ساخت مشارکتی در فشم
05
اردیبهشت

بازسازی مشارکتی در منطقه سه تهران

بایدها و نبایدهای بازسازی مشارکتی در منطقه سه تهران

منطقه‌ی سه تهران از مناطق مهم و در عین حال شلوغ شمال شهر محسوب می‌شود و به دلیل امکانات رفاهی بسیار مناسب و ویژگی‌های ممتاز خود، همواره مورد استقبال خریداران ملک و سازندگان واقع شده است. منطقه سه تهران یکی از سبزترین مناطق پایتخت است که مکان‌های تفریحی و گردشی فراوانی دارد. یکی از روش‌های ساخت ملک و خانه‌دار شدن در این منطقه‌ی پهناور و شلوغ، ساخت مشارکتی است. بازسازی مشارکتی در منطقه سه تهران یعنی صاحب یا صاحبان یک ملک قدیمی و یا زمین، تصمیم می‌گیرند با سازندگان املاک توافق کنند و ملک خود را در اختیار آنها قرار دهند و به جای هزینه‌ها و حق سازنده، با او در سود حاصل از ساخت شریک شوند. از سوی دیگر هم سازندگان املاک هزینه ساخت ملک را به عهده می‌گیرند. به این کار مشارکت در ساخت می‌گویند که ملک از یکی و سرمایه از یکی دیگر است.

 

به اطلاعات بیشتری درمورد بازسازی مشارکتی در منطقه سه تهران نیاز دارید؟ حتما به این مقالات نگاهی بیندازید!

 

 

صفر تا صد بازسازی مشارکتی در منطقه سه تهران

درست است که ساخت مشارکتی راه بسیار خوبی برای خانه‌دار شدن به نظر می‌آید، اما در تنظیم قرارداد بازسازی مشارکتی در منطقه سه تهران باید به چند نکته مهم توجه کرد و حتما در تعهدات به آن اشاره کرد.

همه چیز درمورد چاه آسانسور

قبل از بستن قرارداد بازسازی مشارکتی در منطقه سه تهران، اول از همه باید مطمئن شد که شخصی که ملک را آورده صاحب ملک باشد و یا اجازه این کار را داشته باشد و ملک دارای سند رسمی باشد.

ساخت مشارکتی در آینه ورزان

بعد از اطمینان، با هم آورده‌های بازسازی مشارکتی در منطقه سه تهران را بررسی کنید و ببینید هر کس چه چیزی وسط خواهد گذاشت. پس از این که آورده‌ها مشخص شدند، مدت زمان کار باید مشخص شود. پس از تعیین مدت زمان، باید میزان سود و زیان تعیین گردد.

ساخت مشارکتی در آینه ورزان

سپس به نوشتن مفاد ضمانت قرارداد پرداخته و بر سر آن توافق نمایید. سازنده در قرارداد مشارکت متعهد می‌شود که هزینه‌های ساختمانی پروژه،‌ هزینه‌های اداری پروژه بپردازد. علاوه بر این، در مواردی او باید به پرداخت مبلغ بلاعوض و مبلغی به عنوان اجاره‌بها به مالک طی مراحل ساخت متعهد شود. تمام این موارد بستگی به نوع قرارداد شما و ساخت و سازتان دارد و باید در آن با سازنده به توافق برسید.

 

انواع قراردادهای بازسازی مشارکتی در منطقه سه تهران

برای بازسازی مشارکتی در منطقه سه تهران، چند نوع قرارداد مشارکت در ساخت وجود دارد، به عنوان مثال ممکن است طرف اول زمین را ارائه دهد و نفردوم هزینه‌های ساخت را به عهده بگیرد.

ساخت مشارکتی در آینه ورزان

در حالتی دیگر از قرارداد بازسازی مشارکتی در منطقه سه تهران، طرفین می‌توانند توافق کنند که عملیات به صورت مرحله‌ای در هر بخش که انجام شد بر اساس توافق از قبل تعیین شده یک سهم از زمین منتقل شود. برای مثال طرفین توافق کنند که بعد از اتمام اسکلت بندی یک دانگ منتقل شود.

طرح‌های متنوع برای ویلا

در سومین حالت از ساخت مشارکتی در منطقه سه تهران، می‌توان توافق کرد تا اگر پروژه به مرحله مشخصی رسید، صاحب زمین وکالت بلاعزلی برای اقدام در جهت تنظیم سند انتقال رسمی به میزان سهم خود به سازنده بدهد.

 

نکات مهم بازسازی مشارکتی در منطقه سه تهران

انتخاب فرد سازنده برای بازسازی مشارکتی در منطقه سه تهران را جدی بگیرید. پروژه‌های قبلی را چک کنید و از صحت ادعاهای او مطمئن شوید. حتما با او راحت باشید، سوالات خود را بپرسید و بر سر تمام دغدغه‌هایتان توافق نمایید.

بازسازی مشارکتی در منطقه سه تهران | شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089

حتما از سازنده ضمانت اجرایی بگیرید. علاوه بر این همواره توجه داشته باشید که در قسمت بالایی همه صفحات قرارداد عبارت قرارداد مشارکت در ساخت را بنویسید. به هیچ عنوان از عبارت‌های دیگر مانند قرارداد مشارکت مدنی، مبایعه نامه و یا معامله و بیع استفاده نکنید.

طراحی ویلای چوبی

در آخر نیز حتما توجه داشته باشید که بعد از امضای قرارداد بازسازی مشارکتی در منطقه سه تهران، به سازنده وکالت غیرضروری ندهید، حتما این وکالت زمان‌دار و محدود بوده و به هیچ‌وجه وکالت تام نباشد.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]