بهترین وقت دفتر زدن برای یک معمار
22
اردیبهشت

بهترین وقت دفتر زدن برای یک معمار

بهترین وقت دفتر زدن برای یک معمار

هر معماری در طول دوره تحصیل یا بعد از فارغ التحصیلی یا حتی قبل از شروع کار خود حتما حداقل یک بار به این موضوع فکر کرده است. برای معماران و طراحان، راه انداختن دفتری شخصی یا شغلی شخصی دورنمای هراس آوری است. با این حال، مسیر باز کردن یک دفتر طراحی یا دفتر معماری از گذشته راحت تر و در دسترس تر شده است. مراحل انجام چنین کاری کوتاه تر شده است و باز کردن یک دفتر کار شخصی به این معنی است که شما می توانید بر روی مشتریان جدید تمرکز کنید و حضور خود را به دنیا اعلام کنید.

تصمیم گیری در مورد چگونگی ساختار کسب و کار شما تصمیم گیری بسیار مهمی در همان اوایل کار است. اگرچه بحث در مورد جزئیات قانونی مرتبط با این تصمیم از بحث این مطلب خارج است، اما باید بر این نکته تاکید کنیم که انتخاب شما جزئیات مالی و آیین نامه ای خواهد داشت و باید در این مورد خوب تحقیق کنید.

پیش بینی این که وضعیت شرکت شما در یک سال آینده چگونه خواهد بود دشوار است به همین دلیل یک بازه ۵ تا ۱۰ ساله ساله برای خود مشخص کنید. این که بدانید از نظر شما موفقیت شرکت تان در چیست می تواند به ساختار سازمانی شما شکل دهد و آن را از دیگر شرکت ها متمایز کند. اگر در این مورد خیلی مطمئن نیستید، از ابتدایی ترین و ساده ترین ساختار شروع کنید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید

 

 

 

بهترین وقت دفتر زدن برای یک معمار

راه اندازی دفتر معماری

اگر شما نمی خواهید کارها را به تنهایی انجام دهید و فرد یا افراد دیگری در این کار همراه شما هستند، درواقع می خواهید یک شراکت را آغاز کنید. ایجاد یک توافق مشارکتی برای تعیین جزئیات چگونگی راه اندازی کسب و کار، کاری عقلانی و ایده خوبی است. در این صورت شما باید این تصمیمات را به صورت یک سند یا نوشته رسمی و قانونی درآورید که همه شرکا با آن موافق باشند. این سند حاوی تعداد سهم هر فرد، سرمایه اولیه، چگونگی مدیریت سود و زیان، تصمیم گیری ها، و نحوه انحلال شرکت است.

 

مجوز برای تاسیس دفتر معماری

در حین تصمیم گیری در مورد ساختار کسب و کار، شما باید در مورد مجوزهای مورد نیاز و نظام نامه های اداری اطلاعات کسب کنید و اقدامات لازم را در این جهت انجام دهید. گرفتن مجوز قانونی برای شروع فعالیت از اهمیت زیادی برخوردار است و شما باید این مرحله را کاملا جدی بگیرید. اگر به نظرتان این کار دشوار و زمان بر می رسد می توانید مجوز شرکت معماری یا طراحی دیگری را خریداری کنید. با توجه به این که در کجا زندگی می کنید، هزینه تمدید مجوزهای سالانه متفاوت است. تمام این هزینه ها را در فرایند کاری خود باید پیش بینی کنید تا در روند کار دچار مشکل نشوید.

وقتی مشغول تعریف برند خود هستید، شما هم نقش مشتری را بازی می کنید و هم نقش یک معمار را. شما در این فرایند سوالاتی را مطرح می کنید: چه چیزی کسب و کار شما را متمایز می کند؟ هدف از راه اندازی این کسب و کار چیست؟ شما چه چیزی ارائه می کنید که دیگران فاقد آن هستند؟ چه چیزی شما را منحصربه فرد می کند؟

درست است که مردم بیش از گذشته به طراحی اهمیت می دهند، اما چیزی که مردم در طراحان و معماران به دنبال آن هستند فردی است که بتواند راه حل های خلاقانه ای برای مشکلات آن ها پیدا کند. مردم شما را براساس توانایی تان در رفع نیازها و مشکلات شان می سنجند و قضاوت می کنند نه رزومه پربارتان. بدیهی است که شما به یک روزمه قدرتمند نیاز دارید، اما این بر عهده شماست که به مشتریان این حس را القا کنید که قادرید مشکلات آن ها را حل کنید و راه حل های خلاقانه و سریع برای مشکلات آن ها ارائه کنید.

 

برندینگ معماری

در بسیاری از موارد فرایند برندینگ با تصویر کردن یک مشتری ایده آل شروع می شود. شرکت شما به طور خاص کدامیک از نیازهای این مشتری را برطرف می کند؟ چه مشکلی را شرکت شما می تواند حل کند؟ کل نگر نباشید بلکه سعی کنید به جزئیات توجه کنید. این که فکر کنید که قادرید مشکل همه را حل کنید در واقع توانایی حل هیچ مشکلی را ندارید.

آیا شما در بازسازی مکان های تاریخی تجربه و تخصص دارید؟ به سوالات جواب مشخص و واضحی دهید تا توانایی های شرکت شما کاملا مشخص شود. اگر در این کار مشکل دارید، شرکت ها و کمپانی های مورد علاقه خود را مشخص کنید و ببینید که ویژگی های بارز آن ها چیست که توانسته اند در کار خود موفق شوند. سعی کنید از آن ها تقلید کنید. اگر هنوز هم مشکل شما حل نشده است، سعی کنید از افراد پیرامون خود در مورد کیفیت ها و توانایی های شخصی تان سوال کنید. سعی کنید یک تم مرکزی برای خود مشخص کنید.

مهم است که بفهمید که هر کاری که انجام می دهید در ساختن برند شما تاثیرگذار است. برندتان از شما سبقت می گیرد. این مسئله را حتی در ساده ترین کارهای روزانه درک می کنید. مثلا وقتی می خواهید یک ایمیل بفرستید، ببینید که واژه های شما در متن ایمیل چه تاثیری بر مخاطب می گذارند. برند جای شما و در مورد شما سخن می گوید. برند شریک قدرتمندی در انتقال پیام شما به دیگران است.

 

چگونه برند معماری خود را تبلیغ کنیم؟

استقرار یک برند زمان می برد. به یاد داشته باشید که حتی برندهای بزرگ، مانند اپل و کوکاکولا، از جایی شروع کردند که شما اکنون در آن قرار دارید. برندها به مرور زمان شکل می گیرند. گام های کوچک می تواند یک کار بزرگ را به قسمت های کوچک تر و قابل مدیریت تبدیل کند.

وظیفه شما این است که برند خود را تعریف کنید. یک مشتری ایده آل را تصور کنید و سعی کنید در فضای مجازی خود را به دیگران به درستی معرفی کنید. سعی کنید خود را به تمامی و سنجیده به دیگران معرفی کنید. چیزی نگویید که از پس آن برنمی آیید. یادتان باشد که شما یک معمار هستید و حل خلاقانه مسائل هدف اصلی شماست. این کار را سرلوحه خود قرار دهید و سعی کنید برند خود را بر این اساس توسعه دهید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]