طراحی و دکوراسیون اتاق خواب
19
اردیبهشت

طراحی و دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب | به خصوص اگر با دنیای طراحی داخلی خانه خیلی آشنا نیستید ، کنار هم قرار دادن یک اتاق خواب می تواند احساس طاقت فرسایی کند. به همین منظور ، ما چند نکته در مورد طراحی اتاق خواب برای شما آورده ایم که به شما کمک می کند تا روند کار کمی آسان شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد همه چیز ، از جدیدترین ایده های اتاق خواب اصلی گرفته تا اینکه چه پالت رنگی را در یک اتاق کوچک استفاده کنید ، ادامه مطلب را بخوانید. با داشتن این دانش ، باید بتوانید یک طراحی اتاق خواب منحصر به فرد ایجاد کنید که برای شما مناسب باشد.

با اهداف خود شروع کنید | دکوراسیون اتاق خواب

قبل از شروع هر پروژه طراحی داخلی ، در نظر گرفتن خواسته ها و نیازهای خود برای فضا مهم است. در حالت ایده آل ، بیشتر موارد موجود در اتاق با هر دو معیار متناسب است. از این گذشته ، شما نه تنها می خواهید که اتاق کاربردی باشد ، بلکه اگر هزینه های آن را برای طراحی آن هزینه می کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که از محصول نهایی راضی هستید.

دکوراسیون اتاق خواب | به عنوان مثال ، شاید شما با ایده گرفتن تخت خواب سایبان بازی می کرده اید زیرا همیشه یک تخت را می خواستید. اگر اتاق خواب اصلی خود را طراحی می کنید ، ادامه دهید و خرید را غرق کنید. در این حالت ، یک تخت سایبان با تهیه یک تخت خواب که می توانید در آن بخوابید و یک قطعه بیانیه زیبا از نظر زیبایی ، هر دو جعبه موجود در لیست خواسته ها و نیازهای شما را بررسی می کند.

گام بعدی در طراحی اتاق خواب عالی یافتن برخی الهامات از طراحی است. خوشبختانه ، شما برای این کار مجبور نیستید به یک طراح داخلی بروید ، منابع آنلاین زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند از اتاق خواب خود ایده آل طراحی اتاق خواب خود را پیدا کنید.

هوز

دکوراسیون اتاق خواب | اگر از احساس سبک شخصی خود مطمئن نیستید ، Houzz مکانی عالی برای شروع است. Houzz به طراحان داخلی اجازه می دهد عکس هایی از پروژه های تمام شده خود را بارگذاری کنند تا ایده های زیادی در اختیار شما قرار دهند. اگرچه شما به دنبال ایده های اتاق خواب اصلی هستید ، Houzz برای بسیاری از فضاها ، از جمله اتاق ناهار خوری ، اتاق نشیمن و حتی طراحی اتاق لباسشویی الهام می گیرد.

متین

Modsy سرویسی است که به شما امکان می دهد با کسری از هزینه ای که معمولاً می پردازید با یک طراح داخلی کار کنید. با Modsy ، شما تصاویر اتاق خواب موجود خود را بارگذاری می کنید و سپس به چند سوال در مورد تنظیمات زیبایی خود پاسخ می دهید. سپس ، طراح دو ماکت از یک فضای کاملاً طراحی شده را به شما تحویل می دهد که می توانید آن را تغییر دهید تا زمانی که از محصول نهایی راضی باشید.

ابتدا طرح رنگی خود را انتخاب کنید

دکوراسیون اتاق خواب | هنگامی که رسماً برای شروع پروژه طراحی داخلی اتاق خواب خود آماده شدید ، اولین قدم انتخاب طرح رنگی خود برای اتاق است. در طراحی داخلی ، رنگ هایی که برای استفاده در فضا انتخاب می کنید تمام انتخاب های دیگر شما را آگاه می کند ، بنابراین بهترین شرط شما این است که ابتدا آن ها را انتخاب کنید.

شما احتمالاً از استفاده از آنچه به عنوان قانون ۶۰-۳۰-۱۰ شناخته می شود سود خواهید برد. در آن آمده است که تقریباً ۶۰٪ اتاق باید یک رنگ باشد ، معمولاً سایه خنثی است. با این حال ، در اتاق کودکان ، ممکن است جسورتر باشد. هر رنگی را که انتخاب کنید ، این رنگی است که روی دیوارهای شما می رود و اکثر پالت رنگی شما را تشکیل می دهد.

سپس ، ۳۰٪ از اتاق باید از یک سایه حمایت کننده تشکیل شود. این باید به خوبی با رنگ اصلی شما هماهنگ شود اما علاقه بصری بیشتری ایجاد می کند. به طور معمول ، این رنگ مبلمان اتاق خواب شما خواهد بود.

۱۰٪ آخر اتاق از یک رنگ لهجه تشکیل شده است. ترجیح رنگ شما هرچه باشد ، این رنگ ها باید برجسته ترین طرح شما باشند. به طور معمول ، این سایه ها مخصوص دیوار لهجه یا وسایل دکوراسیون شما مانند بالش پرتاب یا فرش منطقه است.

اگر فضای کوچکی را تزئین می کنید ، آن را سبک و روشن نگه دارید | دکوراسیون اتاق خواب

هنگامی که با یک اتاق کوچک کار می کنید ، انتخاب رنگ های مناسب اهمیت بیشتری پیدا می کند. متأسفانه ، رنگی که بیش از حد پررنگ است ممکن است فضای کوچکی مانند اتاق مهمان را تحت فشار قرار دهد. با توجه به این نکته ، باید سعی کنید بهترین کار را برای استفاده از رنگ های روشن هنگام کار در این فضاها انجام دهید.

در این حالت ، خنثی ها به احتمال زیاد برای دیوارها و سقف کار می کنند. اگر به دنبال رنگ لهجه هستید ، ممکن است تمرکز خود را روی استفاده از سایه های ملایم تر مانند سبز یا آبی کمرنگ بگذارید. به عنوان یک امتیاز اضافی ، روانشناسی رنگ معتقد است که هر دو سایه اثرات آرامش بخش و زمینی را ایجاد می کنند.

در مبلمان اتاق خواب با کیفیت سرمایه گذاری کنید

دکوراسیون اتاق خواب | پس از مشخص شدن اولویت رنگ ، مرحله بعدی شروع به جستجوی مبلمان است. اگرچه ممکن است بتوانید با مبلمان سطح پایین اتاق کودکان یا اتاق مهمان کنار بیایید ، هنگام طراحی اتاق خواب اصلی ، بهترین شرط شما سرمایه گذاری در قطعات با کیفیت است.

در پایان روز ، مبلمان با کیفیت خوب توانایی ماندگاری سالها را دارند. اگرچه ممکن است رنگ دیوارها یا بالش های لهجه خود را تغییر دهید ، اما اگر روی قطعات مبلمان کلاسیک سرمایه گذاری کنید ، آن‌ها می توانند آزمایش زمان را تحمل کنند و در چندین دور از روند طراحی داخلی با شما بمانند.

تا آنجا که به چه مبلمان مورد نیاز نیاز دارید ، حداقل ، سرمایه گذاری در یک قاب تختخواب و سرتخت خوب را در نظر بگیرید. فراتر از آن ، ساخت مجموعه ای را در نظر بگیرید که شامل یک کمد ، صندوقچه و چند تخت خواب باشد. سپس ، اگر مساحت مربع دارید ، به فکر ایجاد یک مکان نشیمن با یک صندلی لهجه ای و یک قفسه کتاب باشید.

درمان های پنجره را فراموش نکنید

یکی از اشتباهات رایج در طراحی اتاق خواب این است که اجازه می دهد پرده و پرده به فکر بعدی تبدیل شود. با این حال ، حقیقت این است که درمان های مناسب با پنجره می توانند عنصر طراحی باشند که یک اتاق خواب زیبا را از یکدیگر متمایز می کند. اگرچه برای انجام پروژه طراحی داخلی اتاق خواب شما نیازی به انجام درمان های سفارشی با پنجره نیست ، اما این منطقه ای است که باید در برنامه طراحی شما مورد توجه قرار گیرد.

برای این منظور ، می خواهید از خود بپرسید که در اتاق خواب خود به دنبال چه نوع زیبایی هستید و درمان های پنجره ای متناسب را انتخاب کنید. به عنوان مثال ، برخی از ایده های درمان پنجره برای یک طراحی اتاق خواب مدرن ممکن است شامل کرکره های مزارع به جای پرده باشد. از طرف دیگر ، یک طراحی سنتی تر ممکن است شامل پایان دادن به قاب پنجره شما با یک میله پرده تزئینی باشد تا به جذابیت بصری اتاق اضافه شود.

بگذارید وسایل دکور شخصیت شما را نشان دهد

در آخر اینکه ، آیا شما اتاق خواب ، اتاق غذاخوری یا اتاق لباسشویی خود را تزئین می کنید ، مهم این است که مطمئن شوید شخصیت شما در طراحی نهایی ظاهر می شود. یکی از راه های انجام این کار این است که مطمئن شوید وسایل تزئینی زیادی را در فضا قرار داده اید. در طراحی داخلی اقلام دکور کم و بیش لوازم جانبی هستند. آن‌ها غالباً ارزش عملکردی کمی غیر از افزودن علاقه بصری به فضا دارند.

خط آخر | دکوراسیون اتاق خواب

طراحی اتاق خواب کار کمی نیست. از انتخاب رنگ سر تابلو گرفته تا تصمیم گیری در مورد نوع پارچه در اطراف قاب پنجره ، به نظر می رسد که تصمیم گیری پایان کار ندارد. با این حال ، اگر وقت خود را برای انجام تحقیق و جمع آوری ایده های طراحی اتاق خواب اختصاص دهید ، می توانید یک طراحی اتاق خواب مدرن و متناسب با نیازها و احساس سبک شخصی خود ارائه دهید.

مسیری جدید به سوی استقلال مالی خود ترسیم کنید

املاک و مستغلات همچنان بهترین عملکرد را دارند و ثروت های زیادی را در اطراف ما ایجاد کرده اند. هنگامی که شما به عضوی از برندگان املاک و مستغلات تبدیل می شوید ، به شما نشان خواهیم داد که شما نیز می توانید در تمام دارایی های با بهترین عملکرد جهان مشارکت کنید بدون آنکه مانعی وجود داشته باشد که سرمایه گذاران را برای مدت طولانی از املاک و مستغلات دور نگه داشته است.

 

پیشنهاد نویسنده: آینه در دکوراسیون، رنگ آبی برای خانه

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح انجام شده است:

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]