اصول دکوراسیون و نصب تابلو
27
تیر

اصول دکوراسیون و نصب تابلو

اصول دکوراسیون و نصب تابلو

نصب تابلو در دکوراسیون خانه نقش بسیار مهمی در زیبا سازی منازل دارد و اگر بر اساس اصول و قواعد خاص خود روی دیوارها نصب شوند می‎توانند جلوه‎ی خاصی را در خانه ایجاد کنند. اما این اصول و قوانین چیست؟ در این نوشته می‎خواهیم ۷ اصل طلایی درباره‎ی نصب تابلو در دکوراسیون خانه را با هم بررسی کنیم.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

اصول دکوراسیون و نصب تابلو

چرا نصب تابلو مهم است؟

تابلوها روی زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی منزل تاثیر زیادی دارند از این رو بهتر است شما در انتخاب طرح و رنگ تابلو و چگونگی نصب آن روی دیوار حساسیت لازم را به خرج دهید. در ادامه اصول نصب تابلو را پیش رو خواهید داشت که امیدواریم به کمک این نکات بتوانید تابلوی مورد نظر خود را روی دیوار به شیوه ای کاربردی و راحت نصب نمایید.

 

اصول نصب تابلو روی دیوار

نصب تابلو روی دیوار دارای اصولی است که شما باید آن را رعایت کنید در غیر این صورت ممکن است تابلوهای نصب شده روی دیوار باعث نامطلوب به نظر رسیدن دکوراسیون داخلی منزل شوند همچنین یکی از بهترین روش ها برای تزیین دیوار قسمت های مختلف منزل استفاده از تابلوهای زیبا و شیک است.

 

رنگ بندی تابلوها روی دیوار

در مرحله اول اگر قصد دارید تا بخشی از دیوارهایتان را برای نصب تابلو ها انتخاب کنید بهتر است بدانید که باید تابلوهایی که رنگ روشن تر دارند را در بالا و آن هایی که رنگ تیره تر دارند را در پایین دیوار قرار دهید.

 

اندازه استاندارد تابلو برای خانه شما

دومین نکته‎ی مهمی که برای نصب تابلو در دکوراسیون خانه باید به آن دقت کنید هماهنگی مابین اندازه و متراژ تابلو با دیوار خانه‎ تان است. بنابراین اگر تابلوی شما بزرگ است بهترین کاری که می‎توانید انجام دهید این است که آن را روی یکی از دیوارهای اصلی خانه نصب کنید. کار نصب این نوع تابلو ها را می‎توانید با اندازه گیری متراژ دیوارتان شروع کنید.

 

در انتخاب تابلو، هارمونی اهمیت دارد

ایجاد وحدت و یک رنگی یکی از اصول مهم چیدمان خانه است؛ بنابراین اگر می‎خواهید فضای نشیمن خانه ‎تان زیبا و عاری از هر گونه شلوغی باشد بهتر است که تابلوهایی هم‎ رنگ و هم شکل استفاده کنید.

 

هماهنگی تابلو و لوازم دیگر خانه

چهارچوب و رنگ قاب تابلوها باید با رنگ دکوراسیون، مبلمان و تمام وسایل تزیینی که در خانه چیده‎اید هماهنگی داشته باشد. برای دستیابی به این هدف می‎توانید ابتدا لیست وسایل مورد نیازیتان را نوشته و سپس با توجه به موارد ذکر شده برای خرید این اقلام اقدام کنید.

 

فاکتور نورپردازی در نصب تابلو

نورپردازی یکی از مواردیست که تاثیر بسیار جدی در چگونه دیده شدن خانه شما دارد؛ بنابراین نباید از این امر غافل شوید. پس بهتر است برای ایجاد زیبایی هرچه بیشتر در این خصوص با استفاده از منابع نوری مصنوعی مانند انواع لامپ ها LED، نورهای موضعی و یا نواری این بخش از خانه را طراحی کنید و هماهنگی بی نظیری مابین تابلو و نورپردازی خود به وجود بیاورید.

 

از خطوط در طراحی داخلی بهره ببرید

اگر از تاثیرات روانی و علمی که خطوط دارند آگاهی داشته باشید، می‎دانید که خطوط عمودی به بلندتر نشان دادن فضا و خطوط افقی به عریض‎ تر دیده شدن فضا کمک می‎کنند؛ بنابراین اگر دیوارهای اتاق‎ تان کوتاه است بهترین کار برای شما استفاده از تابلوهایی با خطوط عمودی است.

 

اکسنت وال گزینه مناسبی برای تابلوهاست

یکی از مکان‎های مناسبی که می‎توانید برای نصب تابلوهایتان از آن استفاده کنید دیوار پشت کاناپه در اتاق نشیمن است. تنها نکته ‎ی مهمی که در این خصوص باید رعایت کنید این است که باید توجه داشته باشید که اندازه قاب از اندازه طول کاناپه بزرگتر نباشد تا توازن اتاق را بر هم نزند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]