۲۷
تیر

نمای مسکونی

نمای مسکونی

نمای ساختمان مسکونی: زمانی که به انواع مختلف ساختمان ها نگاه می کنیم، امکان دارد که درباره ی هر کدام احساس گوناگونی داشته باشیم، و این احساس برگرفته از خلاقیت طراح و معمار این سازه ها است.

طرف بیرونی ساختمان در ساختمان سازی به نما شهرت دارد که می توان گفت طراحی نمای ساختمان مسکونی و تجاری از مهم ترین قسمت ساختمان سازی است چون نمای ساختمان چارچوبی برای طراحی سایر اجزای ساختمان است و علاوه بر این نمای بیرونی ساختمان می تواند موجب بالا رفتن ارزش مادی ساختمان شود.

در طراحی نمای مسکونی می توانید از انواع نماهای جدید و قدیم استفاده کنید که انتخاب هر یک از نماها به سبک طراحی داخلی ساختمان و ذوق و قریحه شخصی شما بستگی دارد.

برای طراحی نمای خارجی ساختمان از مصالح متفاوتی استفاده می شود که انتخاب رنگ و طرح نمای مسکونی از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

پیشنهاد نویسنده: بازسازی آپارتمان مسکونی

 

 

نمای مسکونی

 

نمای مسکونی

طراحی نمای مسکونی یکی از نکته های مهم است که باید به آن دقت ویژه ای کرد چون در موقع وارد شدن به ساختمان اولین چیزی که باعث جلب توجه می کند نمای خارجی ساختمان است.

دقت کنید که نمای بیرونی ساختمان اگر صحیح انجام شود موجب افزایش کیفیت و درجه مادی ساختمان می شود و علاوه بر این نمای ساختمان اگر زیبا و شیک باشد در ذهن و فکر هر بیننده ای به صورت اثری به یاد ماندنی ثبت می گردد.

نما ساختمان مسکونی
نما ساختمان مسکونی

 

بنابراین بهتر است در موقع انتخاب نما برای نمای مسکونی دقت لازم را به خرج دهید.

نمای مسکونی همچنین موجب زیباسازی و افزایش طول عمر ساختمان های مسکونی می شود.

در طراحی نما هر ساختمان مسکونی می تواند از مصالح گوناگونی مانند سنگ و آجر و شیشه و … استفاده کنید.

نمای آجری ساختمان از قدیمی ترین نوع های نماها است که از زمان های گذشته تا به امروز مورد دقت طراحان و معماران ساختمان قرار گرفته اند، می توانید از این مدل نماها، در طراحی نمای خانه ویلایی و نمای آپارتمان یک طبقه و چند طبقه استفاده کنید.

نمای ساختمان های آپارتمانی و ویلایی را می توان یکی از مهم ترین اجزای ساختمان و در  اصل هویت اصلی ساختمان به حساب می آید بنابراین خوب است که در موقع طراحی نمای ساختمان میان فضای بیرونی و خارجی ساختمان تعادل را برقرار شود.

 

طراحی نمای ساختمان های امروزی و شیک و زیبا

اولین چیزی که از هر ساختمانی باعث جلب توجه می کند و برای همه افراد قابل مشاهده است نمای خارجی ساختمان است.

از این رو معماران و طراحان ساختمان در انتخاب طرح و رنگ مصالح و نورپردازی نمای ساختمان دقت و وسواس بسیاری به خرج می دهند.

نمای مسکونی

یکی از پرطرفدارارین و مشهور ترین نماسازی ها که می تواند چهره فضای شهری را به خودی خود تغییر بدهد و ظاهری تک و خاص به فضای شهری ببخشد نمای ساختمان امروزی است که می توانند موجب افزایش ارزش مادی ساختمان شوند.

برای طراحی نمای ساختمان های امروزی از مخلوط دو یا چند مصالح استفاده می شود همچنین در اغلب دیزاین های نمای بیرونی ساختمان امروزی از طرح های افقی و یا عمودی که به صورت منظم و یا نا منظم هستند استفاده می شود که هر کدام از این نماهای خارجی زیبایی و جذابیت خوبی را به نمای خانه ویلایی و ساختمانی می بخشند.

نمای سنگی و نمای آجری و نمای سرامیکی و نمای شیشه ای امروزه از محبوب ترین نماهای خارجی ساختمان به حساب می آیند و شما می توانید برای طراحی نمای خارجی امروزی ساختمان از این مدل نماها استفاده کنید.

 

انواع نما ساختمان

متریال های بسیاری جهت طراحی نمای ساختمان وجود دارند که هر یک خصوصیات گوناگونی شامل آن می شود.

آشنایی با این خصوصیت ها و نقاط مثبت و منفی هر یک از مصالح موجود می تواند در انتخاب بهترین متریال جهت طراحی نما می تواند بسیار موثر باشد.

 

نمای مسکونی آجری

آجر یکی از متریال هایی است که قدمت بسیاری در طراحی نما دارد.

آجر نما که هنوز هم بسیاری از سطوح بیرونی ساختمان ها را شکل می دهد، جزو متریال هایی است که نسبت به گزینه های دیگر از قیمت خوبی برخوردار است.

استفاده از آجر در طراحی نما به این معنی نیست که شما نمایتان را به راه سنتی و از مد افتاده طراحی کنید.

طراحی نما می تواند با کمک متریالی مانند آجر نیز به طرزی صورت بگیرد که تماماً مطابق با معیارهای روز باشد.

بسیاری از ساختمان های امروزی با به کارگیری آجر در طراحی نما افریده می شوند.

 

نمای ساختمان سنگی

سنگ از متریال های محبوب در طراحی نما به حساب می آید.

سنگ ها با وجود تنوع جنس و رنگ می توانند گزینه های زیادی در رابطه با طراحی نما در اختیار شما بگذارند.

سنگ دارای خصوصیت هایی است که می تواند آن را به یک انتخاب خوب جهت طراحی نما تبدیل می کند.

از جمله این خصوصیت ها می توان به مقاومت بالای این متریال در مقابل رطوبت اشاره کرد.

دود و گرد و غبار را به آسانی جذب نکرده و از این رو شکل تمیز تری نسبت به دیگر متریال ها دارد.

اگر در طراحی نما از سنگ های مرغوب و با راه اجرای خوب استفاده شود، عمر نما تا حد بسیاری تامین خواهد شد.

تنوع رنگ و جنس سنگ نیز از مواردی است که در متمایز نمودن این متریال از بقیه گزینه ها نقش بسیاری را ایفا می کند.

 

نمای ساختمان چوبی

چوب یک متریال زیبا و دوست داشتنی است که می تواند ظاهر نما را زیبا و گوناگون جلوه بدهد.

تکنولوژی این روزها به سمتی جلو می رود که چوب را قادر به مقاومت در برابر شرایط جوی متفاوت می سازد و از این رو نگرانی های گذشته جهت استفاده از چوب در طراحی نما تا حدود بسیاری رفع شده است.

 

نمای مسکونی

 

نمای ساختمان کامپوزیت آلومینیوم

پنل های آلومینیومی که جزو دسته کامپوزیت ها هستند، از جمله مورد هایی است که طی چند سال گذشته در طراحی نمای ساختمان های بسیاری مورد استفاده قرار گرفته است.

یکی از ویژگی های این پنل ها که آن ها را از بقیه متریال ها جدا می سازد، تنوع رنگی بسیار باز و تک بودن آن ها است که ممکن است که قادر به انتخاب رنگ مورد نظر خود از میان طیف گسترده ای در دسترس باشید.

وزن این پنل ها بسیار کم بوده و سرعت اجرایشان نیز خیلی زیاد است.

همچنین می توان از قیمت خوب این متریال به عنوان یکی از دیگر ویژگی های مثبت آن نام برد.

البته این متریال در کنار خوبی هایی که دارد ، بدی هایی را هم به همراه خواهد داشت.

این متریال به عنوان عایق نیز کاربرد خوبی ندارد.

 

نمای شیشه ای در نمای مسکونی

شاید شما هم از کسانی باشید که در فکر خود رویای داشتن یک ساختمان تمام شیشه ای را داشته باشید.

شیشه از متریال های زیبا و شیکی است که می تواند به عنوان عنصر اصلی شکل دهنده نما مورد استفاده قرار بگیرد.

اگر ساختمان مورد نظر از لحاظ اشراف با مشکل رو به رو نباشد ، شیشه می تواند به یکی از گزینه های خوب و جذاب جهت طراحی نما تبدیل بشود.

نمای شیشه ای عموماً به چارچوبی احتیاج دارد که صفحات شیشه را در بر می گیرد.

برای این که نمای شیشه ای شما به خوبی اجرا شود ، بهتر است قبل از طراحی ساختمان به سازه ای که ساختمان را نگه می دارد ، دقت داشته باشید.

 

تعمیر نمای قدیمی

ساختمان ها معمولا عمر بسیاری دارند اما نمای ساختمان ها با گذشت زمان زیبایی خود را از دست می دهد که یک علت آن می تواند کم کیفیت بودن نمای ساختمان و علت دیگر آن می تواند از مد افتادن نمای ساختمان باشد.

تعمیر نمای ساختمان با نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت با توجه کردن به سرعت اجرای بالا، قیمت تقرباً پایین، تنوع رنگ ها، امکان اجرای طرح های گوناگون بودن آن گزینه‌ی ‌خوبی برای تعمیر نماهای قدیمی است.

در ساختمان هایی که نمای قدیمی آن آجر یا سنگ باشد به آسانی می توان بدون جداکردن نمای قبلی می توان ساختمان را با نمای کامپوزیت تعمیر کرد و چون نمای کامپوزیت سبک هست احتیاجی به استحکام سازه ها نیست.

در شهرهایی که تاریخی هستند این موضوع اهمیت بسیاری را به نمای ساختمان ها می دهد، هدف آنها حفظ بافت تاریخی شهر، بخشی از هویت تاریخی برای یک شهر است و موجب جذب درآمد برای شهر می شود، البته این نظر صحیح می باشد چون شهری مانند اصفهان که از جذب کردن گردشگران یکی از برترین شهرهای ایران می باشد.

 

 

نمای مسکونی

 

پیشنهاد نویسنده: تعمیرات ساختمان مسکونی، بازسازی مسکونی

 

ما در حال ارائه ۶ نکته برتر برای طراحی نمای مناسب خانه برای شما هستیم. چه در حال ساخت و چه در پیشرفت خانه باشید ، نمی توانید با این راهنما اشتباه کنید!
نمای بیرونی خانه شما اولین برداشت از خانه ، سبک زندگی شما و خوب شما است! همچنین این قسمت از خانه ای است که به بقیه جهان نشان داده می شود.

به آن مانند یک جلد کتاب فکر کنید ، که همه می دانیم کتاب را بر اساس آن قضاوت می کنیم! بنابراین انتخاب چهره مناسب برای تعریف و تمجید و برجسته سازی خانه خود یک کار بسیار مهم است.
اما نگران نباشید ، در اینجا نکات مهم ما آورده شده است تا نتوانید اشتباه کنید!

۱: همیشه با شهود سبک خود در نمای مسکونی همراه باشید

این اولین و مهمترین نکته ای است که قصد داریم به شما ارائه دهیم!
۰ دلیل وجود دارد که شما باید نمایی را انتخاب کنید که برای شما یا سلیقه شما مطابقت نداشته باشد – مهم نیست که چقدر روند رو به آن داشته باشد. به این روش فکر کنید … وقتی در پایان هر روز وارد جاده خود می شوید می خواهید ۱۰۰٪ خانه ای را که می بینید و برای آن کار می کنید دوست داشته باشید!

بنابراین ، اگر یک مفهوم طراحی درست احساس نمی شود ، بهتر است از آن اجتناب کنید. با هر سبکی که به طور طبیعی شما را مجذوب خود می کند با هر تصویری همراه باشید حداقل ، مدرن ، معاصر ، سنتی یا کلاسیک؟

۲: از آخرین مد ها خودداری کنید

پیروی از جدیدترین و جسورانه ترین روندها گاهی می تواند حرکتی باشد که پشیمان خواهید شد زیرا روندهای مدرن می توانند سریعتر از آنچه فکر می کنید قدمت داشته باشند. و جسورتر؟ نه بهتر!
وقتی تصمیم می گیرید نمای خانه شما زودتر از آنچه لازم است به روز شود ، این حرکت در طولانی مدت می تواند برای شما هزینه داشته باشد. مواردی که باید از آنها اجتناب شود شامل مواردی مانند الگوها ، رنگهای پررنگ / ترکیب رنگی و اشکال / زاویه های خشن است.
اگر می خواهید ریسک کنید ، سعی کنید این مد را در عنصری با سهولت دسترسی و نسبتاً مقرون به صرفه قرار دهید تا بعداً تغییر کند. به عنوان مثال ، درب های رنگی یک ویژگی عالی است و بعدا به راحتی قابل تغییر یا رنگ آمیزی است.

همچنین می خواهید سبک خانه از فضای داخلی به بیرون جریان داشته باشد تا ثبات ایجاد کند.

۳: قدرت مواد طبیعی

مواد طبیعی نه تنها آن عنصر بصری اضافی را به شما اضافه می کنند که شخصیت و بعد را به ارمغان می آورد ، بلکه می تواند گرمای آرامش بخشی به خانه شما نیز ایجاد کند.
اکنون ، این فقط به خود خانه محدود نمی شود! مواد طبیعی مانند الوار ، آجر ، سنگ یا بتن می توانند از طریق عناصر محوطه سازی شما نیز جذابیت خاصی ایجاد کنند. به شمشیربازی ، مسیرها ، دیوارهای کم منظره فکر کنید ، اسمش را می گذارید!
هنگام انتخاب اینکه از کدام مواد طبیعی استفاده کنید ، نگاه کنید به چه زیرنگایی از مواد و رنگ های نمای بیرونی خانه شما می توان برداشت.

۴: رنگ های خود را هوشمندانه انتخاب کنید

وقتی صحبت از رنگ می شود ، بهتر است از یک رنگ متناسب با فضای داخلی منزل استفاده کنید و سپس از ۳-۴ سایه مختلف از این یک رنگ برای افزودن عمق استفاده کنید.
اگر سایه رویایی شما برای نمای بیرونی خانه خیلی سخت است که نمی تواند یک رنگ داخلی باشد ، یک رنگ استحکام نیم یا چهارم را در نظر بگیرید.
همچنین باید با رنگ هایی همراه باشید که مدیریت و نگهداری آنها آسان باشد.
اگر احساس جسارت و جسارت می کنید ، نور را با رنگهای تیره در تضاد قرار داده و برخی از بافت ها را درون آن بیندازید تا جمله ای بیان کند.

 

 

نمای مسکونی

 

۵: برجسته سازی

درست مثل آرایش (از همه خوانندگان مرد متاسفم) شما می خواهید بهترین ویژگی های صورت خود را برجسته کنید. استخوان های گونه ، لب ها ، چشم ها ، هر چه باشد. و صورت خانه شما نیز همین است!
رنگ ویژگی خود را اعمال کنید رنگ با بیشترین کنتراست ، به بخشی از خانه شما که می خواهید بیشترین توجه را به خود جلب کرده و به عنوان نقطه کانونی قرار دهید.
یک منطقه مشترک برای برجسته سازی فضای ورودی خانه شماست که احساس جذابیت ایجاد می کند.
مواد می توانند روش عالی دیگری برای جلب توجه به ویژگی خاصی از خانه شما باشند.

۶: نورپردازی در نمای مسکونی می تواند دنیایی متفاوت را رقم بزند

آیا شما هرگز شب از خانه عبور می کنید و فکر می کنید “وای!”
به احتمال زیاد به این دلیل است که خانه با نور پردازی مشخصه روشن شده است.
جلوه ای که از نور خوبی برخوردار است نه تنها خانه شما را در خیابان برجسته می کند بلکه احساس لوکس بودن را نیز به شما می افزاید.
مقداری از نور ملایم یا نور بالا و پایین را روی عناصر طراحی ویژگی مانند ستون ها یا دیواره تیغه امتحان کنید. باورتان نمی شود تفاوتی که ایجاد خواهد کرد!

 

پیشنهاد نویسنده: اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی، طراحی نمای ساختمان مسکونی

 

پروژه های مرتبط با کناف و سقف کاذب که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با نمای مسکونی

چرا طراحی نمای مسکونی بسیار مهمه ؟

چون هم باعث بالا رفتن ارزش مادی ساختمان میشه و هم اینکه نمای ساختکن مثل چهارچوبیه که طراحی سایر اجزا به روی اون انجام میشه و از همه مهمتر اینکه شما وقتی وارد یه ساختمان میشین اولین قسمتی که شما به اون جلب توجه میکنید نمای ساختمانه

هزینه طراحی نمای مسکونی چطور محاسبه میشه ؟

بستگی به سبک و متریال هایی داره که در طراحی استفاده میشه که با توجا به این متریال به صورت متر مربع محاسبه و طراحی میشه

در انتخاب مصالح نما مسکونی چگونه بهترین انتخابو داشته باشیم ؟

پیشنهاد میکنیم سعی کنید از مواد و مصالح بومی اون منطقه استفاده کنید تا سازگاری و دوام بیشتری داشته باشه ولی در کل کانملا

بیشترین سبک کاربردی در نمای مسکونی چیه ؟

نمای مسکونی دارای سبک های متفاوتی هست اما امروزه دو سبک مدرن و کلاسیک طرفدارای زیادی داره

چه عواملی که در اجرای نمای مسکونی تاثیر دارند ؟

بودجه و سرمایه کارفرما ، مصالح ساختمانی ، آب و هوای منطقه از عواملی هستن که در اجرای نمای مسکونی تاثیر مستقثم دارن

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]