طراحی داخلی صنعتی | شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089
23
خرداد

طراحی داخلی صنعتی

طراحی داخلی صنعتی چیست و چرا این نام را گرفته است؟

هیچ‌چیز نرم و صمیمی در طراحی داخلی صنعتی وجود ندارد؛ اما درعین‌حال، طراحی داخلی صنعتی دارای چندین شخصیت است. دکوراسیون سبک صنعتی شامل جزئیات معماری مانند آجر، فلزات، چوب و همچنین مواد بازیابی شده است. معمولاً مصالحی که در این نوع سبک استفاده می‌شود، مستحکم و مقاوم هستند.

 

اگر به طراحی داخلی صنعتی علاقه دارید، این نوشته‌ها را هم بخوانید!

 

 

تاریخچه طراحی داخلی صنعتی

سبک دکوراسیون منزل به صورت صنعتی از کارخانه‌های تأسیس شده در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم الهام می‌گیرد. ساختمان این کارخانه‌ها متشکل از آجر، بتن، آهن و فولاد بودند و به همین سبب استحکام بسیار بالایی داشتند؛ اما رفته‌رفته با پیشرفت تکنولوژی و بزرگ‌شدن کارخانه‌ها این ساختمان‌ها متروکه و بلااستفاده باقی ماندند.

طراحی داخلی صنعتی | شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089

با گذشت زمان و تغییر مکان‌های کار، فضای این کارخانه‌های مستحکم به هدف جدیدی نیاز داشتند. اینجا بود که طراحان داخلی سبک طراحی صنعتی را به وجود آورده و ساختمان‌های متروکه را به فضاهای زیبایی برای زندگی تبدیل کردند.

 

ویژگی‌های سبک طراحی صنعتی

یک سری ویژگی‌های خیلی خاصی در سبک طراحی صنعتی وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید دکوراسیونی جذاب و صنعتی در فضای موردنظرتان به وجود آورید. در ادامه این نوشته، این ویژگی‌ها را معرفی کرده‌ایم.

 

استفاده از مواد سخت و طبیعی

در طراحی داخلی صنعتی از به‌کارگیری پارچه‌های مخملی خودداری کنید. در عوض، مواد طبیعی و سختی مثل چوب، آلومینیوم، آهن، فلز، فولاد، قلع، سنگ، مس و چرم استفاده کنید و جان تازه‌ای به آن‌ها ببخشید.

طراحی داخلی صنعتی | شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089

این مواد کاملاً با سبک صنعتی مطابقت دارند؛ بنابراین، مبلمانی که در این سبک به کار می‌گیرید، بهتر است از جنس‌های ذکر شده در بالا باشند. در عتیقه‌فروشی‌ها می‌توانید چنین مبلمانی را پیدا کنید.

 

رنگ‌های خنثی در طراحی داخلی صنعتی

وقتی نوبت به طراحی یک اتاق نشیمن به سبک صنعتی می‌رسد، توصیه می‌کنیم از پالت‌های رنگی خنثی که از خاکستری، قهوه‌ای، سیاه‌ و سفید تشکیل‌شده‌اند، استفاده کنید. یعنی دقیقا همان رنگ‌های مصالح ساختمانی! برخی لایه‌ها را می‌توانید با رنگ‌های تیره‌تر مثل مشکی هم پوشش دهید.

طراحی داخلی صنعتی | شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089

اگر احساس می‌کنید که فضایتان با این رنگ‌ها بیش از حد بی‌روح به نظر می‌رسد، رنگ‌هایی مثل آجری را می‌توانید به این پالت رنگی اضافه نمایید. فقط توجه داشته باشید که بهتر است یک رنگ اصلی در نظر بگیرید و سایر رنگ‌ها را به‌عنوان مکمل به آن اضافه کنید.

طراحی داخلی صنعتی | شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089

به یاد داشته باشید که رنگ‌های خنثی برای فضاهای کوچک عالی هستند. زیرا رنگ‌های خنثی و روشن با بازتاب نور، روشنایی بیشتری را در اتاق‌ها به وجود می‌آورند. پس اگر خانه کوچکی دارید، از کم‌ترین رنگ‌های تیره در آن استفاده کنید.

 

خطوط صاف یا منحنی در طراحی داخلی صنعتی

اشکال مورد استفاده در سبک دکوراسیون صنعتی عمدتا از خطوط مربع و اشکال بلوکی تشکیل شده‌اند تا انسجام خوبی را به نمای کلی محیط‌تان ببخشند؛ اما این به این معنی نیست که نمی‌توانید از خطوط منحنی و اشکال انتزاعی در دکوراسیون سبک صنعتی استفاده کنید.

طراحی داخلی صنعتی | شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089

ترجیح سبک صنعتی خطوط صاف و تمیز است ولی در موارد خاصی می‌توانید خطوط منحنی را به کار ببرید.

 

ادغام المان‌های قدیم و جدید

طراحی صنعتی دو سبک مدرنیته و سنتی را با هم ترکیب می‌کند و در طراحی داخلی هم باید این اصل رعایت شود. برای مثال می‌توان فضاهای باز و مفهومی با پالت رنگی خنثی و دکوراسیون ساده و کارآمد را در کنار پنجره‌های فولادی بزرگ به کار برد. شاید ابتدا این موضوع عجیب به نظر برسد اما با به‌کارگیری آن خواهید دید که چقدر طراحی شیک و جالبی را در معرض دید قرار می‌دهید.

طراحی داخلی صنعتی | شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089
به یاد داشته باشید که همانند خانه‌ها و کارخانه‌های قدیمی تلاشی برای پنهان کردن لوله‌ها و آجرها نکنید. حس زندگی را با این المان‌های به‌ظاهر بیهوده اما کاربردی در فضای موردنظرتان به وجود آورید.

 

مبلمان در طراحی داخلی صنعتی

مبلمان مناسب این سبک مبلمانی ساده با طراحی مدرن است. البته اگر این مبلمان از چرم یا تلفیق چوب و فلز ساخته شده باشند، هارمونی جذاب‌تری را در ساختمان متروکه بازسازی شده ایجاد می‌کنند. هرچند می‌توانید از مبلمان سنتی و قدیمی هم برای این فضا استفاده کنید؛ ولی بدون شک مبلمان سلطنتی و مجلل هیچ جایی در این سبک ندارند. سعی کنید مبلمان را در نهایت سادگی انتخاب کنید.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]