نمای ویلا قشم
08
آبان

نمای ویلا قشم

نمای ویلا قشم

اهمیت نما در معماری چیست؟

در زمان های گذشته، نما شاید تنها شاید در دستیابی به زیبایی شناسی برتر مهم می بود. اما اکنون نقش عملکردی بسیار مهمی به ویژه در عبور نور، عملکرد آکوستیک و بهره وری انرژی دارد. در معماری، نما یکی از مهمترین عناصر بیرونی ساختمان است. نما انتظارات را تعیین می کند و احساس ساختار کلی را مشخص می کند. همچنین می تواند به دستیابی به هدف ترکیب شدن با محیط اطراف یا متمایز شدن از جمعیت کمک کند. نما همچنین می تواند به نمایش ارزش های شرکت در مورد اعتماد و شفافیت کمک کند.

 

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

 

نمای ویلا قشم

ایده های کلی طراحی نما قشم

یکی از راه های عالی برای تلفیق با محیط اطراف، انتخاب نماهای آینه ای است. اینها تأثیر منحصر به فردی در انعکاس محیط اطراف دارند و در عین حال برجسته هستند. آن‌ها همچنین بدون توجه به تغییرات آینده که رخ خواهد داد، سازگار هستند. برای متمایز شدن از جمعیت، اغلب از الگوهای هندسی تند و رنگ های تند در طراحی های نمای ساختمان استفاده می شود. نماهایی با این نوع طراحی اغلب نوآوری و تفکر “خارج از جعبه” را نشان می دهند. اینها می توانند برای شرکت ها و سازمان هایی که نوآوری و حرکت رو به جلو را در اولویت قرار می دهند ایده آل باشد.

شفافیت ارتباطی نیز می تواند با موفقیت از طریق طراحی نما مناسب به دست آید. اگر عموم مردم بتوانند به نحوی ساختمان را ببینند، قابل اعتمادتر می شود. این نوع طراحی برای سازمان های دولتی، شرکت های مالی و سازمان های بین المللی که شفافیت و پاسخگویی را در اولویت قرار می دهند ایده آل است. اینها ایده های کلی هستند. اگرچه برای جزئیات خاص، اینها نیاز به مطالعه و تحلیل بیشتری دارند. ساختمان در شب چگونه خواهد بود؟ نمای کلی با توجه به جاده ها و نقاط دیدنی چگونه باید جهت گیری شود؟ چگونه سازه با محیط طبیعی و مصنوعی خود تعامل خواهد داشت؟

 

اهمیت نما در معماری قشم

اول، استفاده از طراحی برای انتقال ارزش های شرکت یا سازمان است. دوم، این نیز در مورد تعامل ساختار با محیط های طبیعی و مصنوعی است. این یک چالش بزرگ برای معماران و طراحان نما است. به هر حال، هر ساختمانی باید منحصر به فرد باشد و سازه های مختلف در محیط های مختلف باشد. علاوه بر این، عناصر معماری نیز باید با محدودیت های هزینه و مهندسی متعادل شوند. آیا تا به حال به نمای ساختمان توجه کرده اید؟ آیا استقبال کننده، تحمیل کننده یا دراماتیک بود؟ ممکن است به طراحی نمای آن واکنش نشان داده باشید. در این درس بررسی کنید که نما در معماری چیست.

 

نما چیست؟

وقتی به انواع ساختمان ها نگاه می کنیم، ممکن است واکنش های بسیار متفاوتی نسبت به آن‌ها داشته باشیم. برخی از آن‌ها بلند و باشکوه، با درهای طاق‌دار عظیم و گلدسته‌های بلند هستند. دیگران استقبال می کنند، شاید با ایوان بزرگ یا پنجره های عریض. اینکه این ورودی های ساختمان چگونه به نظر می رسند تصادفی نیست. شخصی آن‌ها را با توجه زیادی به نمای جلوی آن ها طراحی کرده است.

نما دیوار یا نمای بیرونی ساختمان است و معمولاً شامل عناصر طراحی مانند قرار دادن عمدی پنجره ها یا درها می شود. این عناصر بسته به سبک معماری دارای نظم خاصی هستند. در حالی که کلمه “نما” می تواند به معنای هر دیوار خارجی ساختمان با یک عنصر طراحی باشد، اغلب به دیوار جلویی با ورودی اشاره دارد. غالباً نمای جلویی نسبت به بقیه سازه دارای معماری پیچیده یا خاصی است. یک نما می تواند با ابهت، تزئینی یا به جای ساده باشد.

 

طرح های خاص نمای ویلا قشم

زمانی که یک معمار نما را طراحی می کند، عناصر زیادی را در نظر می گیرد. ورودی چگونه خواهد بود؟ چه نوع مصالح ساختمانی مانند سنگ، قاب چوبی یا آجر استفاده خواهد شد؟ آن ها همچنین باید فنستراسیون یا محل قرارگیری و نسبت پنجره ها را در نظر بگیرند. در طول تاریخ، سبک‌های معماری تغییر کرده‌اند و امروزه نیز تغییر می‌کنند. معماران دوره های مختلف سبک های بسیار متفاوتی از نماها را ترجیح داده اند. بیایید به سه مثال نگاه کنیم.

 

نمای گوتیک برای ویلاهای قشم

با شروع قرن دوازدهم، زمانی که معماری گوتیک برجسته بود، نماهای ساختمان ها عظیم و با ابهت بود. نمای غربی کلیسای جامع نوتردام پاریس دارای چندین سطح پنجره و دو برج بلند است. مردم از طریق سه در ورودی طاقدار عظیم وارد کلیسا می شوند. همانطور که به بالا نگاه می کنند، یک پنجره گل رز بزرگ را می بینند، شکل دایره ای از یک پنجره شیشه ای رنگی. هر عنصر از نمای نوتردام به طور هدفمند قرار داده شده است، و به طور کلی بیانیه ای قدرتمند در مورد نقش کلیسا در جامعه در آن دوران می دهد.

 

۳ نمای تخته سنگی الهام بخش برای نمای ویلا قشم

راه‌حل‌های ساختمانی پیشرفته‌تر و پیچیده‌تر می‌شوند و شامل پروژه‌های معاصر با مواد مختلف می‌شوند. در زمان های گذشته، نما شاید تنها شاید در دستیابی به زیبایی شناسی برتر مهم می بود. اما اکنون نقش عملکردی بسیار مهمی به ویژه در عبور نور، عملکرد آکوستیک و بهره وری انرژی دارد. در معماری، نما یکی از مهمترین عناصر بیرونی ساختمان است. نما انتظارات را تعیین می کند و احساس ساختار کلی را مشخص می کند. همچنین می تواند به دستیابی به هدف ترکیب شدن با محیط اطراف یا متمایز شدن از جمعیت کمک کند. نما همچنین می تواند به نمایش ارزش های شرکت در مورد اعتماد و شفافیت کمک کند.

 

آینده طراحی نمای خانه فرا رسیده است!

مفاهیم نوآورانه، طراحی خانه های باورنکردنی، آخرین فن آوری های ساخت و ساز … همه آن‌ها برای به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی خود و در عین حال بهبود بهره وری انرژی طراحی شده اند. اما ماده ای وجود دارد که هرگز از مد نمی افتد: تخته سنگ طبیعی. محصولی بادوام با ویژگی های فنی منحصر به فرد که با هر پروژه ای سازگار است و ارزش قابل توجهی را اضافه می کند. علاوه بر مزایای تخته سنگ طبیعی، سیستم های پوششی CUPACLAD یک راه حل نما رقابتی، کاملاً پایدار و کارآمد ارائه می دهند. طیف کاملی از نماهای تهویه شده دنیایی از گزینه ها را برای طراحی خانه باز می کند. اگر به دنبال الهام بخشی و ایده گرفتن از نما هستید، این ۳ طرح عالی خانه را از دست ندهید: آنقدر خلاقانه و نوآورانه که امکان ندارد مورد توجه قرار نگیرند!

 

ساختمان Tandrupkollegiet در دانمارک

این ساختمان دانمارکی که توسط Kant Arkitekter طراحی شده است، واقع در Jyllingevej، طراحی نمای ساده و متعادلی دارد. این ۲۸ آپارتمان جوان دارای CUPACLAD® ۱۰۱ Logic، یک سیستم پوششی کامل با پوشش باران با اتصالات نامرئی است که سطح کلی ۱۳۰۰ متر مربع را پوشش می دهد.

 

خانه آینده – هلبک دانمارک

این خانه ساده و چند منظوره توسط معماران دانمارکی Novaform Arkitekterne طراحی شده است. این خانه خانوادگی که در Holbæk دانمارک قرار دارد، اصول خانه های غیرفعال را با مواد طبیعی ترکیب می کند. به همین دلیل است که معماران CUPACLAD® ۱۰۱ Logic را انتخاب کردند، یکی از سیستم‌های نمای تهویه‌شده ما در تخته سنگ طبیعی، که لمسی پیچیده و ظاهری جاودانه را به ارمغان می‌آورد.

 

ساختمان AlmenBolig

معماران ONV، با همکاری Scandi Byg، مفهوم جدیدی از مسکن اقتصادی معاصر ایجاد کرده اند که برای جبران روند صعودی هزینه های ساخت و ساز سنتی ایجاد شده است. با مشاهده کارایی، دوام و عملکرد AlmenBolig + مسکن، این طراحی خانه جدید در هفت پیشرفت مختلف در دانمارک تکرار شده است.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]