ایده های طراحی داخلی کلینیک های زیبایی
23
دی

ایده های طراحی داخلی کلینیک های زیبایی

ایده های کار آمد و چشمگیر برای طراحی داخلی کلینیک های زیبایی

مشخصا دکوراسیون و معماری داخلی فضاهای درمانی و بهداشتی، مخصوصا کلینیک های زیبایی و یا کلینک های پوست و مو از درجه ی اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که باید ضمن در نظر گرفتن کلیه ی اصول تخصصی و بهداشتی، فضا به گونه ای طراحی شود که از نظر زیبایی شناسی بسیار چشمگیر بوده و برای کلیه ی مراجعین کاملا دلپذیر بوده و احساس آرامش به آن ها دهد. این در حالی است که زیبایی و آرامش فضا در صورتی که نیاز پزشک و مراجع را پاسخگو نباشد، نه تنها کافی نیست بلکه طراحی بطور کل غیر قابل قبول می باشد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

 

ایده های کار آمد و چشمگیر برای طراحی داخلی کلینیک های زیبایی

ازطراحی سقف کلینیک زیبایی خود غافل نشوید!

یکی از اجزای فضاهای داخلی که قابلیت زیادی برای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی مطب و کلینیک را دارند، سقف ها هستند. اگر از  فضای داخلی مطب یا کلینیک خود خسته شده اید و به دنبال یک تغییر اساسی، مقرون به صرفه و سریع  هستید، به سراغ سقف ها بروید. سقف ها همیشه از مهم ترین المان های معماری داخلی، مخصوصا برای فضاهای درمانی بوده اند. در کلینیک های زیبایی و یا پوست و مو اکثر خدمات و یا درمان ها در حالی انجام می شود که بیمار یا مراجع در حالت دراز کشیده قرار دارد. برای جلوگیری از کسل شدن بیمار، همچنین سرگرم و آرام شدن فرد، سقف ها پتانسیل بالایی دارند. اگر نمی دانید چه تغییراتی را می توانید در سقف هایتان اعمال کنید با ما همراه باشید تا با شما ایده هایی را برای این کار در میان بگذاریم.

 

بهترین ایده ها برای کلینیک زیبایی

کلینیک زیبایی از مکان هایی است که طراحی و دکوراسیون آن از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که تمام افرادی که به کلینیک زیبایی مراجعه می‌کنند، قطعاً افرادی هستند که اهمیت بالایی به زیبایی می‌دهند، بنابراین اگر دکوراسیون مطب زیابی شما شیک و زیبا نباشد، آنها به شما اعتماد نمی‌کنند. در زمینه نورپردازی مطب زیبایی بهتر است که از پنجره های بزرگ و نور طبیعی استفاده کنید اما در صورت نبود این امکان می‌توانید با استفاده از مقاله ی انواع نورپردازی در مطب، یکی از روش ها را انتخاب کنید و از آن استفاده نمایید. اما حتما در نظر داشته باشید که نورپردازی مطب زیبایی باید به گونه ای باشد که روی چهره ی مراجعه کنندگان سایه ایجاد نکند. همچنین می‌توانید طبق آموزشی که در بخش دیزاین مطب زیبایی قرار داده ایم، از ابزار و وسایل تزئینی استفاده کنید تا جلوه ی زیبایی به مطب خود ببخشید.

 

طراحی داخلی رسپشن و سالن انتظار

طراحی سالن انتظار همیشه از مهمترین بخش های طراحی یک کلینیک زیبایی است. طراحی داخلی سالن انتظار باید به گونه ای باشد که در درجه ی اول باعث جلب اعتماد مراجعین و ایجاد حس راحتی در آن ها شود. استفاده از فرم ها و رنگ ها باید به گونه ای جذاب باشد که به مراجعین نه تنها احساس آرامش دهد، بلکه به گونه ای احساس خوشایندی به آن ها دست دهد و سرگرم شوند که احساس انتظار خود را فراموش کرده و همچنین انگیزه و اشتیاق حضور دوباره در این فضا را برای فرصت های بعدی داشته باشند. ست مبلمان نشیمن سالن انتظار یکی دیگر از عناصری است که در جذاب نشان دادن این فضا اهمیت بسزایی دارد. قسمت پذیرش اولین مکانی است که مراجعین توقفی نسبتا کوتاه در آنجا دارند. به همین منظور دکوراسیون داخلی این قسمت در زیباتر به نظر رسیدن سالن انتظار اهمیت بسیار زیادی دارد. طراحی میز پذیرش به خودی خود از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که علاوه بر اصول زیبایی شناسی، رعایت اصول ارگونومی هم به هیچ وجه نباید فراموش شود. رعایت این اصول باعث گردیده تا درصد آسیب های وارده به کاربران کمتر گردد. استفاده از بهترین مواد مصرفی یکی دیگر از مواردی می باشد که  باید در طراحی میز منشی مدنظر قرار گرفته شود.

 

طراحی مطب توسط دکوطرح

مرکز دکوطرح متخصص در امر طراحی داخلی انواع سازه ها و بناها با کاربری های متنوع می‌باشد و پروژه های زیادی را در زمینه طراحی مطب دندانپزشکی و پزشکی انجام داده است. بنابراین اگر شما نیز قصد راه اندازی مطب را دارید، می‌توانید طراحی داخلی و دکوراسیون آن را به ما بسپارید. برای مشاهده ی پروژه های انجام شده توسط گروه معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح به صفحه اصلی وبسایت ما مراجعه کنید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]