گودال گفت و گو
22
دی

گودال گفت و گو

گودال گفت و گو

یکی از جدیدترین طراحی های مد شده، ساخت سازه های معماری گودال گفتگو در اتاق نشیمن می باشد. استفاده از این طراحی دکوراسیون برای اتاق نشیمن از اوایل قرن بیستم مورد توجه قرار گرفته است. ایده های زیادی برای طراحی اتاق نشیمن دنج وجود دارد که می توانید با بهره گیری از این ایده ها خانه ای جذاب و دوست داشتنی داشته باشید. امروزه از این سبک طراحی نه تنها در اتاق های نشیمن بلکه حتی در فضا های بیرون هم استفاده می شوند. آیا خرید مبل کلاسیک و استفاده از آن در اتاق نیشمن درست است؟

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

گودال گفتگو چیست؟

گودال گفتگو (Conversation pits) به نوعی فضای فرورفته در فضایی بزرگتر گفته می شود. این فضا می تواند به شکل هر یک از اشکال هندسی از قبیل مربع، مستطیل، دایره و بیضی باشد؛ که با توجه به نوع دیزاین فضا می تواند متفاوت باشد. این طراحی به خاطر فضای گرم و صمیمی که در خانه ها ایجاد می کند طرفداران زیادی بین معماران پیدا کرده است. استفاده از این سبک بیش از یک قرن است که به کار برده می شود و امروزه از گودال گفتگو در اتاق نشیمن نه تنها در منزل بلکه برای فضای های لابی و بیرونی نیز مورد استفاده می شود.

 

طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن با گودال گفت و گو

طراحان داخلی قسمت مرکزی را به عنوان گودال گفتگو در اتاق نشیمن در نظر می گیرند که یک اختلاف سطح به وجود می آورد. لازمه طراحی با سبک گودال گفت و گو وجود یک اختلال سطح می باشد. با ایجاد این فضا شما از استفاده از پارتیشن و یا ساخت دیوار بی نیاز می شوید. استفاده از گودال های گفت و گو مزایای زیر را برای شما به ارمغان می آورد.

 

فنگ شویی فضای گودال گفتگو در اتاق نشیمن

بسته به طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن تان می توانید از متریال های متفاوتی برای فنگ شویی کانورسیشن پیت ها استفاده کرد. برای ساخت گودال گفتگو در اتاق نشیمن از چوب، آجر و یا سنگ استفاده می شود.

درکنار این متریال ها استفاده از پوشش های گیاهی مصنوعی به جذابتر کردن محیط نیز کمک می کند. گودال گفت و گو در قسمت کانونی نشیمن قرار می گیرد. استفاده از المان هایی نظیر شومینه و تلویزیون در کنار مبلمان لوکس بسیار رایج است. بهره گیر از این المان ها موجب می شوند تا فضایی راحت و دنج خلق شود.

 

انتخاب سرویس مبلمان برای گودال گفت و گو

مهمترین بخش در طراحی دکوراسیون گودال گفتگو در اتاق نشیمن انتخاب سرویس مبلمان مناسب می باشد. مبلمان ها ال برای این محیط بسیار مناسب هستند. به این خاطر که تشک های این سرویس های مبل به هم نزدیک هستند و فضای صمیمی تری در گودال ها ایجاد می کنند. تقریبا در انتخاب طرح و رنگ پارچه محدودیتی وجود ندارد. استفاده از رنگ های روشن مثل آبی آسمانی فضا را دلبازتر و بزرگتر نشان می دهند. همچنین استفاده از رنگ های گرم مثل نارنجی و قرمز محیط را گرم و صمیمی تر نشان می دهند. البته استفاده از رنگ های خنثی ریسک کمتری دارند. می توانید در کنار مبلمان با رنگ های خنثی از هر رنگ اکسسوری که دوست دارید استفاده کنید و بر جذابیت محیط بی افزایید.

 

طراحی خانه مناسب با گودال گفتگو در اتاق نشیمن

اتاق نشیمن فرورفته یک ایده عالی برای طراحی دکوراسیون خانه و ویلا ها به حساب می آید. استفاده از این سبک طراحی برای پلان های باز و خانه های بزرگ انتخاب درست تری می باشد. وجود گودال گفتگو در اتاق نشیمن این امکان را فراهم می کند که به راحتی فضای آشپزخانه را از اتاق نشیمن جدا کنید. اگر چه اغلب از این سبک برای فضاهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. اما به این خاطر که نیازی به تولید دیوار اضافی نیست می توان از این کانورسیشن پیتز برای خانه های کوچک نیز استفاده کرد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]