نمای مسکونی
27
تیر

نمای مسکونی

نمای مسکونی

نمای ساختمان مسکونی: زمانی که به انواع مختلف ساختمان ها نگاه می کنیم، دید و برداشت متفاوتی نسبت به آن ساختمانها خواهیم داشت و در مورد معماری آنها قضاوت خواهیم کرد و اگر در این رشته فعالیت داشته باشیم، معماری آن ساختمانها را آنالیز می کنیم که تمامی این موارد برگرفته از خلاقیت طراح و معمار آن ساختمانها می باشد.

قسمت بیرونی ساختمان در ساختمان سازی به نما شهرت دارد و می توان گفت طراحی نمای ساختمان مسکونی و تجاری از مهم ترین قسمتها در ساختمان سازی می باشد چون نمای ساختمان چارچوبی برای طراحی سایر اجزای ساختمان است و علاوه بر این نمای بیرونی ساختمان می تواند موجب بالا رفتن ارزش مادی ساختمان شود و نماینده زیبایی تمام ساختمان است. ۹۹ درصد کسانی که از کنار خانه شما عبور می کنند به احتمال زیاد هرگز داخل منزل شما را هر چه قدر هم که زیبا و شکیل باشد نخواهند دید. اما نمای ساختمان شما همیشه در معرض دید همگان خواهد بود و جلوه زیبایی آن بنا را به رخ خواهد کشید.

در طراحی نمای مسکونی می توانید از انواع نماهای جدید و قدیم استفاده کنید که انتخاب هر یک از نماها به سبک طراحی داخلی ساختمان و ذوق و سلیقه شخصی شما بستگی دارد. شما می توانید از یک طراح و معمار حرفه ای کمک بگیرید و یا از مد روز پیروی کنید اما فراموش نکنید که سلیقه شخصی شما اهمیت فراوانی در نمای ساختمان شما دارد.

در طراحی و اجرای نمای ساختمان از مواد و مصالح متفاوتی استفاده می شود. انتخاب رنگ و طرح نمای مسکونی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

 

نمای مسکونی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

ویدیو + صوت نمای مسکونی

نسخه ویدیویی

 

 

نسخه ی صوتی

 

پیشنهاد نویسنده: بازسازی آپارتمان مسکونی

 

نمای مسکونی
نمای مسکونی

 

نمای مسکونی

طراحی نمای مسکونی یکی از مهمترین قسمت های هر ساختمان می باشد که باید به آن توجه ویژه ای داشت زیرا در هنگام ورود به ساختمان اولین چیزی که باعث جلب توجه می شود نمای خارجی ساختمان است.

دقت کنید که نمای بیرونی ساختمان اگر به طور صحیح طراحی و اجرا شود موجب افزایش کیفیت و بالا رفتن بهای مالی آن ساختمان می گردد و علاوه بر این نمای ساختمان اگر زیبا و شیک باشد در ذهن و فکر هر بیننده ای به صورت اثری به یاد ماندنی ثبت می گردد. بنابراین بهتر است در موقع انتخاب نما برای نمای مسکونی دقت لازم را به خرج دهید.

نمای مسکونی همچنین موجب زیباسازی و افزایش طول عمر ساختمان های مسکونی می شود.

در طراحی نما هر ساختمان مسکونی می تواند از مصالح گوناگونی مانند سنگ و آجر و شیشه و … استفاده کنید.

یکی از نما های کاربردی و قدیمی در صنعت ساختمان نمای آجری می باشد که از زمان های گذشته تا به امروز مورد دقت طراحان و معماران ساختمان قرار گرفته است، می توانید از این مدل نماها، در طراحی نمای خانه ویلایی و نمای آپارتمان یک طبقه و چند طبقه بهره ببرید.

نمای ساختمان های آپارتمانی و ویلایی را می توان یکی از مهم ترین اجزای ساختمان و در  اصل هویت اصلی ساختمان به حساب آورد بنابراین خوب است که در موقع طراحی نمای ساختمان میان فضای بیرونی و خارجی ساختمان تعادل و هماهنگی برقرار شود.

 

طراحی نمای ساختمان های امروزی و شیک و زیبا

اولین چیزی که از هر ساختمانی باعث جلب توجه می کند و برای همه افراد قابل مشاهده است نمای خارجی ساختمان است.

از این رو معماران و طراحان ساختمان در انتخاب طرح و رنگ مصالح و نورپردازی نمای ساختمان دقت و وسواس بسیاری به خرج می دهند.

نمای مسکونی

یکی از پرطرفدارارین و مشهور ترین نماسازی ها که می تواند چهره فضای شهری را به خودی خود تغییر دهد و ظاهری تک و خاص به فضای شهری ببخشد نمای ساختمان امروزی است که می توانند موجب افزایش ارزش مادی ساختمان شوند.

برای طراحی نمای ساختمان های امروزی از مخلوط دو یا چند مصالح استفاده می شود که به آن نمای ترکیبی اطلاق می شود که به لحاظ هزینه نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد و همچنین در اغلب طراحی های نمای بیرونی ساختمان امروزی از طرح های افقی و یا عمودی که به صورت منظم و یا نا منظم هستند استفاده می شود که هر کدام از این نماهای خارجی زیبایی و جذابیت خوبی را به نمای خانه ویلایی و ساختمانی می بخشند.

نمای سنگی و نمای آجری و نمای سرامیکی و نمای شیشه ای امروزه از محبوب ترین نماهای خارجی ساختمان به حساب می آیند و شما این امکان را خواهید داشت تا برای طراحی نمای بیرونی ساختمان از این مدل نماها بهره ببرید.

 

انواع نما ساختمان

با توجه به پیشرفت روز به روز در صنعت ساختمان سازی و طراحی نما متریال های بسیاری وجود دارند که هر یک دارای خصوصیات گوناگونی می باشند که طراحان با توجه به این المانها، موقعیت ساختمان و اقلیم آن منطقه، نمای آن ساختمان را طراحی و اجرا می کنند.

آشنایی با این خصوصیت ها و نقاط مثبت و منفی هر یک از مصالح موجود می تواند در انتخاب بهترین متریال جهت طراحی نما بسیار موثر واقع شود.

 

نمای مسکونی آجری

آجر یکی از متریال هایی است که قدمت بسیاری در طراحی نما دارد. آجر نما، هنوز هم بسیاری از سطوح بیرونی ساختمان ها را شکل می دهد و جزو متریال هایی می باشد که نسبت به گزینه های دیگر از قیمت خوبی برخوردار است.

استفاده از آجر در طراحی نما به این معنی نیست که شما نمایتان را به سبک سنتی و از مد افتاده طراحی کنید. طراحی نما می تواند با کمک متریالی مانند آجر نیز به گونه ای طراحی و اجرا شود که تماماً مطابق با معیارهای روز باشد.

بسیاری از ساختمان های امروزی با به کارگیری از آجر در طراحی نما  به سبک مدرن طراحی و اجرا می شوند.

 

نمای ساختمان سنگی

سنگ از متریال های محبوب در طراحی نما به شمار می رود. سنگ ها با وجود تنوع جنس و رنگ می توانند گزینه های زیادی در رابطه با طراحی نما در اختیار شما بگذارند.

سنگ دارای خصوصیت هایی است که می تواند آن را به یک انتخاب خوب جهت طراحی نما تبدیل کند. از جمله این خصوصیت ها می توان به مقاومت بالای این متریال در مقابل رطوبت اشاره کرد.

همچنین نمای سنگی در نمای مسکونی آلودگی و گرد و غبار را به آسانی جذب نمی کند و به همین جهت شکل تمیز تری نسبت به دیگر متریال ها دارد.

اگر در طراحی و اجرای نمای ساختمان از سنگ های مرغوب با اجرایی درست، با توجه به ضوابط مهندسی استفاده کنید، عمر نمای ساختمان شما تا حد بسیار زیادی بالا خواهد رفت.

تنوع رنگ و جنس سنگ نیز از مواردی است که در متمایز نمودن این متریال از بقیه گزینه ها نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

 

نمای ساختمان چوبی

چوب یک متریال زیبا و دوست داشتنی است که می تواند ظاهر نما را زیبا و متفاوت جلوه بدهد.

تکنولوژی این روزها به سمتی پیش می رود که چوب را قادر به مقاومت در برابر شرایط جوی متفاوت می سازد و از این رو نگرانی های گذشته جهت استفاده از چوب در طراحی نما را تا حدود بسیاری رفع می کند و دست طراحان و معماران را در طراحی این متریال باز گذاشته است.

نما
نما

 

نمای ساختمان کامپوزیت آلومینیوم

پنل های آلومینیومی که جزو دسته کامپوزیت ها هستند، از جمله مواردی می باشند که طی چند سال گذشته در طراحی نمای ساختمان های بسیاری مورد استفاده قرار گرفته اند.

یکی از ویژگی های این پنل ها که آن ها را از بقیه متریال ها جدا می سازد، تنوع رنگی بسیار بالا و خاص بودن این المان است که به شما این امکان را خواهد داد تا انتخاب رنگ مورد نظر خود را از میان طیف گسترده ای انجام دهید.

خاصیت بارز این پنل ها وزن بسیار کم و سرعت بالا و دقیق در اجرای آن می باشد و همچنین می توان از قیمت خوب این متریال به عنوان یکی از دیگر ویژگی های مثبت آن نام برد.

البته این متریال در کنار خوبی هایی که دارد، دارای معایبی نیز می باشد که به طور کامل در مطالبی مجزا در سایت شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکو طرح به آنها پرداخته ایم و برای شما عزیزان بارگذاری کرده ایم. به عنوان مثال می توان گفت ضعف این متریال عایق بودن آن می باشد.

 

نمای شیشه ای در نمای مسکونی

شاید شما هم از کسانی باشید که در فکر خود رویای داشتن یک ساختمان تمام شیشه ای را داشته باشید.

شیشه از متریال های زیبا و شیکی است که می تواند به عنوان عنصر اصلی شکل دهنده نما مورد استفاده قرار بگیرد. اگر ساختمان مورد نظر از لحاظ اشراف با مشکل رو به رو نباشد، شیشه می تواند به یکی از گزینه های خوب و جذاب جهت طراحی نما تبدیل شود.

نمای شیشه ای عموماً به چارچوبی احتیاج دارد که صفحات شیشه را در بر می گیرد. برای این که نمای شیشه ای شما به خوبی اجرا شود، بهتر است قبل از طراحی ساختمان به سازه ای که ساختمان را نگه می دارد، دقت داشته باشید و زیر ساخت های آن ساختمان را جهت قرار گرفتن پنل های شیشه در نظر داشته باشید ت در حین اجرا با مشکل مواجه نشوید.

 

تعمیر نمای قدیمی

ساختمان ها معمولا عمر نسبتا” بالایی دارند اما نمای ساختمان ها با گذشت زمان زیبایی خود را از دست می دهد که یک علت آن می تواند کیفیت کم در متریال های به کار رفته شده در نمای ساختمان و علت دوم آن از مد افتادن مواد و عناصر به کار رفته شده در آن نما باشد.

 

تعمیر نمای ساختمان با نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت با توجه به سرعت اجرای بالا، قیمت نسبتا” پایین، تنوع در رنگ ، امکان اجرای طرح های گوناگون از گزینه‌ی ‌خوبی برای تعمیر نماهای قدیمی می باشد.

در ساختمان هایی که نمای قدیمی آن آجر یا سنگ باشد به آسانی می توان بدون جداکردن عناصر قبلی، ساختمان را با نمای کامپوزیت تعمیر کرد و به دلیل سبک بودن این متریال احتیاجی به استحکام سازه ها نیست و فقط باید با دقت بالا آن را اجرا کرد.

در شهرهایی که تاریخی هستند موضوع حفظ تاریخی بافت شهری، اهمیت بسیاری را به نمای ساختمان ها می دهد که هدف طراحان و معماران حفظ  هویت تاریخی برای یک شهر می باشد که موجب جذابیت شهر و منبع درآمدی برای شهر می گردد، البته این نظر صحیح می باشد مانند شهر زیبای اصفهان که از جذب کردن گردشگران یکی از برترین شهرهای ایران است.

 

 

پیشنهاد نویسنده: تعمیرات ساختمان مسکونی، بازسازی مسکونی

 

ما در حال ارائه ۶ نکته برتر برای طراحی نمای مناسب ساختمان شما هستیم و اگر در حال ساخت و بازسازی ساختمان خود هستید می توانید از این راهنما ها بهره ببرید.

نمای بیرونی خانه مسکونی شما اولین برداشت هر شخص از ساختمان و سبک معماری به کار رفته در آن می باشد و به همین جهت است که بسیار به آن توجه می شود زیرا اولین المانی است که در هنگام خرید به آن توجه می شود.

می توان گفت نمای خانه مانند جلد کتاب است و همه این موضوع را می دانیم که کتاب را بر اساس آن قضاوت می کنیم! بنابراین انتخاب چهره مناسب برای تعریف و تمجید و برجسته سازی خانه خود یک کار بسیار مهم است.

اما نگران نباشید، ما در این مطلب به نکات مهمی اشاره کرده ایم که می تواند برای شما مفید باشد و امیدواریم بتوانیم ایده های خوبی را برای شما سروران عزیز به ارمغان بیاوریم پس با دکوطرح همراه باشید.

۱: همیشه با شهود سبک خود در نمای مسکونی همراه باشید

این اولین و مهمترین نکته ای است که قصد داریم به شما ارائه دهیم!

هیچ توجیهی ندارد که شما نمایی را انتخاب کنید که با سلیقه شما مطابقت نداشته باشد. به این موضوع فکر کنید … وقتی در پایان هر روز وارد مسیر راه منتهی به خانه خود می شوید می خواهید ۱۰۰٪ خانه ای را که می بینید و برای آن کار می کنید دوست داشته باشید!

بنابراین اگر طرح خانه خود را دوست ندارید و مطابق سلیقه شما نیست آن را متوقف کنید و با هر سبکی که به طور طبیعی شما را مجذوب خود می کند، مدرن، معاصر، سنتی یا کلاسیک طراحی و اجرای نمای ساختمان خود را پیش ببرید.

۲: از آخرین مد ها خودداری کنید

پیروی از جدیدترین و جسورانه ترین روندها گاهی می تواند حرکتی باشد که منجر به پشیمانی شود زیرا روندهای مدرن می توانند کمتر از آنچه فکر می کنید قدمت داشته باشند.

وقتی تصمیم می گیرید که از یک نمای مدرن در ساختمان خود استفاده کنید در ابتدا باید برآورد هزینه های کامل را بررسی کنید زیرا برآورد نکردن زمان و هزینه می تواند برای شما منجر به ضرر شود و کار اجرای نمای ساختمان شما را فرسایشی کند.

ساختمان مسگونی خود را به گونه ای طراحی کنید تا سبک خانه از فضای داخلی به بیرون جریان داشته باشد که با توجه به این نکته می توانید هماهنگی بین فضاها با نمای ساختمان را برقرار کنید که این خود اولین قدم مثبت در طراحی نمای ساختمان و خانه می باشد.

۳: قدرت مواد طبیعی

مواد طبیعی نه تنها  عنصر بصری اضافی را به شما اضافه می کنند بلکه شخصیت و بعد را به ارمغان می آورد و توجه به این نکته می تواند گرمای آرامش بخشی به نمای خانه شما ببخشد.

بهره گیری از مواد طبیعی مانند الوار، آجر، سنگ یا بتن می توانند از طریق عناصر محوطه سازی نیز جذابیت خاصی را ایجاد کنند و در هنگام انتخاب این المان های طبیعی به این موضوع دقت داشته باشید که از آنها در چه قسمت هایی استفاده می کنید زیرا انتخاب اشتباه و زیاد آنها می تواند نتیجه برعکس به نمای شما ببخشد.

۴: رنگ های خود را هوشمندانه انتخاب کنید

وقتی صحبت از رنگ می شود، بهتر است از یک رنگ متناسب با نمای ساختمان استفاده کنید و هماهنگی بین المان ها را برقرار کنید.

تناسب بین رنگها و المان هایی که در نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد از گزینه های مهمی هستند که طراح و معمار در هنگام عملیات طراحی باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشند و با توجه به المان های به کار رفته در نما رنگ های مناسب را انتخاب کنند.

۵: برجسته سازی

درست مثل آرایش کردن، در برجسته سازی نمای مسکونی شما می خواهید بهترین ویژگی های خانه خود را به نمایش بگذارید تا ساختمان شما بیشتر به چشم بیاید و هر چه قدر این زیبا سازی دقیق تر و با فکر انجام شود نمای ساختمان شما زیباتر می شود.

سعی کنید در ترکیب رنگ ها بیشترین کنتراست را اعمال کنید و این کنتراست را در قسمت هایی که می خواهید بیشترین توجه را به خود جلب کند به عنوان نقطه کانونی قرار دهید به عنوان مثال یک منطقه مشترک برای برجسته سازی فضای ورودی خانه شماست که احساس جذابیت ایجاد می کند.

مواد می توانند روش عالی دیگری برای جلب توجه به ویژگی خاصی از خانه شما باشند.

۶: نورپردازی در نمای مسکونی می تواند دنیایی متفاوت را رقم بزند

نمای ساختمانی که از نور خوبی برخوردار است نه تنها خانه شما را در خیابان برجسته می کند بلکه احساس لوکس بودن را نیز به خانه زیبای شما می افزاید.

مقداری از نور ملایم یا نور افقی بر روی عناصر طراحی مانند ستون ها یمی تواند یک نمای زیبایی از ساختمان شما را به ارمغان بیاورد. باورتان نمی شود چه تفاوتی ایجاد خواهد کرد!

 

پیشنهاد نویسنده: اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی، طراحی نمای ساختمان مسکونی

 

پروژه های مرتبط با کناف و سقف کاذب که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با نمای مسکونی

چرا طراحی نمای مسکونی بسیار مهمه ؟

چون هم باعث بالا رفتن ارزش مادی ساختمان میشه و هم اینکه نمای ساختکن مثل چهارچوبیه که طراحی سایر اجزا به روی اون انجام میشه و از همه مهمتر اینکه شما وقتی وارد یه ساختمان میشین اولین قسمتی که شما به اون جلب توجه میکنید نمای ساختمانه

هزینه طراحی نمای مسکونی چطور محاسبه میشه ؟

بستگی به سبک و متریال هایی داره که در طراحی استفاده میشه که با توجا به این متریال به صورت متر مربع محاسبه و طراحی میشه

در انتخاب مصالح نما مسکونی چگونه بهترین انتخابو داشته باشیم ؟

پیشنهاد میکنیم سعی کنید از مواد و مصالح بومی اون منطقه استفاده کنید تا سازگاری و دوام بیشتری داشته باشه ولی در کل کانملا

بیشترین سبک کاربردی در نمای مسکونی چیه ؟

نمای مسکونی دارای سبک های متفاوتی هست اما امروزه دو سبک مدرن و کلاسیک طرفدارای زیادی داره

چه عواملی که در اجرای نمای مسکونی تاثیر دارند ؟

بودجه و سرمایه کارفرما ، مصالح ساختمانی ، آب و هوای منطقه از عواملی هستن که در اجرای نمای مسکونی تاثیر مستقثم دارن

 

گالری تصاویر نمای مسکونی

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱۱ میانگین: ۵]