دکوراسیون هوم آفیس حسابدار
12
آذر

دکوراسیون هوم آفیس حسابدار

دکوراسیون هوم آفیس حسابدار

طی چند سال اخیر، بخصوص در سال گذشته شرایط زندگی و کاری بطور کل دچار تغییر شده است. موضوعی که بیش از هر چیزی در طراحی داخلی پدیدار گشته، هوم آفیس یا همان دفترهای کار خانگی می باشد. یک پدیده نوظهور در دکوراسیون داخلی منازل که با اختصاص دادن بخشی از فضای داخلی خانه به آن، خواهید توانست در آرامش و راحتی ساعت هایی را مشغول انجام کارتان باشید.

بخش زیادی از مشاغل و از جمله حسابداران محترم، به صورت ریموت یا دورکاری در منزل خود فعالیت می کنند، بسیاری از افراد کار کردن در خانه را به کار کردن در محیط های کار اشتراکی، کافه ها و … ترجیح می دهند. از این رو دیزاین کردن یک هوم آفیس خوب برای دسترسی های بهتر، روحیه ی مناسب کار و موارد دیگر می تواند چالش برانگیز باشد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

دکوراسیون هوم آفیس حسابدار

چگونه برای حسابدار هوم آفیس طراحی کنیم؟

اما ایجاد و طراحی یک هوم آفیس مدرن که در عین زیبایی و کارآمد بودن نیاز است تا در هماهنگی با کل دکوراسیون داخلی منزل باشد. مستلزم ایده یابی، رعایت نکات و اصول طراحی اتاق کار می باشد.

 

چرا هوم آفیس برای حسابدار؟

در عصر حاضری که زندگیمان متاثر از فضای مجازی و دنیای مدرن شکل گرفته است، پیشبرد فعالیت های کاری از خانه، به امری کاملا متداول تبدیل شده است. چیزی که شاید تا چند سال اخیر کاملا ناشناخته بود و مورد توجه کمتر کسی قرار می گرفت. همه اینها به رایج شدن مفهوم طراحی هوم آفیس در طراحی داخلی مربوط می شود. بخشی از دیزاین فضای داخلی منزل که در نظر گرفتن یک مکان مناسب اولین قدم برای ایجاد چنین فضایی می باشد.

مهم است فضایی که انتخاب می کنید علاوه بر القای حس و حال خوشایند، ذهن شما را به عنوان یک حسابدار از هر آنچه که در محیط خانه به خود مشغول می کند، دور نگه دارد. طوری که حس حضور در خانه و کار کردن را در شما کاهش دهد و با تمرکز بیشتری به کارتان ادامه دهید.

 

نکات کاربردی برای طراحی هوم آفیس حسابدار

همیشه راهکارهایی وجود دارد تا طراحی هوم آفیس برای حسابدار را به بهترین شکل ممکن جلو ببرید. هر فضای کاری جدا از بحثی که به فعالیت های روزانه مرتبط می شود، نیاز دارد تا با طراحی اصولی و تا حدودی مقرون به صرفه ایجاد شود.

 

انتخاب بهترین بخش خانه برای طراحی هوم آفیس

در سطور بالا گفته شد که موقعیت مکانی که برای انجام فعالیت کاری روزانه خود انتخای می کنید، با اهمیت است. در ابتدا باید این محیط را انتخاب کنبد، تا بتوانید بر حسب آن دیگر مراحل را پیش ببرید. اما اینکه این موقعیت را در کدام قسمت خانه خود در نظر بگیرید، جای بحث دارد.

اگر دنج ترین و آرامش بخش ترین نقطه از فضای خانه را به اتاق کار خانگی خود اختصاص دهید، بدون شک با گذشت زمان تاثیر آن را بر روند کاری خود می بینید. فراموش نکنید که موقعیت مکانی انتخابی، وسعت کافی را برای تعبیه مبلمان و دیگر لوازم کاری داشته باشد. فضاهای کوچک به راحتی با آشفتگی حاصل از کمبود جا مواجه نشوید.

 

نورپردازی متناسب با فضای کار

همیشه گفته ایم که نورپردازی حرف اول را در طراحی محیط های کاری می زند. حال چه در فضاهای کار اداری و چه در فضاهای کار خانگی از اهمیت این نکته کم نمی شود. مطمئنا کار در فضایی با نور کم، در دراز مدت از انرژی شما برای ادامه کار می کاهد. علاوه بر این به مرور اثرات منفی هم بر روی چشمان و بازده کارتان می گذارد.

پس استفاده از نورپردازی کافی و اصولی، آن هم تا حد ممکن نور طبیعی، از الزامات اصلی طراحی هوم آفیس می باشد. چه چیزی بهتر از یک پنجره ی وسیع، که در طول روز بازتاب کننده نور طبیعی خورشید به داخل اتاق می شود، در هوم آفیس تان قرار داشته باشد. در غیر این صورت، با کمک منابع نور مصنوعی و به طبع لوسترها و چراغ های مدرن، نورپردازی کافی اتاق کار خانگی خود را تامین نمایید.

 

رنگ آمیزی درست برای افزایش بهره وری

توجه به معنای هوم آفیس (اتاق کار خانگی) و حضور آن به عنوان بخشی از فضای خانه می باشد. این امر از جمله دلایلی است که سبب شده طراحی این فضا به طور کامل در ارتباط و هماهنگی با دیگر قسمت های خانه صورت بگیرد. بخصوص که اگر اتاق کارتان تنها از طریق پارتیشن از دیگر نواحی خانه جدا شده باشد.

رنگ نقش مهمی در هماهنگ سازی هر بخش و در نهایت افزایش بهره وری بیشتر در فرآیند کاری دارد. با انتخاب درست رنگ برای فضای کار خود، حفظ هارمونی بین قسمت های مختلف را به وجود آورید. همچنین باعث افزایش روحیه کاری، قدم در راه موفقیت شغلی خود می گذارید. چنانچه به دنبال سبکی مدرن در دکوراسیون هوم آفیس خود هستید و به این سبک علاقمند هستید. اولویت انتخاب رنگ را بر پایه تناژ رنگ روشن و عموما سفید و طوسی قرار دهید.

 

انتخاب مبلمان مدرن و مناسب

اتاق کار با مبلمان، میز و صندلی مناسب برای کار است که شکل می گیرد. چرا که همیشه این توجه به راحتی و آرامش شما کارکنان است که باید در صدر توجهات قرار گیرد. این شما هستید که باید ساعت های طولانی مدت را بر روی صندلی و پشت میز سپری کنید. پس مهم است که میز و صندلی که برای کار انتخاب می کنید، کاملا استاندارد و مناسب فعالیت کاریتان باشد. این موضوع همان طور که در فضاهای کار اداری کاملا رعایت می شود، باید در فضاهای کار خانگی نیز بسیار مورد توجه قرار بگیرند. به همین منظور، انتخاب صندلی انعطاف پذیر مطابق با استانداردهای ارگونومیک و متناسب با ابعاد و اندازه میز و فضای اتاق، نکته ی بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

استفاده بهینه از فضای کار در هوم آفیس حسابدار

در سبک زندگی آپارتمان نشینی معمولا فضای خانه در متراژهای متوسطی طراحی و ساخته شده اند. شاید تنها وسعت کمی از فضا به اتاق کار خانگی اختصاص پیدا کند. طراحی داخلی مدرن هوم آفیس، بر استفاده از فضاها به صورت بهینه بسیار مورد اهمیت است. بهینه سازی فضای اتاق کار، باعث می شود از تمامی فضاها استفاده کارآمد و اصولی داشته باشید. یکی از راه های استفاده از حداکثر فضاها و حفظ نظم در فضا استفاده از طبقه بندی های دیواری و یا شلف باشد. پس بدون نگرانی به محدود بودن فضای کار خانگی خود، وسایل مورد نیازتان را به زیبایی چیدمان کنید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]