دکوراسیون وینتیج و همه چیز درمورد آن
23
خرداد

دکوراسیون وینتیج و همه چیز درمورد آن

دکوراسیون وینتیج چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به حس و حال خانه‌های قدیمی و لوازم آن علاقه دارید پس بدون شک باید با دکوراسیون وینتیج آشنا شوید! در دکوراسیون وینتیج طراحی و چیدمان مبلمان و وسایل خانه، انتخاب کاغذدیواری، رنگ دیوار، وسایل دکوراتیو، مصالح و عناصر داخلی، بیشتر مربوط به دهه‌های گذشته است که در زیبایی خانه، نقش به سزایی دارد. همراه دکوطرح باشید تا با هم دکوراسیون وینتیج را بررسی کنیم و با آن بیشتر آشنا شویم.

 

اگر درمورد دکوراسیون وینتیج کنجکاو هستید و به طراحی داخلی علاقه دارید، این نوشته‌ها را هم بخوانید!

 

 

دکوراسیون وینتیج چیست؟

دکوراسیون وینتیج در حقیقت ترکیب عناصر کهنه و قدیمی با روش‌های خاص و مجلل یا اشرافی است. طرفداران این نوع دکوراسیون افرادی هستند که علاقه‌مند به‌ مرور خاطرات خوب گذشته هستند. طراحی داخلی در دکوراسیون وینتیج از ترکیب رنگ‌های روشن و یا یکدست با سرامیک‌ها و کف‌پوش‌های قدیمی است.

دکوراسیون وینتیج و همه چیز درمورد آن | شرکت معماری دکوطرح

دکوراسیون وینتیج در عصر حاضر محبوبیت زیادی دارد. ترکیب دکوراسیون مدرن و امروزی با دکوراسیون قدیمی، فضای بسیار دل‌نشینی می‌سازد. در ادامه چند ویژگی مهم این دکوراسیون را بررسی خواهیم کرد.

 

ترکیب قطعات و عناصر مختلف در دکوراسیون وینتیج

از ویژگی‌ مهم دکوراسیون داخلی وینتیج ترکیب عناصر و رنگ‌های مختلف دکوراتیو را می‌توان نام برد. در این دکوراسیون وسایل متنوعی به کار گرفته می‌شود و بیشتر ظاهر کلکسیونی دارد. اگر طرفدار دکوراسیون‌های ساده‌گرایی یا مینیمالیسم باشید، این سبک برای شما جذاب نخواهد بود.

دکوراسیون وینتیج و همه چیز درمورد آن | شرکت معماری دکوطرح

در دکوراسیون به سبک وینتیج تمامی عناصر و چیدمان، از کاغذدیواری تا وسایل تزیینی، باهم روی یک موضوع خاص و خاطره‌انگیز تمرکز دارند.

 

شلوغ نبودن دکوراسیون وینتیج

دکوراسیون وینتیج از طراحی بسیار شلوغی برخوردار نیست. در این سبک دکوراسیون قاعده اصلی این است که تمامی عناصر فقط روی یک دهه یا زمان خاص تمرکز کنند. در استفاده از رنگ در دکوراسیون، فراموش نکنید که کل عناصر و وسایل استفاده‌شده در این سبک حتما باید دارای رنگ‌ها و الگوهای یکسانی باشند و قطعات باید باهم تطابق داشته باشند؛ به‌عنوان نمونه شما می‌توانید از رنگ‌های روشن و سفید استفاده کنید یا انواع چوب و پارچه‌های زیبا را به‌ کار بگیرید.

 

المان‌های قدیمی در دکوراسیون وینتیج

تمام عناصر و اشیا در طراحی داخلی با سبک وینتیج باید ظاهری قدیمی و کهنه داشته باشند. اگر قصد دارید از دکوراسیون وینتیج استفاده کنید، ترجیحا نباید از اشیا و عناصر جدید استفاده کنید. در دکور داخلی وینتیج، تمامی موارد باید از میان وسایل با ظاهری قدیمی انتخاب شوند؛ به‌عنوان‌ نمونه شما می‌توانید مبلمان جدید ولی با ظاهر قدیمی استفاده کنید.

 

استفاده از رنگ‌ها به‌صورت یک‌دست

رنگ بیشتر در این سبک دکوراسیون به‌صورت یک‌شکل و یک‌دست به‌کار گرفته می‌شود. برای ایجاد تعادل در طراحی دکوراسیون داخلی وینتیج باید از طیف رنگ‌های خاص و یکسان استفاده کرد.

دکوراسیون وینتیج و همه چیز درمورد آن | شرکت معماری دکوطرح

اگر طرفدار سادگی هستید، رنگ‌های سفید، آبی، صورتی و رنگ سبز در دکوراسیون، می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. برای انتخاب رنگ نمای خانه با دکوراسیون وینتیج باید زمان بسیار زیادی برای تحقیق کنار بگذارید.

 

طرح‌های متنوع برای فضاهای مختلف

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که فضاهای مختلف خانه‌شان دارای طرح و الگوهای متنوع باشد. در دکوراسیون داخلی وینتیج شما به‌راحتی می‌توانید طرح دکوراسیون متفاوت و متنوع برای هر قسمت از خانه در نظر بگیرید.

دکوراسیون وینتیج و همه چیز درمورد آن | شرکت معماری دکوطرح

به‌عنوان نمونه برای پذیرایی‌تان دکوراسیون ویکتوریایی، برای چیدمان آشپزخانه، سبک روستیک و برای دکوراسیون اتاق‌ها سبک دیگری طراحی کنید. خوشبختانه در سبک وینتیج شما با آسودگی خیال می‌توانید از طرح‌ها و الگوهای مختلف استفاده کنید.

 

استفاده از فرفورژه

اگر قصد دارید نمای خارجی خانه خود را با سبک وینتیج طراحی کنید، می‌توانید از فلز حفاظ فرفورژه در قسمت ورودی خانه، نرده‌ها و برای تزیین پنجره‌ها استفاده کنید. استفاده از فرفورژه یک روش بسیار شگفت‌انگیز برای به‌نمایش‌گذاشتن زمان گذشته است.

 

به‌کارگیری معماری الیزابتی

اگر خانه شما در حومه شهر قرار دارد و علاقه زیادی به تاریخ دارید، می‌توانید از معماری الیزابتی برای طراحی نما در بیرون خانه استفاده کنید. در معماری الیزابتی بیشتر از طرح‌های نامتقارن استفاده می‌شود.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]