طراحی و اجرای کابینت قشم
08
آبان

طراحی و اجرای کابینت قشم

طراحی و اجرای کابینت قشم

نحوه طراحی و اجرای کابینت قشم چگونه است؟

کابینت‌ها بخشی از آشپزخانه هستند که اغلب نادیده گرفته می‌شوند، اما واقعاً می‌توانند به معنای واقعی کلمه آشپزخانه شما را بسازند یا خراب کنند. همه ما آشپزخانه هایی را دیده ایم که فضای ذخیره سازی کافی ندارند، اما این مشکلی است که به راحتی قابل رفع است! کابینت های سفارشی متناسب با فضا بسازید و ببینید که چگونه آشپزخانه شما را متحول می کند. سپس آشپزخانه کاملا مرتب و در کنار هم به نظر می رسد و شما یک انبار حیاتی برای ظروف، انباری و لوازم خانگی خود خواهید داشت. برای شروع آماده اید؟ ما شما را با برش قطعات و مونتاژ آن ها در کابینت آشپزخانه کلاسیک آشنا خواهیم کرد.

 

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

 

طراحی و اجرای کابینت قشم

بخش اول: طراحی و اجرای کابینت قشم

مرحله اول طراحی و اجرای کابینت قشم

۲ پانل جانبی و ۱ پانل پایینی را از تخته سه لا برش دهید. یک ورق به ضخامت ۳/۴ اینچ (۱.۹ سانتی متر) تخته سه لا را روی میز کار خود قرار دهید. آن را از طریق یک اره رومیزی بگذرانید یا از یک اره دستی برای ایجاد ۲ قطعه به اندازه یکنواخت برای کناره های کابینت خود استفاده کنید. سپس، ۱ پانل پایینی را برش دهید که برابر با عرضی است که برای کل کابینت می‌خواهید، منهای ۱ ۱⁄۲ اینچ (۳.۸ سانتی‌متر) برای عرض ترکیبی ۲ پانل جانبی. به عنوان مثال، اگر می خواهید کابینت آشپزخانه ۲۴ اینچ (۶۱ سانتی متر) عرض داشته باشد، ۱ ۱/۲ اینچ (۳.۸ سانتی متر) برای پانل های جانبی کم کنید. قطعه پانل پایینی شما ۲۲ ۱⁄۲ اینچ (۵۷ سانتی متر) عرض خواهد داشت. می‌توانید پانل‌های کناری را به اندازه‌ای که می‌خواهید کابینت خود را بلند کنید – از ۳۰ تا ۳۶ اینچ (۷۶ تا ۹۱ سانتی‌متر) معمول است. اگر کابینت های محکم تری را ترجیح می دهید می توانید از چوب جامد استفاده کنید. با این حال، چوب تولید شده ارزان است و کار با آن آسان است.

ممکن است دستورالعمل های کابینت را با استفاده از تخته فیبر با چگالی متوسط ​​(MDF) ببینید، اما این تخته به اندازه تخته سه لا قوی نیست، بنابراین اگر به دنبال ساخت کابینت آشپزخانه قوی هستید، ممکن است انتخاب خوبی نباشد.

 

مرحله دوم طراحی و اجرای کابینت قشم

اگر می خواهید قفسه های قابل تنظیم را بچسبانید، روی قطعات جانبی سوراخ کنید. یک تکه کناری را روی چوب قرار دهید و یک قفسه حفاری را روی چوب قرار دهید. این در اصل یک قالب با سوراخ هایی است که به طور مساوی در کنار هم قرار گرفته اند. در حالی که جیگ در جای خود قرار دارد، یک مته بردارید و سوراخی به عرض حداقل ۱/۴ اینچ (۰.۶۴ سانتی متر) ایجاد کنید. برای قفسه‌های قابل تنظیم، سوراخ‌های بیشتری در بالا یا پایین قفسه‌هایی که ایجاد کرده‌اید ایجاد کنید. این روند را در لبه مخالف قطعه کناری تکرار کنید. این مرحله را برای قسمت کناری باقی مانده تکرار کنید.

اگر نمی خواهید قفسه ها را قابل تنظیم کنید، خوب است که به سادگی یک خط سوراخ برای قرار گرفتن قفسه ایجاد کنید.

 

مرحله سوم طراحی و اجرای کابینت قشم

در مجموع ۴ پانل پشتیبانی را که همگی یک اندازه هستند برش دهید. شما اینها را نخواهید دید، اما از کابینه شما حمایت خواهند کرد. از همان تخته سه لا استفاده کنید و قطعات را برش دهید تا هم عرض پانل پایینی شما باشد. شما به ۲ بریس برای بالای کابینت و ۲ بریس برای پشت کابینت نیاز دارید. به عنوان مثال، اگر پانل پایینی شما ۲۲ ۱⁄۲ اینچ (۵۷ سانتی متر) عرض دارد، پانل های پشتیبانی شما نیز باید ۲۲ ۱⁄۲ اینچ (۵۷ سانتی متر) باشند.

 

مرحله چهارم طراحی و اجرای کابینت قشم

برای یک کابینت با ظاهر سنتی، ۴ پانل صورت را برش دهید. می توانید از چوب در هر اندازه ای برای ساخت ۴ پانل که مانند یک قاب عکس در کنار هم قرار می گیرند استفاده کنید. به عنوان مثال، از ۱x2s، ۱x3s یا ۱x4s استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که الوار پهن تر، فریم های صورت را بیشتر به چشم می آورد. شما قاب را به جلوی جعبه کابینت خود وصل خواهید کرد، بنابراین آنها باید با اندازه گیری ارتفاع و عرض کابینت شما مطابقت داشته باشند.

برای مثال، اگر ابعاد کابینت شما ۲۴ در ۳۶ اینچ (۶۱ × ۹۱ سانتی متر) است، باید ۲ قطعه قاب بلند به طول ۳۶ اینچ (۹۱ سانتی متر) و ۲ قطعه کوتاه با طول حدود ۲۴ اینچ (۶۱ سانتی متر) داشته باشید. اگر از اندازه گیری های رایج استفاده می کنید. اگر کابینتی با ظاهر مدرن‌تر را ترجیح می‌دهید، می‌توانید از پانل‌های رویی صرفنظر کنید و کشوها یا درها را مستقیماً روی کابینت نصب کنید. این ها به عنوان کابینت های بدون قاب شناخته می شوند.

 

مرحله پنجم طراحی و اجرای کابینت قشم

۱ قطعه پنل پشتی را با استفاده از تخته سه لا برش دهید. از همان تخته چندلای ۳⁄۴ اینچی (۱.۹ سانتی متر) استفاده کنید و قطعه را متناسب با پشت کابینت خود ببرید. عرض آن به اندازه کابینت و به اندازه بالای قطعات جانبی شما باشد. بنابراین، اگر ابعاد کابینت شما ۲۴ در ۳۶ اینچ (۶۱ × ۹۱ سانتی‌متر) است، به یک قطعه پنل پشتی با ابعاد ۲۴ در ۳۶ اینچ (۶۱ × ۹۱ سانتی‌متر) نیاز دارید. اگر در حال ساخت کمد دیواری هستید، می توانید ۱ قطعه رویه را نیز برش دهید تا روی کابینت خود قرار دهید. اکثر افرادی که کابینت های کف را می سازند، از قسمت بالایی آن صرف نظر می کنند، زیرا به جای آن، میزهای کف را نصب می کنند.

 

بخش دوم: طراحی و اجرای کابینت قشم

مرحله اول اجرای کابینت قشم

هر دو قطعه جانبی را با استفاده از میخ یا منگنه های چوبی به قسمت پایینی بچسبانید. ۱ قطعه کناری خود را روی میز کار خود قرار دهید و لبه پشتی قطعه پایینی را در کنار آن فشار دهید تا زاویه ۹۰ درجه تشکیل شود. برای چسباندن موقت قطعات به هم از یک منگنه چوب یا چکش در میخ استفاده کنید. سپس این کار را با قطعه کناری دیگر تکرار کنید. همچنین می‌توانید از یک دوست بخواهید که به شما کمک کند تا قطعات را در جای خود نگه دارید.

برای جلوگیری از حرکت جعبه کابینت در حین مونتاژ، یک بلوک چوبی را به میز کار خود بچسبانید. می توانید قاب کابینت را به سمت آن فشار دهید تا در حین کار از سر خوردن آن جلوگیری کنید.

مرحله دوم اجرای کابینت قشم

کابینت را به بالای آن بچرخانید و مهاربند بالایی را به طرفین وصل کنید. کابینت را با دقت برگردانید تا پانل پایینی رو به بالا باشد. سپس، ۱ قطعه از بریس بالایی خود را بردارید و آن را بین تکه های جانبی در جلو بلغزانید تا صاف قرار گیرد. کناره ها را منگنه کنید یا میخ بزنید تا بریس جلویی را در جای خود بچسبانید. به قطعه بند بالا گاهی اوقات برانکارد بالا نیز گفته می شود. از کابینه حمایت می کند.

 

مرحله سوم اجرای کابینت قشم

پانل پشتی را به پشت کابینت خود میخ کنید. کابینت را روی آن برگردانید تا قسمت جلویی آن روی یک سطح صاف به سمت پایین باشد. سپس، قطعه تخته سه لا پنل پشتی را روی کابینت قرار دهید تا لبه ها کاملاً در یک راستا قرار گیرند. تکه پشتی را به لبه های کابینت میخکوب کنید تا محکم شوند. اگر تفنگ میخکوبی دارید، می توانید به سرعت تکه پشتی را به کابینت وصل کنید. تفنگ میخکوبی را طوری ردیف کنید که میخ ها مستقیماً به چوب بروند نه در فضای خالی کابینت.

 

مرحله چهارم اجرای کابینت قشم

بریس پشت بالایی را وصل کنید. کابینت را بچرخانید تا پشت آن روی سطح کار شما صاف باشد. بریس بالایی باقیمانده خود را بردارید و آن را بین دو طرف بلغزانید تا قسمت صاف بریس با پشت کابینت همسطح باشد. سپس با استفاده از منگنه چوبی یا میخ، انتهای بند بند را به دو طرف بچسبانید.

 

مرحله پنجم اجرای کابینت قشم

بریس های پشتیبان را در پشت کابینت بچسبانید. کابینت را برگردانید تا پنل پشتی رو به بالا باشد. ۱ بند نگهدارنده را روی پانل پشتی در جایی که به پایین می رسد قرار دهید و بند نگهدارنده دیگر را در بالا قرار دهید. سپس انتهای بادبندها را به کناره های کابینت منگنه یا میخ بزنید.[۹] بریس های نگهدارنده پایداری را اضافه می کنند تا کابینت شما تاب نخورد. همچنین اگر قصد دارید کابینت را به دیوار آویزان کنید، بسیار مهم هستند.

 

مرحله ششم اجرای کابینت قشم

برای محکم کردن قطعات در کناره های کابینت، پیچ ها را دریل کنید. از یک مته برای پیش‌دریل کردن سوراخ‌هایی در کناره‌های کابینت خود در جایی که قطعات به هم می‌رسند، استفاده کنید. حداقل ۱ سوراخ در حدود ۱ اینچ (۲.۵ سانتی متر) از انتهای هر قطعه دریل کنید. سپس، به عقب برگردید و ۱ ۵⁄۸ اینچ (۴.۱ سانتی متر) پیچ چوب را در سوراخ هایی که ایجاد کرده اید دریل کنید. برای سوراخ کردن ۲ پیچ در کناره هر مهاربند و ۵ پیچ در امتداد هر طرف قطعه پایین برنامه ریزی کنید.

 

بخش سوم و آخر: طراحی و اجرای کابینت قشم

نکته اول کابینت آشپزخانه قشم

از گیره ها یا براکت های گوشه ای برای حمایت از قفسه ها استفاده کنید. می‌توانید گیره‌ها را به سوراخ‌هایی که در کنار کابینت دریل کرده‌اید فشار دهید و یک قفسه را مستقیماً روی گیره‌ها قرار دهید، یا می‌توانید قفسه را در جای خود قرار دهید و یک براکت گوشه‌ای را مستقیماً زیر قفسه پیچ کنید. این کار را برای طرف مقابل قفسه تکرار کنید. می توانید قفسه های خریداری شده را نصب کنید یا با برش تکه ای از تخته سه لا به عرض کف کابینت، قفسه های خود را بسازید.

 

نکته دوم کابینت آشپزخانه قشم

اگر از پانل های صورت استفاده می کنید، آن ها را جمع کنید. تکه‌های صورت را که برش داده‌اید با الوار باریک بچینید تا مانند یک قاب عکس در کنار هم قرار گیرند – دو نوار بلند موازی از چوب با ۲ نوار افقی که در بالا و پایین بین آنها قرار می‌گیرند. گوشه های هر قطعه را به هم بچسبانید تا صاف دراز بکشند. شما این قاب چوبی ساده را در جلوی کابینت قرار خواهید داد. برای داشتن یک استایل زیبا، به جای فشار دادن آن ها با یک مفصل باسن استاندارد، قطعات را به هم بچسبانید.

 

نکته سوم کابینت آشپزخانه قشم

قاب صورت اختیاری را به جلوی کابینت وصل کنید. در حالی که قسمت جلوی کابینت رو به بالا است، چسب چوب را روی دو طرف کابینت فشار دهید تا کمی چسبندگی داشته باشد. قاب صورت را روی آن فشار دهید تا قاب با کناره های کابینت یکدست شود. سپس، میخ های پایانی را بکوبید یا با استفاده از تفنگ میخ، قاب صورت را به کابینت بچسبانید. برای اینکه قاب ظاهر صیقلی داشته باشد، می توانید سوراخ های ناخن را با بتونه چوب پر کنید. ناخن های فینیش کمی پهن تر از ناخن های براد استاندارد هستند. آن ها محکم‌تر هستند، بنابراین به فریم ثبات بیشتری می‌دهند.

 

نکته چهارم کابینت آشپزخانه قشم

کابینت ها را در آشپزخانه خود بچینید و وصل کنید. اگر کابینت را روی زمین نصب می کنید، آن را در جای خود قرار دهید و مستقیماً از پشت کابینت به گل میخ در دیوار بپیچید. برای نصب کابینت روی دیوار، از یک دوست کمک بگیرید تا کابینت را در جای خود نگه دارد تا بتوانید پشت کابینت را به گل میخ های دیوار سوراخ کنید. برای پشتیبانی بیشتر از دیوار، یک براکت L را در زیر کابینت خود نصب کنید. می توانید موارد تزئینی را پیدا کنید یا آنها را با یک بک اسپلش زیبا پنهان کنید. برای اینکه ظاهری حرفه ای به کابینت ها بدهید، به عقب برگردید و سوراخ های پیچ را با بتونه پر کنید و قبل از اینکه کابینت خود را لکه دار یا رنگ کنید، بگذارید خشک شود.

 

نکته پنجم کابینت آشپزخانه قشم

درهای کابینت را بخرید و آنها را روی کابینت خود پیچ ​​کنید. مطمئناً می‌توانید درهای کابینت خود را بسازید، اما معمولاً خرید درهای با کیفیت بالا و ظاهری حرفه‌ای و نصب آن‌ها به صرفه‌تر است. درها کاملا اختیاری هستند، به خصوص اگر به دنبال ظاهری باز و مطبوع هستید برایتان کارساز خواهند بود.

 

نکاتی برای طراحی آشپزخانه کوچک در قشم

اگر فضای آشپزخانه کوچک‌تری دارید، طراحی آشپزخانه‌ای با ظاهری عالی و کاربردی به این بستگی دارد که دقیقاً چه چیزی را می‌توانید در آن قرار دهید و در کجا قرار دهید. امروز، نکاتی را به اشتراک می‌گذاریم که می‌توانید هنگام کار با یک طراح صنایع دستی آشپزخانه برای برنامه‌ریزی و اجرای فضای ایده‌آل خود، و راه‌هایی برای بزرگ‌تر نشان دادن آن فضا از آنچه که هست، استفاده کنید.

طراحی آشپزخانه های کوچک ممکن است کمی چالش برانگیز در طراحی به نظر برسند، اما می توانند بسیار کاربردی، زیبا و کارآمد باشند. به علاوه، صرف نظر از بودجه شما، خواهید دید که گزینه های زیادی برای کابینت های صنایع دستی آشپزخانه برای شما باز است. برای ایجاد ظاهری جادارتر برای طراحی آشپزخانه کوچک شما، انجمن ملی آشپزخانه و حمام (NKBA) طراحی با راه حل های ذخیره سازی منحصر به فرد، ترکیب موثر نور طبیعی و محیط، استفاده از وسایل صرفه جویی در فضا و افزودن ویژگی های شخصی خود را توصیه می کند.

در اینجا چند ایده برای بحث در مورد آشپزخانه کوچک خود در هنگام نشستن با طراح باتجربه صنایع دستی آشپزخانه آورده شده است:

 

قفسه لوازم کابینت پایه آشپزخانه

ایجاد فضای ذخیره‌سازی مشخص برای وسایل کوچک، میزهای شما را شلوغ نگه می‌دارد و به شما امکان می‌دهد سطح کار خود را به حداکثر برسانید. افزودن یک جزیره کوچک در مرکز آشپزخانه برای ایجاد فضای ذخیره سازی اضافی و همچنین برای دسترسی از هر نقطه آشپزخانه راحت است. استفاده از طراحی آشپزخانه به سبک گالری که در آن کابینت ها و لوازم شما در دو طرف راهرو قرار گرفته اند می تواند برای فضای آشپزخانه کوچکتر بسیار خوب عمل کند. یکی دیگر از ترفندهای طراحی آشپزخانه کوچک که می‌توانید برای افزودن فضای چندمنظوره‌تر به آشپزخانه خود از آن استفاده کنید، اضافه کردن یک شبه جزیره با صندلی یا چهارپایه برای ایجاد یک فضای داخلی آشپزخانه است. ایجاد توهم فضای اضافی در یک آشپزخانه کوچکتر با استفاده از نورپردازی زیر کابینتی امکان پذیر است. از طراح خود در مورد کمدهای دیواری قفسه ای با نام تجاری جدید که اکنون در دسترس هستند بپرسید تا این جلوه را آسان تر کنید استفاده از کابینت‌های با رنگ روشن‌تر، مانند رنگ‌های سفید یا خاکستری روشن، فضای بیشتری را ایجاد می‌کند، بعلاوه افزودن چند کابینت دیواری با درهای شیشه‌ای سطح بصری بیشتری را در آشپزخانه شما ارائه می‌کند.

انباری با قابلیت بیرون کشی که وسایل شما را به راحتی به سمت شما می آورد، نه تنها فضای بیشتری را فراهم می کند، بلکه زانوها و کمر شما را از خم شدن و رسیدن به آن وسایل نجات می دهد. فقط به دلیل اینکه فضای آشپزخانه شما کوچکتر است، حتما یک کابینت سینک آشپزخانه بزرگ نصب کنید، زیرا سینک های بزرگتر برای تمیز کردن وسایلی مانند قابلمه و تابه کاربردی تر از سینک های کوچک هستند.

 

آشپزخانه کوچک، تاثیر بزرگ!

هنگامی که به دنبال ایده هستید و مجلات طراحی آشپزخانه را ورق می زنید، طبیعتاً متوجه خواهید شد که بیشتر آشپزخانه های ارائه شده بزرگ هستند، بنابراین ممکن است فکر کنید آشپزخانه کوچک شما به نوعی ناکافی است. لازم نیست. با طیف گسترده ای از سبک های کابینت مد روز، رنگ های سفارشی، راه حل های هوشمندانه و کاربردی ذخیره سازی، و البته با کمک طراح صنایع دستی آشپزخانه شما، ایجاد یک طراحی آشپزخانه کوچک موثر و کارآمد برای خانه شما آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید. ما امیدواریم که برای ایجاد طراحی آشپزخانه ای که تا سال ۲۰۲۱ و سال ها بعد از آن دوست خواهید داشت، به تجربه و تخصص طراح دکوراسیون و طرحی و اجرای کابینت آشپزخانه خود و تیم گسترده آن ها اعتماد کنید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]