طراحی و بازسازی هتل
11
دی

طراحی و بازسازی هتل

طراحی و بازسازی هتل

چرا بازسازی هتل ضرورت دارد؟

بازسازی هتل نخستین قدم جهت بهبود وضعیت رزرو هتل و زیبایی اتاق های آن می باشد ، بنابراین با توجه به ساختار هتل می توان با یک بازسازی و دکوراسیون خوب، فروش را دو چندان کرد. بسیاری از کسانی که صاحبان هتل می باشند تصور می کنند که اگر هتلی با تمام تجهیزات داشته باشند و آن را به شیوه های نوین بسازند هر زمان قادر به اداره ی آن می باشند  یا این که تغییری در بافت، ظاهر و نحوه ی اداره ی امور پیش نخواهد آمد . اما واقعیت این است همین طور که تکنولوژی در حال پیشرفت است و همه ی چیز دست خوش تغییر می باشد، بافت هتل ها نیز به مرور فرسوده می شود یا حداقل به خودی خود با جدید تر شدن طراحی دیگر هتل ها، شاید رزرو اتاق های شما به صورت ایده آل صورت نگیرد . گذشته از همه این ها هر امارت یا بنایی در طول زمان نیاز به بازسازی و مرمت پیدا می کند . برای مرمت هتل خود می توانید هر ساله مبلغی را در نظر گرفته و آن را کنار بگذارید و وقتی متوجه شدید که باید فرسودگی ها و بافت های قدیمی را از بین ببرید دست به کار شوید . این کار نه تنها باعث بالا رفتن درجه هتل می شود بلکه تعداد مشتریان شما را نیز می افزاید . بهترین روش برای این که کاستی ها و عیوب هتل خود را بر طرف کنید، در واقع بازسازی و تغییر دکوراسیون هتل می باشد .

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

طراحی و بازسازی هتل

آیا هتل من نیاز به بازسازی دارد؟

تصور غلطی که در ذهن عموم وجود دارد این است هتلی که از ابتدا تاسیس شده تا باید تا اخر با همان استایل و دیزاین باقی بماند و تبدیل یک هتل قدیمی به هتل مدرن غیر ممکن است. قاعدتا هرچه به جلوتر می رویم همه چیز درحال تغییر و نوشدن است یا به اصطلاح تکامل یافتتن الگوهای مدیریتی هتل های مدرن باید با شرایط تطبیق داشته باشند. در صنعت جالب هتلداری به خاطر از دست ندادن مشتریان سابق و جذب میهمانان جدید باید به امور هتل مانند تمیزبودن و نگهداری هتل رسیدگی کرد. چون اغلب هتل ها در ۲۴ ساعت شبانه روز درحال فعالیت هستند و اگر درست نگه داری نشود امکان دارد خیلی زود فرسوده شود و آن ابهت سابق خود را از دست بدهد.

اگر می خواهیم هتلی شیک و لوکس داشته باشیم باید کوچکترین نقص را سریعا برطرف کنیم چرا که هتل به صورت مستقیم با مشتریان در ارتباط است. در واقع هیچ کسب و کاری تا به این حد به معماری و طراحی داخلی وابسته نیست چون مشتریان شما ساعات زیادی را در هتل می گذرانند! اگر برای بازسازی تاجهیزات و امکانات هتل اقدام نکنید هتل شما مورد پسند قرار نمی گیرد به همین صورت مشتریان کمتری به سراغ شما می آییند و خدایی نکرده سرمایه مهمتان در مسیر ورشکستگی قرار می گیرد.

 

طراحی هتل چقدر اهمیت دارد؟

کارفرمایان و هتلداران آینده نگر اصلا خواستار این نیستند که نام هتلشان بین زبان ها بد باشد آن ها می خواهند مسافران هرجایی که می روند از تجمل گرایی و خدمات عالی هتل تعریف کنند یا شاید عاشق دیزاین داخلی آن شوند؟! حالا جالب است بدانید که سوال: چرا به هتل نمی رسید؟ شایع ترین سوال در بخش انتقادات و پیشنهادات یک هتل می باشد!! تنها راه حل کارآمد در این موارد بازسازی هتل می باشد، اما از آنجا که هزینه بازسازی و دکوراسیون هتل معادل هزینه بازسازی دکوراسیون داخلی منزل نیست، خیلی از صاحبان هتل ها از آن سر باز می زنند.

 

مهمترین اهداف در بازسازی هتل

 • شناسایی نیاز های آینده هتل
 • افزایش گنجایش هتل
 • ترفیع مشکلات قبل
 • کاهش هزینه ها
 • صرفه جویی در بکارگیری نیروی انسانی
 • ایجاد تغییر در چیدمان
 • سرویس دهی بهتر
 • استفاده از تکنولوژی نوتر

 

۵  نکته طراحی برای بازسازی هتل

“نوسازی” به معنای جدید ساختن هر چیزی است. زندگی جدید. ایده جدید. تجربه های جدید. سه چرخه معمولی در زندگی یک هتل وجود دارد: تجدید، نوسازی نرم و بازسازی کامل. به هر نوع رنو که نیاز دارید، به روز نگه داشتن هتل خود ضروری است، در غیر این صورت مهمانان شما به همان سرعتی که شما کاری انجام نمی دهید محو می شوند. بیشتر هتل‌ها هر پنج تا هفت سال یک‌بار به‌روزرسانی می‌کنند. نوسازی تنها در مورد تعویض مبلمان و تشک های فرسوده نیست. این روزها، هتل ها باید استاندارد، تازه و از نظر تکنولوژی روز باشند. به دلیل کووید، بسیاری از هتل‌ها همچنان تغییرات کوچکی ایجاد می‌کنند زیرا همه ما درباره نحوه عملکرد مهمانان در یک محیط هتل تجدید نظر می‌کنیم.

 

با بازسازی هتل خود یک داستان بگویید!

این ممکن است برای شما مفهوم جدیدی باشد که هتل خود را به عنوان داستانی در نظر بگیرید. به‌عنوان طراحان مهمان‌نوازی، هدف ما ارائه عناصری خاص برای مکان است که به مهمانان کمک می‌کند تا با محیط اطراف خود احساس کنند. همانطور که به طراحی نزدیک می شویم، موقعیت مکانی هتل را در نظر می گیریم و نمادها و بازنمایی هایی از تاریخ محلی، مکان های دیدنی، فرهنگ و مقاصد گردشگری را در برنامه های خود لحاظ می کنیم. مثلا برای یک مثال خوب در این زمینه به شما پیشنهاد می کنیم هتل کامبریا، سنت پترزبورگ، فلوریدا و  همچنین حیاط بای ماریوت، باتون روژ، لس آنجلس را ببینید.

 

یک استراتژی نوسازی ایجاد کنید

اتخاذ یک رویکرد منظم برای هر پروژه نوسازی مهم است. آیا این یک بازسازی کامل است یا فقط روی مناطق و امکانات خاص تمرکز می کنید؟ در هر صورت، شما به یک نقشه راه نیاز دارید که نشان دهد چگونه از یک مرحله به مرحله بعد حرکت کنید. اگر می‌خواهید از افزایش بیش از حد بودجه‌تان جلوگیری کنید، می‌خواهید که تیم بازسازی شما در چارچوب دستورالعمل‌های خاص با هم کار کنند. نظم و انضباط و مرزها ممکن است برای افراد خلاق و رویا در تیم چالش برانگیز به نظر برسد، اما تضمین می کند که نتیجه نهایی زیبا و در حد بودجه باشد.

 

برای طراحی هتل یک رویکرد مرحله‌ای داشته باشید

این هیجان انگیز است که در مورد نتایج نهایی بازسازی خود فکر کنید و بخواهید در انتهای پروژه فرو بروید. با این حال، شما می خواهید در نظر بگیرید که پروژه شما چگونه بر درآمد شما و اقامت مهمانان شما تأثیر می گذارد. شما نمی خواهید مهمانانتان احساس ناراحتی یا آزار کنند. از خطر نقدهای بد، اقامت های لغو شده یا عدم انگیزه برای رزرو مجدد در آینده اجتناب کنید. هر زمان که ممکن است یک رویکرد مرحله به مرحله برای نوسازی را در نظر بگیرید. اتاق‌های مهمان ساده‌ترین بخش هتل برای بازسازی هستند. می‌توانید طبقات جداگانه را ببندید در حالی که بقیه اقامتگاه‌ها طبق معمول باز هستند. اگر زمان بازسازی فضاهای عمومی شما فرا رسیده است، با تیم نوسازی خود برای ایجاد طرحی برای دسترسی راحت به لابی، رستوران، استخر و اتاق تناسب اندام برای مهمانان همکاری کنید.

 

ابتدا یک بازسازی سبک را در نظر بگیرید

ایجاد تغییرات دائمی در ملک کلی شما ممکن است مطلوب باشد، اما یک بازسازی نرم با حداقل تهاجم ممکن است تمام چیزی باشد که شما نیاز دارید. ارتقاء پارچه‌ها، صندلی‌های نرم، فرش، پارچه‌ها و آثار هنری می‌تواند تجربه‌ای کاملاً جدید برای مهمانان ایجاد کند و ظاهر کلی شما را تازه کند. مهمانان اولین تصور خود را از هتل شما در لابی دریافت می کنند. بازسازی ملایم لابی و فضاهای مشترک می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. اگر می‌خواهید بدون بازسازی کامل کار چشمگیرتری انجام دهید، یک بازسازی نرم با چند به‌روزرسانی اضافی در نظر بگیرید، مانند:

 • میز جلوی پیشخوان
 • عناصر سقف
 • طراحی نوار
 • سالن همایش یا سالن مراسمات
 • مرکز تجاری
 • دیوار رسانه ای هتل

 

و نکته آخر، تجربه مشتری را بهبود بخشید

هر تصمیمی در مورد بازسازی شما باید با در نظر گرفتن مهمان شما گرفته شود. اولین برداشت های آنها و اینکه چقدر به راحتی می توانند به آنچه در طول اقامت خود نیاز دارند دسترسی پیدا کنند را در نظر بگیرید. مهمانان از زیبایی شناسی قدردانی می کنند، اما به راحتی خدمات را نیز می خواهند. فضاهای طراحی شده برای ناهار خوری، خواب، کار و ارتباط، تجربیات غنی را در اختیار مسافران قرار می دهد و ناراحتی ها و ناامیدی ها را به حداقل می رساند. در حالی که صنعت مهمان‌نوازی با فراهم کردن مکانی برای خواب آغاز شد، به آنچه امروز می‌بینیم تبدیل شده است. علیرغم همه تغییراتی که از زمانی که کووید صنعت ما را تغییر داد – و در طول بیست سال گذشته – دیده‌ام، یک چیز همیشه ثابت می‌ماند.

 

به بازسازی هتل فکر می کنید؟

اگر در حال طراحی یک هتل هستید یا هتل شما آماده بازسازی است، مهم است که با یک شرکت طراحی داخلی همکاری کنید که درک کند طراحی استثنایی چگونه بر تجربه مهمانان شما و نتیجه نهایی شما تأثیر می گذارد. ممکن است طراحی با کیفیت و متفکرانه ای دریافت کنید که مطابق با استانداردهای برند شما باشد و بودجه شما را در یک راستا نگه دارد. همانطور که صنعت شروع به تجربه افزایش سفر و افزایش همبستگی اشغال و جریان نقدی می کند، مطمئن شوید که ظاهری تازه و فعلی دارید. موفقیت آینده اقامتگاه شما می تواند به تصمیمات و اقداماتی که امروز انجام می دهید بستگی داشته باشد. با گروه معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح، شما و مهمانانتان از طراحی تفاوت می‌کند لذت خواهید برد!

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]