طراحی جا کفشی کلاسیک
23
دی

طراحی جا کفشی کلاسیک

طراحی جا کفشی کلاسیک

بدون شک همه ما در خانه یا خارج از آن و برخی حتی در اتاق های خود از جا کفشی استفاده می کنیم. یکی از وسایل ضروری که جزئی از دکوراسیون منزل محسوب شده جا کفشی می باشد که معمولا در سبک ها و مدل های متنوعی در بازار موجود بوده و برای تمامی سلیقه ها و انواع دکوراسیون ها طراحی شده و در دسترس می باشد. انواع تجهیزات و تزیینات بکار رفته در هر کدام متفاوت بوده و همین امر باعث تمایز و دسته بندی آن ها شده است. اگر شما هم بین انواع جا کفشی مردد هستید یا دوست دارید با انواع آن خصوصا جا کفشی کلاسیک بیشتر آشنا شوید این مقاله دکوطرح مخصوص شماست!

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی جا کفشی کلاسیک

طراحی دکوراسیون با جا کفشی کلاسیک

به طور کلی باید گفت دکوراسیون و طراحی داخلی هر منزلی از سبکی خاص پیروی می کند که در نتیجه چیدمان وسایل باید بر اساس آن انجام گیرد. افرادی که به دکوراسیون سلطنتی و در واقع کلاسیک علاقه دارند باید تمامی اشیا و اجزای داخلی منزل خود را مطابق با آن انتخاب نمایند که یکی از این اجزا جا کفشی کلاسیک است که از طرحی جذاب و خاص برخوردار بوده و از لحاظ ظاهری و کارایی کاملا با این فضا و سبک هماهنگ می باشد.

 

طرح های شیک جا کفشی کلاسیک

شاید تصور کنید که قسمت ورودی منزل اهمیت بسیاری ندارد و می توان از دقت به سبک دیزاین آن چشم پوشی نمود ولی باید بدانید که کل جزئیات در یک چیدمان و طراحی در جایگاه خود موثر هستند و بهتر است در رابطه با کل اشیا و اجزای کوچک و بزرگ منزل توجه لازمه را داشت که بکار بردن و انتخاب جا کفشی مناسب یکی از این موارد می باشد. جا کفشی ها در انواع مدرن و سنتی وجود داشته که موضوعی که این دو سبک را از هم متمایز می کند جزئیات بکار رفته در آن ها می باشد. به عنوان مثال در یک جا کفشی سنتی برخی از بخش های آن همچون لبه ها، پایه ها و قسمت های دیگر از انحناهایی برخوردار می باشند که این نوع طراحی در یک جا کفشی مدرن اجرا نشده است.

مبحث دیگری که این مدل جا کفشی را نسبت به مدل های دیگر متفاوت ساخته است تزیینات به وجود آمده بر روی درب ها می باشد. این تزیینات دربردارنده طرح های گل و نقش و نگار های خاص می باشد که در اغلب موارد به شکل جداگانه درست شده و بر روی درب ها چسبیده می شوند. این گونه طرح ها و نقش ها و سبک چیدمان و نصب آن ها بر روی درب نیز در مدل های مختلف کاملا متفاوت می باشد.

 

دستگیره جا کفشی کلاسیک

بخش دیگری از جا کفشی سنتی یا سلطنتی که باید نسبت به آن دقت نمود دستگیره های آن می باشد. این مدل دستگیره ها طرح های مختص به خود را داشته و به طور معمول به رنگ طلایی می باشند. حالت خمیده و انحنا دار آن ها که بسیار زیبا و ظریف ساخته شده در اولین نگاه توجه را به خود جلب می کند.

 

اکسسوری برای جا کفشی کلاسیک

مدل های متنوعی از این سبک جا کفشی وجود داشته که برای قسمت دکور این وسیله احتیاجی به گذاشتن اشیا تزیینی متنوع ندارید و بهتر است از وسایلی مثل یک شمعدان، مجسمه طلایی رنگ، ظرف تزیینی سنتی، گلدان و … استفاده نمایید. افرادی که چیدمان کلاسیک و سلطنتی را برای خانه شان انتخاب کرده اند برای داشتن جاکفشی هم باید به سراغ مدلی بروند که در هماهنگی با چیدمان منزل شان باشد. جاکفشی کلاسیک در مدل هایی ساخته می شود که دارای همان ویژگی های سبک کلاسیک و سنتی یا سلطنتی است و بنابراین بهترین انتخاب برای کسانی است که به دنبال چنین جاکفشی جهت قرار دادن در ورودی خانه می گردند. شاید فکر کنید که ورودی خانه زیاد اهمیتی ندارد و می توان از توجه به سبک دکوراسیون آن صرف نظر کرد، اما باید گفت تمامی جزییات در یک چیدمان به اندازه خود تاثیر گذارند و بهتر است درباره تمامی اجزای ریز و درشت خانه توجه کافی را داشته باشید.

چیزی که جاکفشی های مدرن و کلاسیک را از هم متمایز می کند جزییات آنها است؛ مثلا در یک جاکفشی کلاسیک بعضی از قسمت های آن مانند پایه ها، لبه ها، و بخش های دیگر دارای انحناهایی هستند که این موضوع در یک جاکفشی مدرن وجود ندارد. موضوع دیگری که جاکفشی کلاسیک را از دیگر جاکفشی ها متفاوت می کند تزیینات ایجاد شده بر روی درب های آن است. این تزیینات شامل طرح های گل و نقش و نگاری هستند که در اکثر موارد به صورت جداگانه ساخته و بر روی درب ها چسبانده می شوند. اینکه تزیینات دقیقا دارای چه طرحی باشند و به چه شکل و چیدمانی بر روی درب نصب شوند در مدل های مختلف، متفاوت است. موضوع دیگر درباره دستگیره های درب جاکفشی کلاسیک است. دستگیره های کلاسیک و سلطنتی نیز طرح های مخصوص به خود را دارند و معمولا به رنگ طلایی هستند. شکل خمیده و منحنی آنها که در عین ظرافت و زیبایی ساخته شده اند، در اولین نظر به چشم خواهد آمد.

جاکفشی کلاسیکی که با دقت و مهارت و زیبایی ساخته شده، درست همانند مبلمان استیل و کنسول های کلاسیک است و از همان تزیینات بر روی جاکفشی استفاده شده است. بسته به ساده یا پر کار بودن مدل جاکفشی کلاسیک، میزان تزیینات کم یا زیاد می شود. مثلا در بعضی از جاکفشی های کلاسیک و سلطنتی این طرح ها و شاخ و برگ ها تنها بر روی درب ها آن هم به مقدار کم نصب شده و در مدل های پر کار تر حتی بر روی پایه ها و لبه های بالایی و پایینی جاکفشی هم منبت کاری هایی ایجاد شده است. هر چه حجم تزیینات بیشتر باشد ابعاد جاکفشی کلاسیک یا سلطنتی هم بیشتر خواهد شد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]