید با دقت انتخاب شود زیرا عامل اصلی برای تضمین کیفیت ساخت و ساز ویلا و ساخت به موقع کار است. قبل از تحویل کار باید در مورد سازنده پیش تحقیقات انجام شود. در سند قرارداد، تمام جزئیات مربوط به کار باید به وضوح بیان شود. سند قرارداد باید جزئیات طرح و کار را به همراه روش های پرداخت، مقیاس های زمانی و هزینه ها پوشش دهد. قبل از امضای قرارداد نهایی باید شرایط قرارداد به طور کامل بررسی شود.

 

آماده سازی یا تسطیح سایت

محل ساخت و ساز باید قبل از اجرای کار تمیز شود. این کار شامل حذف ریشه درختان، زباله ها و سطح زمین تسطیح می شود. فونداسیون زمین ویلا با کمک ماشین های گودبرداری بر اساس ابعاد ویلا مشخص شده در نقشه ها انجام می شود. در این ترانشه پی، قبل از قرار دادن آرماتورهای فونداسیون، یک لایه بتن سیمانی ساده در قسمت حفر شده قرار می گیرد.

 

بنیاد ویلا امارات

ساخت و ساز ویلا و ساخت فونداسیون ویلا: بنا بر پایه تکیه گاه پایین ترین قسمت ویلا است که با خاک در تماس است. یک ویلا باری است که از روبنا به خاک منتقل می شود و برای تحمل بار باید بسیار قوی باشد. پس از PCC کار تقویت پایه کار شروع می شود. قبل از بتن ریزی سطح زیرین فونداسیون باید بررسی شود. فضای باقی مانده بین فونداسیون با خاک پر شده است.

 

 تیر و دال ازاره

پس از انجام کار فونداسیون، آماده سازی قالب تیر زمین شروع شده و با بتن ریخته می شود. بر روی تیر ازاره کار بنایی آغاز می شود. و فاصله بین پایه و تیر ازاره پر از خاک است.

 

روبنا – ستون ویلا امارات

روبنا قسمتی است که در بالای سطح ازاره ویلا قرار دارد. جزء اصلی روبنا یک ستون و تیر است. ستون ها تا سطح دال ساخته می شوند و قاب برای ساخت و ساز بیشتر آماده می شود.

 

آجر کاری ویلاغی امارات شما

به عنوان چهارچوب ستون و تیر، کار بنایی تکمیل شده با مصالح مختلف از جمله آجر، بلوک بتنی، آجر خاکستر بادی و غیره بر اساس نقشه ویلا آغاز می شود. کار سنگ تراشی با استفاده از مخلوط ملات سیمان انجام می شود. مخلوطی از سیمان و ماسه است. در طی این کار با دقت و طبق نقشه، شکاف هایی برای درها و پنجره ها در حین کار سنگ تراشی ایجاد می شود.

 

شکاف های پنجره روی درب

لنگه بر روی در و پنجره ساخته شده است تا سنگ تراشی را روی آن نگه دارد. پس از این کار سنگ تراشی بیشتر انجام می شود.

 

دال کف یا ساختار سقف ویلا امارات

سپس قالب برای ساخت دال تکیه بر ستون و تیر شروع می شود. بر روی قالب دال، آرماتور دال طبق نقشه دقیق دال قرار می گیرد.

 

قاب بندی و تثبیت پنجره درب

پس از آن قاب های پنجره درب در موقعیت مشخص شده خود در نقشه ثابت می شوند.

 

برق و لوله کشی ویلا در امارات

همانطور که می دانیم ویلا ها با روکش تمیز ساخته می شوند که در آن کارهای برقی و لوله کشی قابل مشاهده نیست. در دیوارها و دال ها به گونه ای نصب می شوند که پس از اتمام کار در معرض دید قرار نگیرند. نقطه و انتهای لوله به گونه ای کنار گذاشته شده اند که بعداً می توان آنها را با اتصالات برقی و لوله کشی به پایان رساند.

 

تکمیل موارد بیرونی ویلا

پس از اتمام این کار، گچ کاری خارجی و تکمیل کار آغاز می شود. عایق رطوبتی نیز برای جلوگیری از افزایش رطوبت در دیوار انجام می شود. روکش خارجی نیز می تواند برای افزایش ارتفاع خانه انجام شود.

 

تکمیل تراس و سقف ویلا

در بالای دال، عایق رطوبتی برای جلوگیری از هرگونه نشتی در دال انجام می شود. به طور کلی، کاشی کاری ترازو برای جلوگیری از اثر هوازدگی دال انجام می شود.

 

تکمیل موارد داخلی ویلا

دیوارهای داخلی گچ با روکش صاف و کف سازی با کاشی انجام می شود. بعداً دیوارها رنگ آمیزی یا بافت می شوند.

 

یراق آلات چوبی و فیکسچر ویلا

با انجام مرحله فوق تقریباً تمام کارهای ویلای به پایان می رسد و پس از اتمام کار اسباب کشی شروع می شود. ساید بای ساید، اتصالات برق، تابلو برق و اتصالات لوله کشی در حمام و آشپزخانه نیز کامل است.

 

ضد آب و عایق رطوبتی ویلا

عایق رطوبتی روشی است که از نفوذ آب به خانه شما جلوگیری می کند. ضد آب بودن بسیار مهم است زیرا به خشک نگه داشتن خانه شما کمک می کند. این به کاهش رطوبت داخل خانه کمک می کند و در نتیجه از وسایل داخل خانه شما در برابر آسیب های ناشی از رطوبت یا قرار گرفتن در معرض آب محافظت می کند.

 

کار نقاشی ویلا

مهم ترین هدف از نقاشی خانه این است که به خانه ما عمر طولانی بدهد و افزودن رنگ به آن تغییر ظاهری زیبا به خانه ما است. کار نقاشی نه تنها به دیوارهای خانه رنگ می بخشد، بلکه برای محافظت از خانه آنها در برابر همه لکه ها و کثیفی ها و عمر طولانی به خانه آنها می بخشد، اما دیوارها راهی برای یافتن لکه دارند. رنگ های مختلفی وجود دارد که می توان از آن ها برای محافظت طولانی مدت خانه در برابر لکه، گل، نور خورشید، باران، خاک و غیره استفاده کرد، از رنگ اصلی گرفته تا رنگ با کیفیت بالا که می تواند ۵ تا ۱۰ سال عمر اضافی به خانه ما بدهد. ظاهری شگفت انگیز برای بیرونی و داخلی نیز دارد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]