تاثیر آب و هوای کیش در صنعت ساختمان
12
مهر

تاثیر آب و هوای کیش در صنعت ساختمان

تاثیر آب و هوای کیش در صنعت ساختمان

هنگامی که مهلت و بودجه محدودی برای یک پروژه ساختمانی دارید، رطوبت I,h یکی از بدترین دشمنان شما است. این زمان خشک شدن و پخت را طولانی می کند و می تواند تأثیرات قابل توجهی بر کیفیت یک پروژه نهایی داشته باشد. هنگام برنامه ریزی و کار روی یک پروژه، باید آب و هوا و دمای محیط را در نظر بگیرید، زیرا هر دو بر سطح رطوبت نسبی تأثیر می گذارد. برای اطمینان از اتمام به موقع و نتایج موفق یک کار، پیمانکاران برای جلوگیری از مشکلات مربوط به رطوبت به کنترل رطوبت محل ساخت و ساز می پردازند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

تاثیر آب و هوای کیش در صنعت ساختمان

رطوبت چگونه بر سایت های ساختمانی تأثیر می گذارد؟

  1. کاهش کیفیت کار: هنگامی که سطح رطوبت بالا را با کنترل رطوبت محل ساخت و ساز کنترل نمی کنید، پوشش ها و روکش ها هرگز ممکن است به حداکثر سختی خود نرسند. اگر پوشش ها به عنوان یک مانع محافظ عمل کنند، ممکن است عناصر پوشیده دچار پوسیدگی، خوردگی یا خرابی زودرس شوند. همچنین خطر عدم اتصال صحیح سطح به سطح وجود دارد.
  2. تخریب کیفیت مواد: تولیدکنندگان برای کاربرد یا نصب موفقیت آمیز محصولات خود، مشخصات دما و میزان رطوبت نسبی را دارند. سطوح بالای رطوبت، برآورده ساختن این مشخصات را دشوار می کند، که اگر محصول در آینده دچار مشکل شود، می تواند ضمانت نامه را لغو کند.
  3. کاهش بهره وری: هنگامی که میزان رطوبت نسبی زیاد است، بتن، پوشش سطوح و چسب ها مدت زمان بیشتری طول می کشد تا خشک شوند و خشک شوند، به ویژه هنگامی که درجه حرارت پایین است. زمان خشک شدن طولانی مدت ممکن است منجر به تعطیلی زیاد کارگران، کار مجدد و عقب افتادن از برنامه شود. به طور مشابه، اگر مصالح ساختمانی مانند چوب یا بتن رطوبت مشخصی نداشته باشند، پیمانکاران کف یا رنگ آمیزی ممکن است تا زمانی که مصالح در محدوده قرار نگیرند کار نکنند.
  4. مشکلات بودجه ای: رطوبت در محل ساخت و ساز می تواند منجر به رشد قالب ، عمل آوری نامناسب سیمان، فلز خوردگی، زوال زودرس، پوشش های خشک نشده و چسب هایی که به درستی کار نمی کنند، شود. این نوع مشکلات منجر به هزینه ای می شود که برای کار مجدد، کار و مواد هزینه می شود.
  5. مشکلات محصولات چوبی: چوب به محیط اطراف حساس است. هنگامی که سطح رطوبت نسبی افزایش می یابد، میزان رطوبت چوب نیز افزایش می یابد. سطوح بالای رطوبت منجر به پیچ خوردگی، انبساط و کمانش می شود. این مشکلات در دماهای گرمتر سریعتر رخ می دهند.
  6. مشکلات کپک در آینده: کپک رطوبت را دوست دارد. هنگامی که میزان رطوبت نسبی در یک محل ساخت و ساز بیش از ۶۰ درصد باشد، این مواد ممکن است به خانه اصلی اسپورهای قالب تبدیل شوند. خطری که در قالب ایجاد می شود این است که یک اسپور تنها هنگامی که خود را به سطوح می چسباند، مورد توجه قرار نمی گیرد. اگر مصالح ساختمانی حاوی کپک باشند و کنترل رطوبت در محل ساخت و ساز وجود نداشته باشد، قارچ همچنان رشد کرده و گسترش می یابد و باعث مشکلات احتمالی سلامتی و تعمیرات گران قیمت می شود.

 

کنترل رطوبت محل ساخت را به عهده بگیرید!

شما نمی توانید آب و هوا را کنترل کنید، اما می توانید شرایط محیط را در یک محل کار کنترل کنید. راه حل های موقت کنترل رطوبت که به طور سفارشی برای پروژه شما طراحی شده اند به شما امکان می دهد دما، نقاط شبنم و سطح رطوبت نسبی را با مشخصات دقیق مورد نیاز خود تنظیم کنید. هنگامی که این متغیرها را کنترل می کنید، شرایط کارگران خود را نیز افزایش می دهید، زیرا آن ها احساس راحتی بیشتری می کنند، سالم ترند، کارهای خود را سریعتر انجام می دهند و در نهایت پربارتر می شوند، زیرا مواد دارای رطوبت مناسب هستند.

در دکوطرح، کارشناسان ما اطلاعات عمیقی از مصالح ساختمانی و کنترل آب و هوا دارند و به ما این امکان را می دهند تا خدمات خشک کردن ساختمانی مناسب را برای پیمانکاران ارائه دهیم که زمان خشک شدن را تسریع کرده، هزینه ها را کاهش داده و یکپارچگی مصالح ساختمانی را حفظ کند. راه حل های ما از نظر انرژی کارآمد هستند و وابستگی به سیستم های تهویه مطبوع را از بین می برند، که ممکن است به پروژه اجازه دهد اعتبار LEED کسب کند.

ساختمان ها باید شرایط آب و هوایی شدیدتری را تحمل کنند و الزامات دوام مصالح ساختمانی مورد استفاده را افزایش دهند. به عنوان مثال، افزایش دمای جهانی و شرایط آب و هوایی شدید منجر به بروز مشکلاتی در ساختمانهای کنونی، هم در داخل و هم در خارج می شود. ساختمان ها باید با شرایط آب و هوایی گرمتر و طولانی تر سازگار شوند، که می تواند بر استحکام بتن ریزی تأثیر بگذارد. ساختمانها همچنین باید با تقویت شرایط و شرایط آب و هوایی شدید با مصالح بیشتر برای افزایش استحکام و دوام سازگار شوند. دیوارها و کف های داخلی نیز باید برای مقابله با مسائل مربوط به رطوبت مناسب باشند.

صنعت ساختمان سازی باید بر چرخه عمر کامل موادی که تولید می کنند، از گهواره تا گور تمرکز کند. هدف قرار دادن کاهش مواد شیمیایی و مواد مخرب و گسترش استفاده از جایگزین های مبتنی بر زیست، بسیاری از جنبه های محیط جهانی مانند پایداری و مصرف و تولید مسئولانه را بهبود می بخشد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]